logologo_small

Naše mladé talenty: Kristián Obert

pondelok, 28.09.2020|Posledná aktualizácia 28.9.2020 08:59

Medzi nami sú mladí hrdinovia. Každé ráno vstávajú za tmy, trénujú aby sa každým dňom o kúsok zlepšili. Zvládajú výzvy tvrdej športovej prípravy a školských povinností. Ako k plávaniu prišli, ako vyzerá ich bežný deň, najväčšie úspechy alebo aký bol zážitok, na ktorý nikdy nezabudnú? Prinášame Vám novú sériu článkov o našich mladých talentoch.

V úplne prvom článku o našich mladých talentoch sme vyspovedali Kristiána Oberta. 


·       Kedy si začal plávať a kto ťa k plávaniu priviedol ?

Plávať som začal ako 6-ročný a priviedol ma k nemu môj kamarát zo škôlky. Najskôr som začal s kondičným plávaním, kde si ma všimli tréneri a preto som prešiel na výkonnostné plávanie.
zdroj: K. Obert

zdroj: K. Obert


·       Skúšal si aj iné športy ako plávanie ? Ak áno, aké ?

Áno, veľmi sa mi páči cyklistika, ktorú vo voľnom čase robím a keby som nebol plavcom určite som cyklista. Skúšal som a aj skúšam triatlon, kde som sa vedel umiestniť aj na medailových pozíciách.

·       Pamätáš sa na svoju prvú medailu ? Ktoré úspechy si najviac ceníš ?

Moja prvá medaila bola bronzová z medzinárodného preteku v Rakúsku. Bolo to za disciplínu 100 metrov prsia, ktoré už teraz nie sú mojou hlavnou disciplínou. Najviac si cením umiestnenia z Majstrovstiev SR 2019 na krátkom bazéne, kde sa mi podarilo získať zlatú medailu na ôsmych disciplínach a stal som sa najlepším multimedailistom. Tiež si cením moje dva slovenské rekordy a zaplávaný limit na ME, MEJ, MSJ v diaľkovom plávaní.zdroj: K. Obert

zdroj: K. Obert

zdroj: K. Obert


·       V akom oddieli a kto ťa trénuje ?

Vyrástol som v klube SPK Bratislava, neskôr XBS swimming a od júna 2020 plávam v klube Orca Bratislava a aktuálne ma trénuje Jiří Adámek.·       Ktorý plavecký spôsob máš najradšej a prečo ?

Najradšej mám kraul. Je rýchly, výbušný a plávam ním aj dlhé trate.zdroj: K. Obert


·       Ako vyzerá tvoj bežný deň ?

Vždy vstávam pred piatou, pred ranným tréningom sa naraňajkujem a o šiestej skáčem do bazéna. Tréning nám končí o 7:30 hod., utekám do školy. V škole som vždy do 13:25, nakoľko sa nám už o 14:15 hod. začína tréning v posilke a potom tréning vo vode. Ten nám končí o 17:30 hod. Už po ceste domov autom si niečo ″dzobnem″ a po príchode domov si dám poriadnu večeru, po tréningu bývam strašne hladný. Spať chodím o 20:30 – 21:00 hod.
·       Máš nejaký vzor a nejaký cieľ, ktorý by si chcel v plávaní dosiahnuť ?

Môj vzor je Katinka Hosszú, je až taká dobrá že si plávaním aj slušne zarobila :) Môj cieľ je zúčastniť sa Olympijských hier.


   Prezraď nám nejakú pikošku ktorú si pri plávaní zažil a na ktorú nikdy nezabudneš :) 
Na pretekoch v disciplíne 400m voľný spôsob sme si s Radom Polčičom, mojím najväčším súperom obaja zle spočítali odplávané bazény a obaja sme zastavili o 50 metrov skôr. Bola z toho celkom sranda, nakoľko my ako prví dvaja pretekári sme zastavili skôr a ostatní za nami potom tiež zastavili skôr ako mali. Napriek tomu sa nám aj tak podarilo vyhrať :)zdroj: K. Obert


Kikovi ďakujeme za rozhovor a želáme veľa úspechov. 


Ak máte vo svojom okolí aj Vy mladý talent, o ktorom by sme sa mali dozvedieť budeme radi ak nám napíšete na mailovú adresu grznarova@swimmsvk.sk 


zdroj fotografií v galérii: Kristián Obert


Spracoval Bianca Grznárová
Autor Bianca Grznárová
SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK