Ako sme plávali v piatok na ME v Ríme?

piatok, 12.08.2022|Posledná aktualizácia 12.8.2022 20:14

Naša plavkyňa Andrea Podmaníková iba tesne nepostúpila do semifinále na ME v Ríme. Na 100 m prsia skončila celkovo na 19. mieste v čase 1:09,24 min.

Do semifinále postúpilo z rozplávb 16 plavkýň, no domáca reprezentácia mala právo postaviť štvoricu zástupkýň, hoci ďalej mohli ísť iba dve. Talianky obsadili prvé štyri miesta, a tak k semifinálovej miestenke stačilo aj 18. miesto. Podmaníková zostala pod čiarou o šesť stotín sekundy a stala sa iba prvou náhradníčkou.

Veľa nechýbalo k postupu ani Tamare Potockej na 50 m motýlik. Skončila v pozícii druhej náhradníčky pre semifinále na 22. mieste výkonom 27,16 s. K postupu jej chýbalo 17 stotín sekundy. Matej Duša skončil na stovke voľným spôsobom na 44. mieste v čase 50,29.

V štafete 4x100 m pol. preteky obsadila slovenská štvorica 13. miesto. Tamara Potocká, Andrea Podmaníková, Adam Halas a Matej Duša zaplávali v rozplavbách čas 3:59,36 min a nedostali sa medzi osmičku finalistov.

V synchronizovanom plávaní bola v hre Viktória Reichová vo finále technického sóla a predstavila sa s poradovým číslom 16. Naša reprezentantka nakoniec obsadila na ME v Ríme 11. miesto. Od rozhodkýň dostala celkovú známku 75.4606 b. Triumfovala Ukrajinka Marta Fjedinová so ziskom 92.6394 b, striebro získala domáca Linda Cerruttiová (90.8839 b.) a tretia skončila Rakúšanka Vasiliki Alexandriová (90.0156 b.).

LIVE link na sledovanie:

Výsledky:

Autor plávanie

Lea Krajčovičová zvládla svoju premiéru v technickom sóle na ME na Malte!

Včera

Skvelý vstup našich mladých plavcov na ME juniorov v litovskom Vilniuse, Samo Košťál do finále z 1.miesta!

Včera

Náš voľný pár Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová obhájili na ME na Malte výsledok z minulého roka!

Včera

Nominačný list | MEJ Viedeň, 11.07. - 14.07.2024, Viedeň/AUT

Včera

Lea Anna Krajčovičová na ME juniorov na Malte na 6.mieste vo finále vo voľnom sóle!

1.7.2024

V litovskom Vilniuse štartujú v utorok ME v plávaní juniorov!

1.7.2024

Mladší juniori zavŕšili sezónu prenikavým úspechom!

1.7.2024

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy na Malte, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková na krásnom 5.mieste vo svojom debute!

30.6.2024

Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová sa kvalifikovali do finále na ME juniorov!

30.6.2024

Lea Anna Krajčovičová postúpila do finále ME na Malte vo voľnom sóle!

30.6.2024

Štartuje juniorský šampionát v synchronizovanom plávaní na Malte aj s našimi dievčatami!