logologo_small

Akvabela Viktória Reichová na Svetovej sérii v Kazani dva razy na treťom mieste

sobota, 24.04.2021|Posledná aktualizácia 24.4.2021 12:10

Uplynulý víkend sa konalo tretie kolo tohtoročnej Svetovej série v synchronizovanom plávaní v ruskej Kazani. Po výborných výsledkoch našej reprezentácie v Budapešti v úvode mesiaca tentokrát v Kazani reprezentovala svoj materský klub ŠK Synchro Bratislava Viktória Reichová, ktorá absolvovala svoju prvú súťaž po viac ako ročnej pauze. V súťaži voľných sólových zostáv obsadila za dvoma pretekárkami z Ruska tretie miesto a so svojim technickým sólom sa tiež umiestnila na treťom mieste.

Samotná pretekárka zhodnotila svoje vystúpenie v Kazani nasledovne: „Na súťaž som sa začala aktívnejšie pripravovať až začiatkom marca v bubline v Spišskej Novej Vsi, ktorú som stihla navštíviť dokopy 3x. Od konca januára a počas celého februára som synchro skoro vôbec netrénovala. Mala som len suchú prípravu vďaka online tréningom a vo februári som sa zúčastnila dvojtýždňového sústredenia s plaveckým klubom Dukla Banská Bystrica. Som veľmi rada, že za tak pomerne krátky čas som sa vedela dostať späť do pretekárskeho režimu a dokončiť obe sólové choreografie. Bazén v Kazani je krásny, plávalo sa mi veľmi dobre. Bol to naozaj zvláštny pocit štartovať po tak dlhej dobe, keďže moja posledná súťaž bola minulý rok v marci. Super skúsenosťou bola aj možnosť trénovať len pár metrov od národného ruského tímu, ktorý je svetovou špičkou v synchronizovanom plávaní. S výsledkom z technického sóla som spokojná, avšak viem, že bolo v mojich silách ísť aj lepšie. S výsledkom z voľného sóla, ktoré som plávala nasledujúci deň som o čosi spokojnejšia, keďže je to doposiaľ moje najvyššie bodové ohodnotenie vôbec. Som veľmi rada, že som sa Svetovej série v Kazani mohla zúčastniť. Vďaka týmto pretekom teraz viem, na čom musím popracovať aby boli budúce výsledky ešte lepšie.“

Viktória by najbližšie mala vycestovať s výpravou SR na majstrovstvá Európy v Budapešti v pozícii náhradníčky v oboch sólových disciplínach.

Spracoval Patrik Pavelka
Autor synchro
Mohlo by vás zaujímať

Po prvých pretekoch na ME s Tomášom Peciarom

Včera

V stredu boli v hre na ME v Budapešti Tomáš Peciar a Nada Daabousová

Včera

Do hry na ME v Budapešti vstupuje reprezentant Slovenska Tomáš Peciar

11.5.2021

Fantázia na ME v Budapešti, akvabela Nada Daabousová dosiahla životný úspech, nadchla aj rozhodcov

11.5.2021

Historická premiéra slovenskej skokanky do vody na ME v Budapešti

11.5.2021

Od finále delili naše akvabely len tri desatiny!

11.5.2021

VIDEO! Zora Opalka pred premiérovým vystúpením na ME v Budapešti

11.5.2021

Utorok na ME v Budapešti v našich farbách

11.5.2021

Nada Daabousová do finále, súťaž dvojíc na ME v synchronizovanom plávaní s účasťou SR nedokončili

11.5.2021

V Budapešti sa v utorok z pohľadu Slovenska budú diať veľké veci!

10.5.2021

Nominácia Slovenska na ME v plaveckých športoch v Budapešti

10.5.2021

Mimoriadne dôležité!

9.5.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK