logologo_small

Andrea Podmaníková : ,, Náš život sa môže zmeniť zo dňa na deň a preto je potrebné žiť v prítomnosti."

štvrtok, 09.04.2020|Posledná aktualizácia 09.4.2020 19:16

Náš seriál pokračuje aj počas dnešného dňa ďalej, po reprezentačnom trénerovi Vladimírovi Železníkovi a plavcovi Richardovi Nagyovi sa presunieme za plavkyňou roka 2019 a členkou Piraňa Sport Club Topoľčany Adreou Podmaníkovou a aj s ňou nahliadneme ,, POD RÚŠKO " toho, ako ona vníma momentálne dianie okolo seba.Andrea, čo ti izolácia vzala a čo ti dala?


,, Okrem každodenných vecí mi izolácia, resp. pandémia a opatrenia spojené s ňou vzali do istej miery aj motiváciu. Neistota, v ktorej momentálne žijeme a nevedomosť ako sa bude všetko vyvíjať k tomu rapídne pomohla. So zrušenými/presunutými pretekmi a zavretými športoviskami som musela zmeniť ciele a vízie aké som mala stanovené na túto sezónu a nahradiť ich inými, adekvátnymi tejto situácii. Na druhej strane, takýto núdzový stav ma prinútil prehodnotiť priority a nebrať všetko za garantované. Opätovne uvedomenie si, že náš život sa môže zmeniť zo dňa na deň a preto je potrebné žiť v prítomnosti. "


K čomu si sa vďaka izolácii dostala, čo si dlho odkladala, poprípade čo si sa naučila?


,, Izolácia ma naučila, že aj obyčajná cesta do obchodu môže byť dobrodružstvom. Cítila som sa, ako keby idem vykradnúť banku alebo na chirurgický stôl operovať, keďže som mala rúško a aj rukavice."


Ak si doma, ako si krátiš čas?


,, Ak som doma? Je karanténa, v týchto dňoch dokonca obmedzený pohyb takže dúfam, že väčšina z nás trávi čas hlavne doma. Nejaký ten piatok máme nového psíka, a tým, že je to šteňa, tak nám dá dosť zabrať. Tak ako vie niektoré situácie skomplikovať, tak o to viac nás vie rozveseliť a myslieť na iné veci než tie, čo vidíme na sociálnych sieťach a v televízii. "


Chýba ti niečo z bežných každodenných maličkostí?


,, Asi všetko, ale najmä slobodný pohyb. "

Aké programy počúvaš a sleduješ v rádiu, televízii, akú knihu čítaš?


,, Momentálne, nech si zapnem čokoľvek, či to je rádio, televízia alebo sociálne siete, tak všade je korona. Preto sa snažím tieto veci eliminovať, aby ma veľmi neovládali, čo sa týka mentality. Je dobré mať prehľad, ale netreba ísť do prehnanej hĺbky a robiť z toho konšpiračné teórie a katastrofické závery. Preto, ak si teda chcem niečo pozrieť, tak je to Netflix, alebo počúvam podcasty či už športové, mentálnych koučov, ale taktiež si celkom idem na Zuzane Hanzelovej z Denníka SME."


Čo doma varíš ?


,, Túto karanténu prežívam s členmi mojej rodiny, takže mamina sa o mňa (a celú rodinu) nadštandartne stará, čo sa týka výživovej stránky. "


Ako riešiš či predchádzaš ponorkovej chorobe?


,, Dúfam, že moja rodina bude so mnou súhlasiť, ale ponorku nezažívame. To, že si ideme z času na čas krátkodobo na nervy nie je nič nové a dialo sa to aj pred tým ako vypukla pandémia. Predchádzame tomu svojimi odlišnými záľubami, alebo veľmi jednoducho a to tak, že sa každý zavrie do svojej izby a ide si svoje."


Kto, alebo čo je tvojou najväčšou oporou v týchto dňoch a ako to zvládaš ?


,, Či už v týchto dňoch, alebo hocikedy inokedy, mi je najväčšou oporou rodina a najbližší kamaráti, s ktorými som v kontakte. Situáciu akceptujem takú, aká je. Viem, že ju nemôžem kontrolovať, avšak môžem kontrolovať seba a svoje činy. A na to sa aj sústredím. To, že sú zatvorené bazény? Nuž sťažené podmienky a neistotu prežíva väčšina športovcov po celom svete a nie len slovenskí plavci. Treba si uvedomiť, že momentálne bojujeme proti niečomu väčšiemu ako je šport. "


Čo ťa rozosmialo v posledných dňoch?


,,Tieto otázky."


Z čoho máš najväčšie obavy?


,, Také menšie obavy mám z toho, že tento rok bude ešte dlho trvať. Čo sa týka tejto situácie, tak nemám strach, ale rešpekt. V prvom rade nechcem ohroziť mojich najbližších a dúfam, že sme si viacerí uvedomili počas týchto dní, že zdravie a rodina je to najcennejšie čo máme. "


Chodievaš von? Ak áno kam a aké pravidlá dodržiavaš?


,, Ak by som nechodila von, tak sa doma zbláznim. Najčastejšie chodím na záhradu. Okrem toho chodím bicyklovať, prípadne sa korčuľovať v ranných hodinách, keďže vtedy je oveľa menej ľudí v okolí. No a keď ma mamina vyšle do obchodu, tak do obchodu so zoznamom a rúškom, samozrejme. "


Čo by si odkázala fanúšikom plaveckých športov na Slovensku ?


,, Aby sme všetci boli disciplinovaní, pretože iba to nás môže posunúť ďalej. Naučiť sa, že náš život nie je len o plávaní, ale aj mimo neho, preto sa treba vzdelávať a spoznať samého seba."

Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Dôležité pred VC Slovenska v Šamoríne!

Včera

Aj Vaše 2% resp. 3% z dane 2020 môžu prispieť k podpore plaveckých športov.

Včera

Dobrovoľníci - 3%

Včera

Vodnopólová rozhodkyňa Martina Kuníková znova v hre!

Včera

Tomáš Klobučník bez účasti na VC Slovenska v Šamoríne

27.2.2021

Smutná správa

27.2.2021

Koronavírus neradno podceňovať: Pozor by si mali dať aj profesionálni športovci, varuje známa imunologička

26.2.2021

Rekord z plného behu!

26.2.2021

Hodnotenie výberu plavcov EYOF v bubline v Šamoríne

26.2.2021

Mentalita víťaza s koučom Petrom Bielikom, séria videí!

26.2.2021

Kontrolné preteky v šamorínskej bubline príjemne prekvapili, Trníková prekonala bradatý rekord Moravcovej

26.2.2021

Volebná Konferencia SPF 2021

25.2.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK