Čo nám v bazénovom plávaní priniesla sobota na ME v Ríme?

sobota, 13.08.2022

Ako sme v sobotu plávali v Ríme?

Naša plavkyňa Nikoleta Trníková sa na ME v Ríme neprebojovala do finále v disciplíne 400 m polohové preteky. V sobotňajších rozplavbách skončila časom 4:49,41 min celkovo na 11. mieste, za najlepšou Maďarkou Viktóriou Mihályváriovou-Farkasovou zaostala o 8,40 s. Vo svojej rozplavbe finišovala na šiestej pozícii.

K finálovej miestenke pritom stačilo aj 9. miesto. Trojnásobná olympijská šampiónka Maďarka Katinka Hosszúová totiž skončila na štvrtej priečke, ale nepostúpila do boja o medaily. Pred ňou skončili krajanky Mihályváriová-Farkasová a Zsuzsanna Jakabosová, pričom z každej krajiny sa mohli prebojovať do osemčlenného finále len dve zástupkyne. Trníková zostala o dve priečky pod čiarou a stala sa druhou náhradníčkou. K postupu jej chýbalo 1,38 s.

Neuspela ani Tamara Potocká, ktorá skončila na 50 m znak časom 29,67 s na 29. mieste a neprebojovala sa do večerného semifinále. Adam Halas obsadil v rozplavbách na 100 m motýlik 43. priečku (54,77).

Reakcia Nikolety Trníkovej na našom FB profile:

Výsledky:

Autor plávanie

Lea Krajčovičová zvládla svoju premiéru v technickom sóle na ME na Malte!

Včera

Skvelý vstup našich mladých plavcov na ME juniorov v litovskom Vilniuse, Samo Košťál do finále z 1.miesta!

Včera

Náš voľný pár Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová obhájili na ME na Malte výsledok z minulého roka!

Včera

Nominačný list | MEJ Viedeň, 11.07. - 14.07.2024, Viedeň/AUT

Včera

Lea Anna Krajčovičová na ME juniorov na Malte na 6.mieste vo finále vo voľnom sóle!

1.7.2024

V litovskom Vilniuse štartujú v utorok ME v plávaní juniorov!

1.7.2024

Mladší juniori zavŕšili sezónu prenikavým úspechom!

1.7.2024

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy na Malte, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková na krásnom 5.mieste vo svojom debute!

30.6.2024

Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová sa kvalifikovali do finále na ME juniorov!

30.6.2024

Lea Anna Krajčovičová postúpila do finále ME na Malte vo voľnom sóle!

30.6.2024

Štartuje juniorský šampionát v synchronizovanom plávaní na Malte aj s našimi dievčatami!