logologo_small

Ďalší diel Slovenského pohára v diaľkovom plávaní

sobota, 08.08.2020|Posledná aktualizácia 10.8.2020 13:54

Za horúceho slnečného počasia v piatok o 13:45 hod boli odštartované diaľkoplavecké preteky v peknom prostredí na vodnej nádrži Ľuboreč. Na štartovej línii bolo 9 prihlásených plavcov na 1 km trať - 4 chlapci + 5 dievčat, 12 prihlásených plavcov na 3 km z toho 5 chlapcov a 7 dievčat. A 24 z pôvodne 27 prihlásených plavcov na 5 km trať - 16 mužov a 8 žien. Na 1km trati mali plavci pre väčšiu bezpečnosť plavecké bóje. Celkovým víťazom na tejto trati je Adrián Kačáni, ORCAB a Karolina - Ann Valko, KUPI. 

Na 3 km trati dosiahol cieľovú rovinu prvý Bruno Reľovský, DELNI a z dievčat Stela Megelová, FLIBR. Najrýchlejším plavcom piatkových pretekov na 5 km bol Tomáš Peciar, DELNI. Zo žien na 5 km trati dohmatla prvá Karolína Balážiková, ORCAB. Jeden plavec preteky nedokončil.

Dekorovanie a odovzdávanie diplomov sa odohralo na nádvorí Zichyho kaštiela Divín za sprievodného folklórneho programu, za čo vďaka patrí organizátorovi Attack Triathlon a MUDr. Kataríne Belicovej, ktorá nás pre spoluprácu a spojenie týchto pekných podujatí oslovila. Účastníčkou podujatia tak ako aj minulý týžden v Piešťanoch na Majstrovstvách SR v DP bola naša najúspešnejšia plavkyňa Martina Moravcová - nielen ako plavecká ikona, veľký vzor, motivácia pre našich plavcov, ale aj ako mamina 10 ročnej pretekárky, víťazky na 1 km trati Karoliny - Ann Valko. Martina opäť dekorovala medailistov a odovzdávala diplomy SPF za úspechy. Všetkým plavcom patrí vďaka za pekný športový zážitok a všetkým patrí gratulácia k ich výkonom. Prajeme skorú regeneráciu, pretože o týždeň 15.08.2020 je tu ďalšia výzva v podobe 4. kola Slovenského pohára v DP na Zemplínskej Šírave.

Divákom vďaka za povzbudzovanie, rozhodcovskému zboru za priebeh pretekov a rovnako vďaka i zástupcovi Slovenskej plaveckej federácie viceprezidentovi pre diaľkové plávanie Palkovi Peciarovi.

Všetky dokumenty aj výsledky súťaže sa nachádzajú v kalendári.Spracoval Patrik Pavelka
Autor diaľkové plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

Včera

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!

Včera

V druhý deň súťaží na CECJM 2024 v Belehrade strieborná medaila pre Slovensko

Včera

O slovo sa hlási 3.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Piešťanoch!

Včera

Vo Viedni štartujú ME juniorov v diaľkovom plávaní

11.7.2024

Úvodný deň na CECJM 2024 v srbskom Belehrade!

11.7.2024

Naša mládež smeruje do Belehradu a do Viedne na ďalšie významné podujatia!

9.7.2024

Vodné pólistky Slávie UK Bratislava sú premiérovo majsterky Slovenska!

9.7.2024

Viktória Reichová má za sebou Supefinále v Budapešti, vo voľnom sóle obsadila 9.miesto

8.7.2024

Záverečný deň na 50.ME v plávaní juniorov vo Vilniuse

7.7.2024

Jazerná desiatka na košickom Bukovci klope na dvere

7.7.2024

Vo večernom finále na 4x200 metrov voľný spôsob naša štafeta na 7.mieste v zlepšenom slovenskom rekorde!

6.7.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK