logologo_small

Ďalší z pekných úspechov nášho plávania na diplomatickom poli!

štvrtok, 06.06.2024|Posledná aktualizácia 6.6.2024 10:15

IvanaLangeIvanŠulek.jpg

Európska plavecká federácia (EA) po januárových voľbách, na ktorých boli prezident i členovia jednohlasne znovuzvolení do svojich funkcií, začala proces zostavovania nových efektívnych komisií. Tieto komisie majú za úlohu plniť projekty a ciele stanovené v pláne "EUROPEAN AQUATICS 2024-2030 STRATEGIC PLAN". Jedným z hlavných projektov je založenie EA Academy, ktorá bude slúžiť ako centrum vzdelávania a rozvoja, pričom sa zameria na vzdelávacie a certifikačné kurzy pre trénerov, ako aj na nový program EA Learn to swim. Slovensko na diplomatickom poli zaznamenalo ďalší z prenikavých úspechov, keď poradkyňou týchto komisií bude naša generálna sekretárka Ivana Lange.

Srdečne gratulujeme k ďalšiemu peknému úspechu, je to isto veľký záväzok do ďalšieho obdobia, ako to vnímate?

Ako poradkyňa týchto komisií, zvolená z expertov, som si plne vedomá veľkej zodpovednosti a dôvery, ktorá mi bola pridelením tejto úlohy preukázaná. Oceňujem túto dôveru ešte viac, pretože sa stotožňujem s novými nastaveniami v European Aquatics a je mi cťou byť súčasťou tímu, ktorý pracuje na zmene paradigmy vodných športov v Európe. Dôvery prezidenta, ktorý ma touto úlohou poveril, si nesmierne vážim. Týmto ukázal, že nezáleží na veľkosti krajiny alebo politických záujmoch, ale na záujme spolupracovať a prispievať svojimi schopnosťami, vedomosťami a možnosťami k spoločným cieľom.

Dôležitým faktorom je spolupráca 52 členských federácií, bez ktorej to pôjde asi ťažko. Každý by mal svojou troškou prispieť ,, do tohto veľkého mlyna." Koniec-koncov, Slovensko má čo a koho ponúknuť, že?

Len účasť na voľbách a kongresoch bez následnej aktívnej spolupráce a spoluúčasti federácií na stanovených cieľoch považujem za nedostatočnú. Každá z 52 členských federácií má svoje možnosti prispieť k spolupráci a je ich úlohou hľadať spôsoby, ako prispieť k úspechu. Aj naša federácia má čo ponúknuť. Som veľmi potešená, že máme svojich zástupcov v rôznych odborných komisiách, či už EA, alebo WA. Naši rozhodcovia majú v Európe výborné meno a pravidelne sú nominovaní na vrcholné podujatia. Okrem toho sa SPF momentálne teší z pozitívne nastavených vzťahov a podpory novovytvoreného ministerstva cestovného ruchu a športu a i v tomto kontexte môžeme prispieť k úspešnej spolupráci s EA. 

Už len si teda vyhrnúť rukávy a pustiť sa do práce.....

Nepokladám za umenie kritizovať a hľadať chyby na nových konceptoch, ale vážim si konštruktívnej kritiky s cieľom prispieť k dosiahnutiu všeobecnej spokojnosti. Snažím sa riadiť zásadou nekritizovať nič, na čo sama nemám lepší návrh riešenia a to isté očakávam od ostatných. Na druhej strane ma nič nezaväzuje prezentovať svoj názor, i keď sa nezhoduje s tým, ktorý je práve populárny. Tento postoj mi dáva slobodu a voľnosť na jednej strane a na druhej sa môžem oprieť o skúsenosti na všetkých relevantných poliach súvisiacich s naším športom od profesionálnej plaveckej kariéry, cez trénerskú činnosť, skúsenosti s chodom federácie až po diplomatickú činnosť, čo mi dáva istú dávku sebaistoty pri mojej práci konzultanta. Kontinuálne samovzdelávacie je pre mňa samozrejmosťou. Nesmierne sa teším na stretnutia a prácu s členmi komisií, odborníkmi na svojich poliach pôsobnosti, na spoznávanie ich názorov, na ich návrhy riešení problémov, zaujíma ma ich uhol pohľadu na základe ich pozícií, postavenia, vzdelania, skúseností a teším sa i na spoločné hľadanie kompromisov v záujme rozvoja nášho športu v prospech športovcov, trénerov a federácií. Som si istá, že sa mnohému od nich naučím, otvorí sa mi množstvo nových obzorov a svoje vedomosti budem môcť využiť v prospech našej federácie.

Ako vnímate túto svoju pozíciu a čo to pre Vás znamená?

Chcela by som sa týmto poďakovať Slovenskej plaveckej federácii - udelenie takejto významnej pozície niekomu, kto vyšiel z našich radov je akýmsi splatením „výchovného“ a pre veľká motivácia do ďalšej práce, kde nás ako ďalší veľký projekt očakáva usporiadanie ME novovytvorenej kategórie do 23 rokov v Košiciach.

 

Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityplávanie
Mohlo by vás zaujímať

Vedúca našej výpravy na LOH 2024 v Paríži Ivana Lange je pred odletom pod Eiffelovku dobre naladená!

Dnes

Záverečné hodnotenie akcie | Majstrovstvá Európy juniorov, 29.06. - 08.07.2024 Vilnius, Litva

Dnes

Záverečné hodnotenie akcie | Majstrovstvá Európy Belehrad + prípravný zraz Šamorín

Dnes

Dôležité a nové informácie pre milovníkov diaľkového plávania!

17.7.2024

Naše rozhodkyne sa na ME juniorov v diaľkovom plávaní nestratili, boli ozdobou rozhodcovského zboru!

15.7.2024

V nedeľu vyvrcholili záverečnými disciplínami ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni

15.7.2024

Ako vyzeral záverečný deň na CECJM 2024 v Belehrade ovenčený slovenským rekordom u 14-ročných?

14.7.2024

Náš diaľkoplavec Jakub Gabriel dnes na 10 km trati na ME juniorov vo Viedni na 29.mieste

13.7.2024

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

12.7.2024

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!

12.7.2024

V druhý deň súťaží na CECJM 2024 v Belehrade strieborná medaila pre Slovensko

12.7.2024

O slovo sa hlási 3.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Piešťanoch!

13.7.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK