logologo_small

Diaľkoplavci bojovali v srdci Zemplína

pondelok, 17.08.2020|Posledná aktualizácia 17.8.2020 12:42

ŠÍRAVSKÝ ORCAč 2. ročníķ a 4.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní

V sobotu sa za horúceho slnečného počasia a len mierneho vánku pri teplote vzduchu 31°C v krásnom prostredí Zemplínskej Šíravy na pláži hotela Eurobus v Kaluži konal už druhý ročník diaľkoplaveckých pretekov Šíravský ORCAč ako 4.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní, čím táto séria pretekov uzavrela prvú polovicu. Teplota vody bola 25,1°C. O stúpajúcej atraktivite týchto pretekov svedčí hojnejší počet pretekárov a divákov oproti prvému ročníku, ale i záujem o štart aj na mieste, teda vyšší počet pretekárov ako bolo pôvodne v prihláškach zapísaných. O 10:00 hod odštartovala skupina 26 plavcov na 5 km trať 12 mužov a 14 žien, spolu s troma masters plavcami na 3 km trať. Celkovým víťazom na 5 km trati so suverénnym náskokom sa stal Samuel Košťál, JTBA. Samuel v závere posilnený svojimi endorfínmi pobavil publikum a nadšencov plávania, keď si v dojazdovej rovine krásnym motýlikom doplával po zlato. Rovnako sólistom bol i druhý muž v cieli Matej Mocný, UNIBA. Naopak, u žien pretekárky Carmen Mikušová, SKPKE a Karolína Balážiková, ORCAB sa ťahali počas celých pretekov tandemovo na celkovo tretej pozícii. Asi že sa takmer rok nevideli a nesúťažili spolu, plávali teda takmer synchrónne. Užívali si preteky počas celej trate. V záverečných sekundách tak divákom spestrili závod súbojom, ktorý sa skončil v prospech Karolíny, ktorá dohmatla ako prvá žena na 5 km trati. V kategórii Masters na 3 km trati úspešne doplávali všetci traja pretekári s peknými časmi. 

O 12:20 hod zaznel štartový signál pre 18 plavcov z mladších kategórií na 3 km z toho 8 mužov a 10 žien. Zároveň ním boli odštartované i preteky na 1 km pre osem registrovaných plavcov - 4 chlapci a 4 dievčatá, ktorí pre vyššiu bezpečnosť plávali s bójami. Celkovými víťazmi sa stali na 3 km Timotej Leško, PKHU a zo žien Emma Kanocová, ORCAM. Celkovými víťazmi pre zmenu na 1 km boli Martin Leňo, PKHU a z dievčat Margaréta Kantorová, XBSSM. Počas sobotných pretekov Emma Kanocová štartovala doobeda na 5 km a vo svojej kategórii získala bronzovú medailu a po kratučkej prestávke na 3 km dohmatla suverénne najlepšie spomedzi všetkých štartujúcich na tejto trati. Plavcov za Slovenskú plaveckú federáciu dekorovala Zuzana Košťálová a diplomy odovzdávala riaditeľka pretekov Katarína Hamadejová. 

Pretekárom k úspechom gratulujeme a prajeme, nech aj druhá polovica kôl SPDP je minimálne tak úspešná ako prvá. Za organizáciu a priebeh pretekov vďaka kompetentným zo SPF, rozhodcovskému zboru, plaveckému klubu ORCA Michalovce a v neposlednom rade divákom a "podporným tímom našich plavcov " za účasť a doplnenie celkovej atmosféry pretekov. Vďaka aj Kostal Robert súťažný riaditeľ SPF za spoluprácu pri fotení a mnohé krásne foto aj v neľahkých podmienkach.

Video z podujatia pripravil športový riaditeľ SPF Miroslav Nowak.

Autor: Mirka Dubčáková

4. kolo SPDP / Bratislava / 15.08.2020 (PDF)Spracoval Patrik Pavelka
Autor diaľkové plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Nové podujatie na našej plaveckej mape!

Dnes

Olá, Olá, Zemplínska Šírava nás všetkých volá!

Dnes

Richard Nagy dnes na OH v Tokiu na 200 metrov motýlik do semifinále nepostúpil

26.7.2021

Zápis VSPL č. SPF/2021/VSPL/Z7

26.7.2021

VIDEO! So športovou odborníčkou a trénerkou Evkou Piatrikovou na zaujímavé témy!

26.7.2021

Reakcie na jednotlivé výkony na OH v Tokiu, Andrea a Richard!

26.7.2021

Skvelí Slováci v nedeľu v Paríži na 9.mieste!

25.7.2021

Andrea Podmaníková na OH v Tokiu s národným rekordom, ale bez postupu do semifinále

26.7.2021

Richard Nagy do finále nakoniec nepostúpil

24.7.2021

ME v diaľkovom plávaní juniorov v Paríži a sobota z pohľadu našej výpravy

24.7.2021

RICHARD NAGY odštartuje slovenský plavecký program svojou parádnou disciplínou

24.7.2021

Odštartovali sme ME juniorov v diaľkovom plávaní v Paríži

24.7.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK