logologo_small

Diaľkoplavci bojovali v srdci Zemplína

pondelok, 17.08.2020|Posledná aktualizácia 17.8.2020 12:42

ŠÍRAVSKÝ ORCAč 2. ročníķ a 4.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní

V sobotu sa za horúceho slnečného počasia a len mierneho vánku pri teplote vzduchu 31°C v krásnom prostredí Zemplínskej Šíravy na pláži hotela Eurobus v Kaluži konal už druhý ročník diaľkoplaveckých pretekov Šíravský ORCAč ako 4.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní, čím táto séria pretekov uzavrela prvú polovicu. Teplota vody bola 25,1°C. O stúpajúcej atraktivite týchto pretekov svedčí hojnejší počet pretekárov a divákov oproti prvému ročníku, ale i záujem o štart aj na mieste, teda vyšší počet pretekárov ako bolo pôvodne v prihláškach zapísaných. O 10:00 hod odštartovala skupina 26 plavcov na 5 km trať 12 mužov a 14 žien, spolu s troma masters plavcami na 3 km trať. Celkovým víťazom na 5 km trati so suverénnym náskokom sa stal Samuel Košťál, JTBA. Samuel v závere posilnený svojimi endorfínmi pobavil publikum a nadšencov plávania, keď si v dojazdovej rovine krásnym motýlikom doplával po zlato. Rovnako sólistom bol i druhý muž v cieli Matej Mocný, UNIBA. Naopak, u žien pretekárky Carmen Mikušová, SKPKE a Karolína Balážiková, ORCAB sa ťahali počas celých pretekov tandemovo na celkovo tretej pozícii. Asi že sa takmer rok nevideli a nesúťažili spolu, plávali teda takmer synchrónne. Užívali si preteky počas celej trate. V záverečných sekundách tak divákom spestrili závod súbojom, ktorý sa skončil v prospech Karolíny, ktorá dohmatla ako prvá žena na 5 km trati. V kategórii Masters na 3 km trati úspešne doplávali všetci traja pretekári s peknými časmi. 

O 12:20 hod zaznel štartový signál pre 18 plavcov z mladších kategórií na 3 km z toho 8 mužov a 10 žien. Zároveň ním boli odštartované i preteky na 1 km pre osem registrovaných plavcov - 4 chlapci a 4 dievčatá, ktorí pre vyššiu bezpečnosť plávali s bójami. Celkovými víťazmi sa stali na 3 km Timotej Leško, PKHU a zo žien Emma Kanocová, ORCAM. Celkovými víťazmi pre zmenu na 1 km boli Martin Leňo, PKHU a z dievčat Margaréta Kantorová, XBSSM. Počas sobotných pretekov Emma Kanocová štartovala doobeda na 5 km a vo svojej kategórii získala bronzovú medailu a po kratučkej prestávke na 3 km dohmatla suverénne najlepšie spomedzi všetkých štartujúcich na tejto trati. Plavcov za Slovenskú plaveckú federáciu dekorovala Zuzana Košťálová a diplomy odovzdávala riaditeľka pretekov Katarína Hamadejová. 

Pretekárom k úspechom gratulujeme a prajeme, nech aj druhá polovica kôl SPDP je minimálne tak úspešná ako prvá. Za organizáciu a priebeh pretekov vďaka kompetentným zo SPF, rozhodcovskému zboru, plaveckému klubu ORCA Michalovce a v neposlednom rade divákom a "podporným tímom našich plavcov " za účasť a doplnenie celkovej atmosféry pretekov. Vďaka aj Kostal Robert súťažný riaditeľ SPF za spoluprácu pri fotení a mnohé krásne foto aj v neľahkých podmienkach.

Video z podujatia pripravil športový riaditeľ SPF Miroslav Nowak.

Autor: Mirka Dubčáková

4. kolo SPDP / Bratislava / 15.08.2020 (PDF)Spracoval Patrik Pavelka
Autor diaľkové plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

Včera

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!

Včera

V druhý deň súťaží na CECJM 2024 v Belehrade strieborná medaila pre Slovensko

Včera

O slovo sa hlási 3.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Piešťanoch!

Včera

Vo Viedni štartujú ME juniorov v diaľkovom plávaní

11.7.2024

Úvodný deň na CECJM 2024 v srbskom Belehrade!

11.7.2024

Naša mládež smeruje do Belehradu a do Viedne na ďalšie významné podujatia!

9.7.2024

Vodné pólistky Slávie UK Bratislava sú premiérovo majsterky Slovenska!

9.7.2024

Viktória Reichová má za sebou Supefinále v Budapešti, vo voľnom sóle obsadila 9.miesto

8.7.2024

Záverečný deň na 50.ME v plávaní juniorov vo Vilniuse

7.7.2024

Jazerná desiatka na košickom Bukovci klope na dvere

7.7.2024

Vo večernom finále na 4x200 metrov voľný spôsob naša štafeta na 7.mieste v zlepšenom slovenskom rekorde!

6.7.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK