logologo_small

Diaľkoplavecká reprezentácia Slovenska je už v dejisku ME juniorov v portugalskom meste Setubal

streda, 01.06.2022|Posledná aktualizácia 1.6.2022 07:03

Majstrovstvá Európy juniorov v diaľkovom plávaní 2022 Setubal / Portugalsko

Naša diaľkoplavecká reprezentačná výprava včera v dopoludńajších hodinách odletela z viedenského letiska do Portugalska, kde sa koncom týždňa budú konať Majstrovstvá Európy juniorov v diaľkovom plávaní v Setubale. Toto miesto bolo dejiskom už mnohých významných podujatí. Konala sa tu minuloročná olympijská kvalifikácia pre Tokio 2020, či pred pár dňami 1.kolo Svetového pohára v DP 2022.

V stredisku Albarquel Urban Park sa budú konať preteky na 2,5 km okruhoch, štafeta na 1,25 km okruhu.

V tomto čase už naša výprava šťastne docestovala a je ubytovaná v Novotel Setubal hotel pod vedením vedúceho akcie, asistenta reprezentačného trénera Tomáša Vachana. Reprezentačnému trénerovi diaľkoplavcov Radoslavovi Suchánkovi dopĺňa skúsený trénersky tím Pavol Peciar.

Pre účastníkov podujatia sú pripravené podmienky na tréning na otvorenej vode v mori aj v bazéne. Teplota vzduchu bola včera 22 stupňov C, teplota vody 16,8 stupňov C. Slovensko na MEJ DP bude reprezentovať Samuel Čekan /ŠKPKE - 18 ročný zverenec trénera Juraja Skálu bude plávať 4.6.2022 na 10 km trati.

O deň skôr 3.6.2022 na 7,5 km trati máme zastúpenie v trojici plavcov - Krisztián Gálik /KOMKO - 17 ročný zverenec trénera Gálika, Kristián Obert /XBSSM - 17 ročný zverenec trénera Karola Púzsera a Daniel Van Wyk /DELNI - 16 ročný zverenec trénera Pavla Peciara. Najmladším našim reprezentantom je Samuel Fekete /ORCAB - 15 ročný zverenec Miloša Božika bude štartovať na 5 km trati rovnako v piatok 3.6.2022.

Do záverečných dní pred pretekmi prajeme nech majú plavci veľa síl a dobrú regeneráciu.


Spracoval Patrik Pavelka
Autor diaľkové plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Od utorka v Šamoríne štartujeme ME juniorov v plávaní, vstupenky už v predaji!

Dnes

Posledný súťažný deň na ME juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach zakončený úspechom slovenského páru!

Dnes

Plavecký šampionát do 23 rokov úspešný, ocenil ho aj Popovici

Včera

Plavecký šampionát do 23 rokov ozdobili Potockej medaily a Popoviciho európsky rekord

28.6.2025

Štvorlístok Potocká, Slušná, Trníková i Tišťan postúpil do sobotného finále na ME U23!

28.6.2025

Štvrtý súťažný deň na MEJ v synchronizovanom plávaní úspešný pre naše farby!

28.6.2025

Lillian Slušná len 5 stotín od medaily na ME do 23 rokov v Šamoríne!

28.6.2025

Tretí súťažný deň na ME juniorov v Aténach: Slovenský tím medzi elitou Európy!

27.6.2025

V piatkovom finálovom bloku budú plávať o medaily tri Slovenky

27.6.2025

Tamara Potocká sa postarala o prvú slovenskú medailu na ME U23 v Šamoríne, aj s Dublinom už máme tri bronzy!

27.6.2025

Na ME juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach Žofia Strapeková na 8.mieste v technickom sóle.

27.6.2025

V piatok sa v tureckom Istanbule začínajú ME U16 vo vodnom póle žien aj našimi dievčatami!

26.6.2025

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK