logologo_small

Dnešný deň na ME v Ríme s postupom do semifinále ale aj so slovenským rekordom!

utorok, 16.08.2022|Posledná aktualizácia 16.8.2022 20:25

Na ME v Ríme sa dnes zrodil nový slovenský rekord, ktorý zaplával Matej Duša v disciplíne na 50 metrov voľný spôsob a jeho hodnota je 22,25 s. Obsadil 17.miesto a bolo z toho prvé náhradnícke miesto do semifinále.

Radosť nám dnes okrem Mateja Dušu v disciplíne na 200 metrov polohové preteky urobil Richard Nagy, ktorý zaplával 16.najlepší čas 2:04.51min a kvalifikoval sa do semifinále, ktoré bolo na programe o 19:36 hod. Andrea Podmaníková na 50 metrov prsia zaplávala čas 31,86 s, obsadila 19.miesto a bola v pozícii prvej náhradníčky. Štafeta na 4x200 metrov voľný spôsob v zostave František Jablčník, Richard Nagy, Nikoleta Trníková a Tamara Potocká zaplávala čas 8:01,24 min a to stačilo na celkové 10.miesto.

Svoje semifinálové vystúpenie v Ríme má za sebou náš reprezentant Richard Nagy v disciplíne na 200 metrov polohové preteky. Rodák zo Želiezoviec skončil nakoniec na 16.mieste. Čas z rána 2:04,51 min dokonca zlepšil na 2:04,19 min. Keď si uvedomíme, čo všetko dnes náš 29-ročný reprezentant stihol a vôbec čo všetko stihol na ME v Ríme, klobúk dole pred ním. A to by v posledný deň šampionátu mal plávať sedemnásobný plavec roka na Slovensku 400 metrov voľný spôsob v druhej rozplavbe.

Výsledky:

Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Lea Krajčovičová zvládla svoju premiéru v technickom sóle na ME na Malte!

Včera

Skvelý vstup našich mladých plavcov na ME juniorov v litovskom Vilniuse, Samo Košťál do finále z 1.miesta!

Včera

Náš voľný pár Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová obhájili na ME na Malte výsledok z minulého roka!

Včera

Nominačný list | MEJ Viedeň, 11.07. - 14.07.2024, Viedeň/AUT

Včera

Lea Anna Krajčovičová na ME juniorov na Malte na 6.mieste vo finále vo voľnom sóle!

1.7.2024

V litovskom Vilniuse štartujú v utorok ME v plávaní juniorov!

1.7.2024

Mladší juniori zavŕšili sezónu prenikavým úspechom!

1.7.2024

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy na Malte, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková na krásnom 5.mieste vo svojom debute!

30.6.2024

Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová sa kvalifikovali do finále na ME juniorov!

30.6.2024

Lea Anna Krajčovičová postúpila do finále ME na Malte vo voľnom sóle!

30.6.2024

Štartuje juniorský šampionát v synchronizovanom plávaní na Malte aj s našimi dievčatami!