logologo_small

Druhé kolo Svetovej série v synchronizovanom plávaní je úspešne za nami

nedeľa, 11.04.2021|Posledná aktualizácia 11.4.2021 21:15

Druhé kolo Svetovej série v synchronizovanom plávaní, ktoré sa počas uplynulého víkendu konalo v maďarskej metropole ukázalo celému svetu unavenému z dlhodobej pandémie ako sa dá zorganizovať medzinárodné športové podujatie na vysokej úrovni za prísnych protipandemických opatrení.

Podujatia v Budapešti sa zúčastnil aj náš seniorský reprezentačný pár Nada Daabousová, Diana Miškechová a Chiara Diky s reprezentačnou trénerkou Norou Szauder a rozhodkyňou Janou McDonnell. Všetci účastníci museli ešte pred príchodom do Maďarska poslať organizátorom potvrdenie o negatívnom PCR teste nie staršom ako 72 hodín. Po príchode každý podstúpil 2 testy, jeden rýchly antigénový, po ktorom sa mohli ísť všetci ubytovať do samostatných izieb, na ktorých museli počkať niekoľko hodín kým neboli vyhodnotené aj výsledky PCR testu. Podľa našich informácií našťastie nebol nikto z účastníkov pozitívny. Organizátori zabezpečili maximálne dodržiavanie opatrení či už v hoteli, počas prepravy autobusmi alebo v samotnej Duna Aréne. V hotelovej reštaurácii sedel každý pri vlastnom stole, ani jednotlivé výpravy nemohli sedieť spolu. Rovnako boli striktné opatrenia aj v Duna Aréne, všetci účastníci museli mať počas celej doby na tvári rúška. Pretekári si mohli odložiť rúška iba tesne pred štartom a ihneď po doplávaní ich súťažnej zostavy na každého čakalo úplne nové rúško, v ktorom čakali aj na výsledky. Všetci boli takí radi, že mohli konečne súťažiť na medzinárodnej úrovni po dlhých 400 dňoch, že bez akýchkoľvek problémov dodržiavali všetky opatrenia čím napomáhali bezproblémovému priebehu podujatia. Kvôli opatreniam platným v rôznych krajinách bolo pre všetkých v sobotu a v nedeľu zabezpečené opätovné pretestovanie, aby nikto nemal problém pri návrate domov.

Slovenská výprava môže byť so svojim vystúpením na medzinárodnej scéne po viac ako roku maximálne spokojná. Ako prvé sa predstavili Nada Daabousová a Chiara Diky (náhr. Diana Miškechová) s ich technickou párovou zostavou, za ktorú dostali veľmi pekných 77,3872 boda a obsadili konečné 4. miesto. Je to výborný začiatok novej súťažnej sezóny kedy sa dievčatá predstavili v novom zložení a s novou choreografiou. Druhý súťažný deň otvorila súťaž voľných párových zostáv kde Slovensko reprezentovala Nada Daabousová s Dianou Miškechovou (náhr. Chiara Diky). Domov si nesú pekné 5. miesto s bodovým ziskom 78,9668b. A skvelú bodku za vydareným víkendom v Budapešti urobila naša najskúsenejšia pretekárka Nada Daabousová kedy v súťaži voľných sól obsadila krásne 3. miesto za predvedenie svojej tiež úplne novej choreografie (78,3333b). Všetkým dievčatám aj s ich trénerkou patria srdečné gratulácie a pochvala za dosiahnuté výsledky ako aj za množstvo odvedenej práce za posledné mesiace vo veľmi náročných podmienkach.


Pôvodne mala byť ďalším podujatím v kalendári našich reprezentantiek olympijská kvalifikácia v Tokiu, ktorá sa však nateraz opäť presunula s tým, že ani miesto a ani presný termín ešte stále nie sú známe. Takže v pondelok 12.4. sa dievčatá aj s ich trénerkou vrátia do šamorínskej bubliny, aby pokračovali vo svojej príprave na ďalší vrchol sezóny, ktorým sú májové Majstrovstvá Európy opäť v Budapešti.

Spracoval Patrik Pavelka
Autor synchro
Mohlo by vás zaujímať

Po prvých pretekoch na ME s Tomášom Peciarom

Včera

V stredu boli v hre na ME v Budapešti Tomáš Peciar a Nada Daabousová

Včera

Do hry na ME v Budapešti vstupuje reprezentant Slovenska Tomáš Peciar

11.5.2021

Fantázia na ME v Budapešti, akvabela Nada Daabousová dosiahla životný úspech, nadchla aj rozhodcov

11.5.2021

Historická premiéra slovenskej skokanky do vody na ME v Budapešti

11.5.2021

Od finále delili naše akvabely len tri desatiny!

11.5.2021

VIDEO! Zora Opalka pred premiérovým vystúpením na ME v Budapešti

11.5.2021

Utorok na ME v Budapešti v našich farbách

11.5.2021

Nada Daabousová do finále, súťaž dvojíc na ME v synchronizovanom plávaní s účasťou SR nedokončili

11.5.2021

V Budapešti sa v utorok z pohľadu Slovenska budú diať veľké veci!

10.5.2021

Nominácia Slovenska na ME v plaveckých športoch v Budapešti

10.5.2021

Mimoriadne dôležité!

9.5.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK