logologo_small

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy na Malte, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková na krásnom 5.mieste vo svojom debute!

nedeľa, 30.06.2024|Posledná aktualizácia 30.6.2024 19:44
LEAZOFIA3.jpeg

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy: Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková žiaria vo svojom debute!

Dnes na Majstrovstvách Európy juniorov v synchronizovanom plávaní na Malte sme boli svedkami famózneho výkonu nášho páru, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková s náhradníčkou Veronikou Ásványiovou, v disciplíne technický pár. Dievčatá dosiahli fantastický úspech vo svojom debute a umiestnili sa na skvelom piatom mieste!

Lea a Žofia predviedli úžasný výkon, ktorý bol výsledkom ich tvrdej práce, tréningu a neochvejného odhodlania. Ich zostava bola plná precíznosti a elegancie, čo im prinieslo zaslúžené vysoké bodové ohodnotenie. Tento výkon je o to pozoruhodnejší, že išlo o ich premiéru v tejto disciplíne na tak prestížnom podujatí. Ide o najlepšie umiestnenie Slovenska na Majstrovstvách Európy juniorov.

"Je to pre nás neuveriteľný pocit," povedala Lea po súťaži. "Dali sme do toho všetko a sme veľmi šťastné, že sa nám podarilo dosiahnuť takéto skvelé umiestnenie."

Žofia dodala: "Sme vďačné za podporu našich trénerov, rodiny a fanúšikov. Toto je len začiatok a tešíme sa na ďalšie výzvy."

Celá slovenská výprava je nadšená z tohto úspechu a verí, že tento výsledok bude inšpirovať ďalšie generácie mladých synchronizovaných plavkýň. Naše dievčatá pomaly stúpajú v rebríčku a slovenské synchronizované plávanie sa posúva vpred. Držíme Lei a Žofii palce v ich ďalšej kariére a tešíme sa na ich ďalšie úspechy.

Hlavná trénerka Monika Thüringerová k tomu dodáva: "Veľmi sa teším z výkonu a odhodlania, ktoré dievčatá do toho dali. Štvrté miesto je pre mňa dôkazom, že ideme správnym smerom. Stále ukazujeme, že patríme medzi najlepšie krajiny. Musíme sa ešte sústrediť na ďalšie súťažné dni."

S týmto skvelým výsledkom sa naše dievčatá stávajú vzorom a motiváciou pre všetkých mladých športovcov na Slovensku. Budeme im aj naďalej držať palce a fandiť pri ich ďalších úspechoch.

Výsledky:

https://results.microplustimingservices.com/EuroJuniorArtisticSwimming2024/index_web.php?s=TG9hZENhbGVuZGFyaW8oJzAnKTs=&cat=JUX&page=005&spec=002&bat=001&td=STL1&hg=&descIT=RHVvIExpYmVybw==&descEN=SnVuaW9yIC0gRnJlZSBEdWV0IC0gRmluYWw=&descFR=&curCatSel_M_F=undefined&sport=Synchro

LEAZOFIA4.jpeg
LEAZOFIA2.jpeg
LEAZOFIA1.jpeg


Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitysynchro
Mohlo by vás zaujímať

Silný štart slovenských junioriek na ME v Aténach: Lea Anna Krajčovičová aj duet s postupom do finále!

Včera

Prezident SPF Ivan Šulek verí aj v medailu. V Šamoríne očakáva desať finálových účastí!

Včera

V Aténach sa v stredu začínajú ME juniorov v synchronizovanom plávaní!

24.6.2025

Nádejami slovenskej výpravy na ME do 23 rokov v plávaní sú Potocká, Slušná, Košťál či Tišťan!

23.6.2025

VIDEO rozhovor s Tamarou Potockou pred začiatkom ME U23 a šampionátové linky!

23.6.2025

Slovenské nádeje odlietajú na juniorský európsky šampionát v synchronizovanom plávaní do Atén

21.6.2025

Reprezentačný tréner našich diaľkoplavcov Tomáš Vachan po MEJ v Setubale:,,Malými krokmi sa posúvame dopredu!"

21.6.2025

Fantázia na ME juniorov v diaľkovom plávaní v Setubale! Karolína Valko na úžasnom 5.mieste, siahala na medailu!!!!

20.6.2025

NAŽIVO! Od piatka do nedele v Žiline MSR v plávaní starších žiakov!

20.6.2025

Plavkyňa Tamara Potocká môže mať oproti súperkám na ME v Šamoríne drobnú výhodu

20.6.2025

Štart ME juniorov v diaľkovom plávaní v Setubale a pekné 14.miesto pre Richarda Urbana na 10 km trati!

19.6.2025

Na začiatok ME juniorov v diaľkovom plávaní v Setubale sme pripravení!

19.6.2025

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK