logologo_small

Generálny kongres FINA v katarskej Doha zvolil nového prezidenta

pondelok, 07.06.2021|Posledná aktualizácia 7.6.2021 08:45

Generálny kongres FINA, ktorý sa dnes konal v katarskej Dauhe zvolil nového prezidenta a nové predsedníctvo na obdobie rokov 2021 - 2025. Husain Al Musallam z Kuvajtu, doterajší prvý viceprezident FINA, získal 302 hlasov od delegátov zastupujúcich spolu 183 národných federácií (108 sa zúčastnilo na kongrese priamo na mieste a zvyšní volili systémom online). Al Musallam, ktorý v mladosti reprezentoval Kuvajt ako medzinárodný plavec, bol kapitánom lietadla a v roku 1996 bol prvýkrát zvolený do predsedníctva FINA.

Zloženie nového predsedníctva FINA na obdobie 2021-2025 je takéto:

President: Husain Al Musallam (KUW)

Prvý Vice-President: Sam Ramsamy (RSA)

Druhý Vice-President: Matthew Dunn (AUS)

Pokladník: Dale Neuburger (USA)

Vice-Presidenti:

Paolo Barelli (ITA)
Zhou Jihong (CHN)
Juan Carlos Orihuela (PAR)

Členovia:       
Zouheir El Moufti (MAR)
Donald Rukare (UGA)
Mohamed Diop (SEN)
Errol Clarke (BAR)
Cheryl Gibson (CAN)
Taha Al Kishry (OMA)
Andrey Kryukov (KAZ)
Fernando Carpena (ESP)
Dimitrios Diathesopoulos (GRE)
David Sparkes (GBR)
Doreen Tiborcz (MRI)
Algernon Cargill (BAH)
Veronica Stanham (URU)
Daichi Suzuki (JPN)
Virendra Nanavati (IND)
Romani Katoa (COK)
Antonio Jose da Silva (POR)
Erik van Heijningen (NED)


Podľa stanov FINA je predsedníčka výboru športovcov FINA Penny Heynsová zároveň členom predsedníctva ex offo s hlasovacím právom. Nakoniec boli do predsedníctva kooptovaní ďalší štyria členovia ako zástupcovia krajín, ktoré budú organizovať nadchádzajúce ročníky majstrovstiev sveta a olympijských hier FINA: Khaleel Al Jabir (QAT), Gilles Sezionale (FRA), Vladimir Salnikov (RUS) a Balasz Furjes (HUN).Pán Al Musallam tiež navrhol nomináciu Dr. Maglioneho za čestného doživotného prezidenta FINA. Kongres tento návrh schválil a Mustapha Larfaoui sa stal tiež čestným doživotným prezidentom FINA (od roku 2009, po 21 rokoch v predsedníctve FINA).

Kongres tiež zvolil etickú komisiu FINA a výbor pre audit FINA na obdobie 2021-2025. Zloženie týchto orgánov je nasledovné:

Etická komisia:

Jean Gay (SUI)
Abdon Deguenon (BEN)
Rashid Alanezi (KUW)
William J. Hybl (USA)
Raymond Hack (RSA)
Chris Fydler (AUS)

Výbor pre audit:

Jan Exner (CZE)
Debendranath Sarangi (IND)
Gustavo Mastroianni (URU)


Nový prezident FINA vo svojej ďakovnej reči na záver kongresu uviedol: ,,Dnešný deň je začiatkom novej vzrušujúcej cesty pre celú rodinu vodných športov, ale pre mňa je aj vyvrcholením celoživotnej cesty, ktorá ma priviedla k tomuto okamihu a je pre mňa cťou byť zvolený za vášho prezidenta."

Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Vodnopólové majsterky Slávie UK Bratislava premiérovo do pohárovej Európy!

12.8.2025

Slovenská vodnopólová mužská U18-tka na turnaji v Novákoch na 2.mieste

11.8.2025

Ako sa darilo našim plavcom a plavkyniam na 22. MS v Singapure?

4.8.2025

Záver MS v plaveckých športoch v Singapure

4.8.2025

Tamara Potocká v semifinále MS na 50 m motýlik na delenom 15.mieste

4.8.2025

Skvelá Tamara Potocká s postupom do semifinále MS a vo vylepšenom slovenskom rekorde!

1.8.2025

V Kapošvári padol bradatý slovenský juniorský rekord - Richard prekonal Richarda a navyše získal bronzovú medailu!

30.7.2025

Na MS v Singapure Milan Vojtko s novým slovenským juniorským rekordom, v stredu ráno v hre Duša a Jablčník, vo štvrtok Nagy a Slušná

1.8.2025

V noci z nedele na pondelok na MS v Singapure Jablčník 39. a Podmaníková 40.

28.7.2025

Dvojnásobná medailistka z domáciach ME do 23 rokov v plávaní Tamara Potocká s novým slovenským rekordom na MS v Singapure

27.7.2025

Na MS v Singapure v noci na nedeľu vstupujú do hry naši bazénoví plavci, prví sa predstavia Potocká a Vojtko!

27.7.2025

Fantastický Filip Gero na EYOF 2025 s druhou striebornou medailou pre našu výpravu

25.7.2025

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK