logologo_small

Hoferica so Semanom by mali byť lídrami omladeného Miškovca

streda, 10.06.2020|Posledná aktualizácia 10.6.2020 10:26


Slovenskí vodní pólisti Tomáš Hoferica a Lukáš Seman by mali byť v sezóne 2020/2021 ťahúňmi Miškovca. Káder účastníka prestížnej maďarskej lige prešiel generačnou obmenou a v pozícii najskúsenejších budú práve dvaja Slováci.Na našich stránkach sme vás o tom už informovali. Obaja sa momentálne pravidelne objavujú na tréningoch sedemnásobného majtra Slovenska ŠK Hornets Košice a dávajú si riadne do tela.

 
„Je to kvalitná liga a mám to aj bližšie domov. V lige je 16 tímov, súťaž je vyrovnaná a dá sa očakávať, že každý zápas bude ťažký,“ povedal v rozhovore pre TASR Hoferica, ktorý zamieril do miškoveckého MVLC po ročnom pôsobení vo francúzskom Reims.S angažmánom v Maďarsku mu pomohol tréner Karol Bačo a slovenský reprezentačný brankár podpísal s klubom dvojročnú zmluvu.

Chce sa popasovať s maďarčinou

„Myslím si, že maďarská liga je najkvalitnejšia na svete, je to ako pre hokejistov NHL,“ uviedol hráč, ktorý by sa v novom pôsobisku rád čo najrýchlejšie adaptoval. Aj preto sa popasuje s jazykovou bariérou: „Maďarsky neviem zatiaľ nič, ale už mám kontakt na jazykovku. Chcem sa učiť po maďarsky, aby som to mal jednoduchšie.“

Najlepší vodný pólista roka 2019 sa v príprave na nový angažmán pripojil ku košickým Hornets, ktorí začiatkom júna prvýkrát po nútenej prestávke zamierili do bazéna. „Na prvom tréningu som si myslel, že sa utopím. Postupne sa to však zlepšovalo a už je to rovnaký pocit ako predtým. Užívam si to, predsa len tri mesiace prestávky sú dlhá doba,“ dodal Hoferica.

Jedna z najlepších líg sveta

Spoločne s ním sa so „sršňami“ pripravuje aj Lukáš Seman. Ich cesty sa spoja aj v klube, v Miškovci budú spoluhráči. „To je veľmi pozitívne. Lukáš mi má čo odovzdať, verím, že mi pomôže najmä v úvode. Práve po Lukášovi budem druhý najstarší hráč. Pokiaľ viem, tréner vytiahol viacerých mladých hráčov a mužstvo sa celkovo omladilo. Som zvedavý, čo prinesie sezóna,“ teší Hofericu.

Príchod slovenského spoluhráča privítal aj 32-ročný Seman. „Bude to pre neho skvelá skúsenosť. Môže sa ukázať v jednej z najlepších líg sveta. Iná škola, iní tréneri, viac sa mu budú venovať. Vidím v tom pre neho iba plusy. Myslím si, že s ním budú počítať ako s jednotkou, no bude to musieť potvrdiť,“ uviedol Seman.

Seman bude lídrom tímu

Ten má s maďarskou ligou bohaté skúsenosti. Hral už v Egeri, Szegede i Budapešti a vie posúdiť kvalitu ligy aj miškoveckého tímu: „V kádri nastali veľké zmeny. Odišlo mnoho stabilných hráčov nedávnych sezón, ktorí mali aj svoju kvalitu. Nahradili ich mladí. Ťažko povedať, na ktorých priečkach by sme sa mohli pohybovať, stred tabuľky je totiž veľmi vyrovnaný. Myslím si, že sa dá dostať do prvej osmičky, no už teraz je asi päť mužstiev lepších než my. Uvidíme, ako to vystrelí.“

Semana čaká v Miškovci nielen nový slovenský spoluhráč, ale po generačnej obmene aj nová pozícia. Vo veku 32 rokov bude najstarší hráč mužstva a s tým súvisí pozícia lídra tímu. „V tomto smere to bude pre mňa zaujímavá a nová výzva. Určite dám všetko do toho a budem sa snažiť odviesť maximum pre mužstvo. Stále chcem hrať čo najlepšie, no dôležitý je tímový úspech. Ak ho chceme dosiahnuť, musia ísť všetci hráči naplno,“ vyjadril sa Seman pre TASR.


Spracoval Patrik Pavelka
Autor vodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Poznáme rozpis zápasov v novej vodnopólovej extraligovej sezóne mužov

Dnes | VODNÉ PÓLO

ŠK Hornets Košice obhájil trofej, vo finále žiaril brankár Tomáš Balog

Včera | VODNÉ PÓLO

Na Slovensku štartuje dnes nová vodnopólová sezóna

18.9.2020 | VODNÉ PÓLO

Druhý barážový turnaj vo vodnom póle mužov o postup do extraligy sa koná v Košiciach

11.9.2020 | VODNÉ PÓLO

Vo Vrútkach štartuje vodnopólová baráž o postup do extraligy mužov

27.8.2020 | VODNÉ PÓLO

Pondelkové stretnutie u splnomocnenca vlády pre šport

24.8.2020 | COVID-19, DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Informácie pre členov SPF o víruse COVID 19 - Aktualizované o novinky!

19.8.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE, PLÁVANIE, SYNCHRO, VODNÉ PÓLO

Vodnopólová rodina smúti, zomrel Michal Schmuck

9.7.2020 | VODNÉ PÓLO

Gejza Gyurcsi, manažér vodnopólovej reprezentácie Slovenska: ,, Benedek bol pre nás ako Boh vodného póla!"

18.6.2020 | VODNÉ PÓLO

Vodnopólové kluby v Košiciach začali s prípravou na novú sezónu

11.6.2020 | VODNÉ PÓLO

O olympiádu zabojujú vodné pólistky až v januári

27.5.2020 | VODNÉ PÓLO

Vodnopóloví reprezentanti majú za sebou prvé kilometre  

24.5.2020 | VODNÉ PÓLO

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK