logologo_small

Infarktový záver na ME U17 žien vo vodnom póle nakoniec pre Slovensko, budeme hrať o konečné 9.miesto!

štvrtok, 03.08.2023|Posledná aktualizácia 3.8.2023 13:18

Majstrovstvá Európy žien do 17 rokov vo vodnom póle pokračovali dnes ďalšími zápasmi, nás najviac zaujímal ten, v ktorom slovenské vodnopólové reprezentantky nastúpili v skupine o 9.-12.miesto proti Srbsku.

Naše dievčatá začali výborne a po góle Hennelovej vyhrávali v 55.sekunde 1:0. Následne Srbky vyrovnali ale kapitánka Mešterová znova poslala Slovensko do vedenia na 2:1, no necelé tri minúty pred koncom znova bolo vyrovnané - 2:2. 96 sekúnd pred koncom premenila Mešterová pokutový hod a po tretí raz sa naše reprezentantky dostali do vedenia - 3:2. Ďalší pokutový hod premenila Kopolovets a po prvý raz sme vyhrávali o dva góly a to 4:2. Dvojgólové vedenie sme udržali až do konca úvodného dejstva, keď na tretí gól v našej bráne odpovedala Barančeková a po prvej štvrtine, ktorá bola bohatá na góly Slovensko vyhrávalo 5:3. V druhej osemminútovke obidva útoky stiahli nohy z plynu, 99 sekúnd pred polčasom dala náš šiesty gól Kovalčíková a upravila na 6:3. Bol to jediný presný zásah v druhej štvrtine, aj preto, lebo Radonjic nepremenila pokutový hod a tak po prvom polčase Slovensko vyhrávalo nad Srbskom o tri góly 6:3. V treťom dejstve sme videli ďalšie góly, Srbky po premenenom pokutovom hode a využitej presilovke znížili na rozdiel gólu - 6:5.O minútku na to Hindošová pridala siedmy gól a naše dievčatá vyhrávali 7:5, ale neúnavné Srbky znova znížili na rozdiel gólu - 7:6. Mešterová necelé tri minúty pred záverom dala náš ôsmy gól, potom sa nám vyfaulovala Holičová a Radonjic znížil na 8:7. Jednu sekundu pred koncom to vzala do správnych rúk Mešterová a rozhodla o tom, že po troch štvrtinách Slovensko vyhrávalo nad Srbskom 9:7. V poslednej štvrtine premenila Radonjic pokutový hod a dráma pokračovala ďalej - 9:8, krátko na to reagovala našim 10-tym presným zásahom Hennelová a viedli sme 10:8, Mešterová dala náš 11-ty gól a po druhý raz v zápase sme vyhrávali o tri góly 11:8. Po deviatom góle v našej sieti sa nám vyfaulovala aj Vargová a 104 sekúnd pred koncom na riadnu drámu zamiesila 10-tym gólom Srbska Radonjic, ktorá upravila na 11:10. 53 sekúnd pred koncom si náš tím vzal oddychový čas.Po faule Hindošovej však vyrovnala 16 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Ratkovic a už to bolo 11:11. Už sa zdalo, že zápas pôjde do pokutových hodov, ale poriadne sa nasrdila Mešterová a jednu sekundu pred koncom rozhodla o našej výhre 12:11.

SLOVENSKO vs Srbsko 12:11 ( 5:3, 1:0, 3:4, 3:4 )

Góly: Mešterová 6, Hennelová 2, Kopolovets, Barančeková, Hindošová a Kovalčíková po 1

Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityvodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Európsky pohár v diaľkovom plávaní v talianskom Piombino s našou výpravou!