Írsky Dublin na ME U23 v plávaní s dvoma bronzovými medailami pre Slovensko a s novým slovenským rekordom!

pondelok, 14.08.2023|Posledná aktualizácia 14.8.2023 09:26

Trojdňové premiérové podujatie v plaveckom kalendári na ME U23 od piatka do nedele v ískom Dubline máme úspešne za sebou. Z tohoto šampionátu si naša výprava domov odnesie dve bronzové medaile zásluhou Teresy Ivan v disciplíne na 50 metrov voľný spôsob, ale aj nový slovenský rekord, o ktorý sa v nedeľu postaral Tibor Tišťan na 50 metrov motýlik. Pozrite sa ako plynul čas na ME U23 v Dubline.

PIATOK

Úvodný súťažný deň na premiérových plaveckých ME U23 v írskom Dubline našim farbám veľmi nevyšiel. V hre bolo päť individuálnych štartov a jeden štart si pripísala na svoje konto miešaná štafeta.Teresa Ivan na 50 metrov znak obsadila 16.miesto časom 30.12 s, Nina Vadovičová na 50 metrov prsia bola na 23.mieste časom 33.51 s, Bence Dikacz v disciplíne na 50 metrov prsia skončil 28. zaplávaným časom 29.19 s, Patrik Folťan bol na 200 metrov znak 31. časom 2:06.68 min a Jakub Poliačik na 200 metrov voľný spôsob skončil 40 - ty časom 1:52.22 min. Miešaná štafeta na 4x100 metrov polohové preteky v zostave Folťan, Vadovičová, Dikacz a Slušná skončila na 16.mieste za 4:03.00 min.

SOBOTA

Druhý súťažný deň na premiérových plaveckých ME U23 v írskom Dubline nám priniesol radosť v podobe účasti Teresy Ivan v podvečernom finále v disciplíne na 50 metrov voľný spôsob. Jej čas 25.53 s znamenal postup z ôsmeho miesta. Druhou náhradníčkou pre finále sa stala Lillian Slušná. Tá sa umiestnila na delenom 11.mieste s Hoppenbrouwerovou z Holandska v zhodnom čase 25,60 s, no v následnom ,,rozstrele " bola rýchlejšia plavkyňa z krajiny tulipánov za 25,30 s, Lilly si v ňom urobila osobák časom 25,39 s. Bence Dikacz na 400 metrov polohové preteky zaplával priebežne siedmy najrýchlejší čas 4:26.45 min a o jeho celkovom umiestnení sa rozhodovalo podvečer. Nina Vadovičová zaplávala 100 metrov prsia za 1:11.66 min a skončila 24-ta, Tibor Tišťan na 50 metrov voľný spôsob obsadil delené 29.miesto za 22.86 s, Jakub Poliačik v disciplíne na 400 metrov voľný spôsob skončil tiež na 29.mieste za 4:09.24 min. Patrik Folťan bol na 50 metrov znak 35-ty za 27,37 s.

V sobotu dvojitý bronzový zásah Teresy Ivan!

Na premiérových ME U23 v plávaní v írskom Dubline získalo Slovensko v sobotu bronzovú medailu zásluhou Teresy Ivan v disciplíne na 50 metrov voľný spôsob časom 25,24 s a následne sa Terese podarilo v ,,skine" vyplávať dalšiu bronzovú medailu v tej istej disciplíne za 26,72 s.

V nedeľu v írskom Dubline na ME U23 účasť dvojnásobné finále pre Slovensko!

V záverečný tretí deň plaveckých ME U23 v írskom Dubline nás naši mladí plavci potešili dvojnásobnou účasťou v podvečerných finálových bojoch. Postarali sa o to Lillian Slušná a Tibor Tišťan. Lillian Slušná v disciplíne na 50 metrov motýlik časom 27,04 s postúpila do finále piatym najrýchlejším časom a Tibor Tišťan v rovnakej disciplíne u mužov za 23,89 s obsadil ôsme postupové miesto. Nina Vadovičová na 200 metrov prsia časom 2:33,11 min. zaplávala 11.miesto a je druhou náhradníčkou pre finále. Teresa Ivan na 100 metrov voľný spôsob bola na delenom 18.mieste za 56,59 s, Patrik Folťan na 100 metrov znak bol 35-ty za 58,52 s, Bence Dikacz na 200 metrov polohové preteky obsadil 38. miesto časom 2:10,47 min. a Jakub Poliačik na 100 metrov voľný spôsob skončil na 51.mieste časom 51,19 s.

NOVÝ SLOVENSKÝ REKORD NA ME U23 V DUBLINE

Tibor Tišťan v novom slovenskom rekorde na 50 metrov motýlik na ME U23 na peknom piatom mieste!

Záverečný deň na premiérových plaveckých ME U23 v írskom Dubline priniesol našim farbám dvojnásobnú finálovú účasť. Radosť nám urobil v disciplíne na 50 metrov motýlik Tibor Tišťan, ktorý výsledným časom 23.68 s zaplával nový slovenský rekord a obsadil celkové piate miesto. Od bronzu ho delilo len 11 stotín sekundy. Lillian Slušná v tej istej disciplíne u žien zaplávala čas 27.07 s a to znamenalo jej celkové ôsme miesto.

Výsledky:

Autor aktualityplávanie

Medzinárodný vodnopólový turnaj Inter Cup 2024 - U16 v Přerove ovládli mladí Slováci!

30.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDS, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

30.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDJ, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

Včera

Záverečné hodnotenie akcie | Multinations Junior Swimming Meet, 06. - 07.04.2024, Graz/Austria

30.4.2024

Začiatok semifinálových sérií v Extralige mužov bez prekvapení

29.4.2024

Dnes sa začne semifinále play-off extraligy vodných pólistov!

27.4.2024

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti