logologo_small

Ivana Lange a Martina Moravcová v štúdiu JOJ Šport pred začiatkom 31. FISU v Číne

pondelok, 24.07.2023|Posledná aktualizácia 24.7.2023 12:57

Ivana Lange a Martina Moravcová v štúdiu JOJ Šport

JOJ Šport sa pripravuje na nadchádzajúce 31. Svetové univerzitné hry FISU 2021v Číne.


Televízia JOJ nedávno uskutočnila zaujímavý rozhovor s Ivanou Lange, vedúcou výpravy pre plavecké športy a Martinou Moravcovou, bývalou úspešnou reprezentantkou a päťnásobnou víťazkou Univerziády. V súvislosti s blížiacou sa letnou svetovou univerziádou v čínskom Chengdu sa podelili o svoje názory a plány Slovenskej plaveckej federácie (SPF) na túto udalosť.

Generálna sekretárka SPF Ivana Lange oznámila, že slovenský akademický šport bude na Univerziáde zastupovať tím štyroch plavcov a vodnopólový tím. Okrem toho vyjadrila radosť z prítomnosti jedinej zástupkyne Slovenska v disciplíne v skokoch do vody. Upozornila na výzvy, s ktorými sa táto disciplína stretáva. SPF sa však aktívne snaží zlepšiť túto situáciu a verí, že čoskoro predstaví nový projekt, ktorý sa bude venovať aj rozvoju skokov do vody.

Ako ďalej Ivana Lange povedala : “SPF vysiela na Univerziádu štyroch plavcov, vodnopolový tim a čo ma veľmi teší našu jedinú zástupkyňu v disciplíne skoky do vody. Tejto disciplíne neboli v uplynulých rokoch vytvorené podmienky pre jej rozvoj. Po bývalom vedení sme zdedili chýbajúcu infraštruktúru, ale aj členskú základňu. V dnešnej dobe rastúcich nákladov na energie bude veľmi ťažké nájsť spôsob na vytvorenie podmienok pre rozvoj tohto športu tak náročného na tréningovú vodnú plochu s minimálnou požadovanou hĺbkou vody, ktorá automaticky zvyšuje náklady na energie. I v tomto smere je SPF aktívna a dúfame, že čoskoro budeme môcť predstaviť nový projekt, v ktorom sa ani na skoky do vody nezabudne. Rada by som sa poďakovala SAUS za spoluprácu a schválenie našej nominácie Zory Opalky, skokanky žijúcej v USA a reprezentujúcej Slovensko, ktorá nám aspoň týmto spôsobom pomohla podporiť toto odvetvie plaveckých športov.”

Svetová univerziáda je prestížna platforma pre mladých športovcov, ktorí sa môžu ukázať a súťažiť na medzinárodnej úrovni.

„Účasť slovenských atlétov v disciplínach ako plávanie, vodné pólo a skoky do vody prináša nielen reprezentáciu slovenského športu na medzinárodnej úrovni, ale poskytuje i cenné skúsenosti a možnosti pre talentovaných jednotlivcov, ktorí reprezentujú Slovensko,” doplnila Ivana Lange.

Naša plavecká ikona Martina Moravcová ju doplnila: ,,Verím, že naši športovci, ktorí sa kvalifikovali spomedzi svojich domácich konkurentov svoju príležitosť reprezentovať nie len seba, ale aj komunitu univerzitných plavcov pevne uchopia a potesia nás skvelými výsledkami. Univerziáda je svojím konceptom taká malá akademická olympiáda, kedy športovci zažijú život v “dedine” a stretnú športovcov aj z iných odvetví, než z toho svojho. Myslím si, že to bude veľmi pekný zážitok pre všetkých našich plavcov."

Blížiacej sa letnej svetovej univerziáde v Chengdu Slovenská plavecká federácia venuje patričnú pozornosť a pod vedením Ivany Lange sa usilovne pripravuje na úspešné zastúpenie vo vodných športoch. S podporou SPF a oddanými úsiliami športovcov Slovensko smeruje k dosiahnutiu výborných výsledkov a prispieva k celkovému úspechu Univerziády.

Celá krajina s napätím očakáva vystúpenia slovenskej výpravy a bude ich povzbudzovať, aby dosiahli excelentné výkony a reprezentovali Slovensko na vysokom medzinárodnom športovom podujatí.

Podujatie sa uskutoční od 28.júla do 8.augusta 2023.

Na nadchádzajúcich 31. Svetových univerzitných hrách FISU 2021 v čínskom meste Čcheng-tu (28. júla – 8. augusta) sa zúčastní 71 slovenských športovcov a 32-členný realizačný tím trénerov, fyzioterapeutov a masérov.Spolu bude mať slovenská výprava 103 členov.Slovensko bude mať zastúpenie v 15 športoch. V atletike, basketbale žien, bedmintone, džude, lukostreľbe, športovej gymnastike, plávaní, v skokoch do vody, stolnom tenise, šerme, športovej streľbe, taekwonde, tenise, veslovaní a vo vodnom póle mužov.

Kto nás bude vo vode reprezentovať?

Vodné pólo: Patrik Adamec, Branislav Balogh, Adam Berlanský, Juraj Dilý, Erik Haluška, Boris Juhász, Róbert Kaid, Andrej Kováčik, Peter Kováčik, Andrej Ševc, Adam Šimkovič, Daniel Turanský, Viktor Vrba.

Tréner: Dušan Holas

Asistent: Miroslav Wagner

Vedúci mužstva: Michal Hruška

Lekár: Mudr. Pavel Žigo

Skoky do vody: Zora Poole Opálka

Tréner: Brayden Gabriel Schachle

Plávanie: Simon Kliment, Sabina Kupčová, Zora Ripková, Adam Rosipal

Tréner: Matej Kuchár

Vedúca výpravy: Ivana Lange

Dôležité linky na sledovanie:

https://www.2021chengdu.com/en/

https://www.fisu.net/medias/fichiers/chengdu_2023_regulations.pdf


Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityplávanievodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

V mixe štafiet na 4x1500 metrov náš štvorlístok na ME na 7.mieste!

Včera

Od piatka do nedele sú v Štúrove pred nami MSR v plávaní mladších žiakov!

Včera

Kemp diaľkoplavcov 2024 v Piešťanoch!

Včera

Slovensko po prvý raz v histórii s rozhodcom v diaľkovom plávaní na ME!

14.6.2024

Na ME v Belehrade celkové 12.miesto vo finále voľného sóla pre Viktóriu Reichovú

13.6.2024

Štvrtok na ME v Belehrade s našimi diaľkolavcami v disciplíne na 5 km

13.6.2024

Na ME v srbskom Belehrade vstúpili v stredu do hry aj naši diaľkoplavci

12.6.2024

Viktória Reichová na ME v Belehrade vo finále technického sóla na 13.mieste

12.6.2024

Nominačný list | Majstrovstvá Európy Juniorov - Vilnius, Litva

12.6.2024

Uznesenie a hlasovanie VSVP SPF č. SPF/2024/VSVP/U29/P

12.6.2024

Uznesenie a hlasovanie VSVP SPF č. SPF/2024/VSVP/U28/P

12.6.2024

Uznesenie a hlasovanie VSVP SPF č. SPF/2024/VSVP/U27/P

12.6.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK