logologo_small

Lillian Slušná vo finále ME juniorov v plávaní na 50 metrov voľný spôsob nakoniec na 8.mieste s vyrovnaným slovenským rekordom!

štvrtok, 07.07.2022|Posledná aktualizácia 8.7.2022 10:19

Finále na ME juniorov v plávaní v rumunskom Otopeni je so slovenskou účasťou za nami. Naša mladá plavkyňa Lillian Slušná z GPO Svit skončila nakoniec na 50 metrov voľný spôsob pred pár minútami na 8.mieste s časom rovnakým, akým do finále postúpila teda 25,72 s a vyrovnala tak svoj slovenský juniorský rekord. Toto finále vyhrala Nemka Jazzyová za 25,22 s, druhá skončila Rumunka Costeauová za 25,34 s a na bronzovom stupienku sa ocitla Talianka Curtisová, ktorá zaplávala čas 25,39 s. Lilly, gratulujeme!

Ako vyzerá náš program v piatok? Na 100 metrov voľný spôsob sa v piatok ráno predstaví v prvej rozplavbe o 9:00 hod. Alexandra Hrnčárová, na 400 metrov polohové preteky Bence Dikácz v druhej rozplavbe pláve od 9:14 hod. a na 800 metrov voľný spôsob pôjde Ana Olivia Šprláková-Zmorová v prvej rozplavbe o 9:59 hod a u mužov Jakub Poliačik v tej istej disciplíne v druhej rozplavbe po 10:32 hod.

Výsledky:

Spracoval Patrik Pavelka
Autor
Mohlo by vás zaujímať

Diaľkoplavci, pozor na uzávierku prihlášok do Piešťan!

25.7.2024

Slovenská plavkyňa Tamara Potocká pred začiatkom LOH v Paríži: ,, Som poctená, že môžem reprezentovať Slovensko na OH v Paríži!"

24.7.2024

Náš plavec Matej Duša pred odletom do dejiska LOH 2024 v Paríži : ,,Som nadšený, že môžem byť súčasťou tejto cesty."

23.7.2024

Pýtajte sa prezidenta SPF Ivana Šuleka!

23.7.2024

Vedúca našej výpravy na LOH 2024 v Paríži Ivana Lange je pred odletom pod Eiffelovku dobre naladená!

22.7.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Majstrovstvá Európy juniorov, 29.06. - 08.07.2024 Vilnius, Litva

22.7.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Majstrovstvá Európy Belehrad + prípravný zraz Šamorín

22.7.2024

Dôležité a nové informácie pre milovníkov diaľkového plávania!

17.7.2024

Naše rozhodkyne sa na ME juniorov v diaľkovom plávaní nestratili, boli ozdobou rozhodcovského zboru!

15.7.2024

V nedeľu vyvrcholili záverečnými disciplínami ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni

15.7.2024

Ako vyzeral záverečný deň na CECJM 2024 v Belehrade ovenčený slovenským rekordom u 14-ročných?

14.7.2024

Náš diaľkoplavec Jakub Gabriel dnes na 10 km trati na ME juniorov vo Viedni na 29.mieste