logologo_small

Majsterkami v prvej lige žien vo vodnom póle sa po piaty raz po sebe stali hráčky ŠK Olympia Košice

pondelok, 22.05.2023|Posledná aktualizácia 22.5.2023 14:29

Po rokoch totálnej dominancie museli o titul poriadne zabojovať. Vodné pólistky Olympie Košice oslávili v nedeľu piate ligové prvenstvo v rade, na rozdiel od predošlých sezón však tŕpli do poslednej chvíle.

Zverenky trénera Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa boli zvyknuté získavať tituly bez prehry, no tentoraz uspeli v majstrovskej pasovačke s bratislavskou Sláviou UK len zásluhou lepšieho skóre zo vzájomných zápasov.

„Vždy som vravel, že najťažší bol prvý titul, ale tento bol rovnako náročný,“ zdôraznil tréner Olympie. „Bratislave sa podarilo poskladať výborný tím a z pozície reprezentačného trénera ma vyrovnané zápasy potešili. Dvakrát sme vyhrali my, dvakrát oni. Rozhodol zápas na turnaji v Piešťanoch, kde sme vyhrávali už 10:1. Teraz v závere sme mali problémy s chorobami, ale napriek tomu sme mohli vyhrať aj tento posledný zápas. Nepremenili sme však vyložené šance, urobili sme chyby a potom sme už mysleli skôr na titul ako víťazstvo v zápase. Získať päť titulov v rade, to už niečo znamená.“

Pre záverečným turnajom sezóny mali Košičanky v domácom bazéne pomerne komfortnú východiskovú pozíciu. V súboji proti Slávii UK si mohli dovoliť prehru o päť gólov. Po prvom polčase bol stav vyrovnaný 7:7 a funkcionári už mohli nechať chladiť šampanské. Počas zvyšných dvoch štvrtín však strelili hráčky Olympie iba jediný gól a prehra o štyri góly 8:12 bola napokon hraničným luxusom, ktorý si mohli dovoliť.

„Začali sme dobre a postupne sa to zhoršovalo. Neprialo nám športové šťastie, pretože v útoku sme narážali na tyčky či bloky. Mali sme problémy presadiť sa z centra a bolo tam veľa kontrafaulov. V obrane sme naopak inkasovali lacnejšie góly. Prišla sezóna, kedy sme museli poriadne zabojovať o titul a zapotili sme sa. O to cennejší je však tento triumf,“ odfúkla si kapitánka Janka Kurucová.

Titul získaný po prehre ubral z tradičnej majstrovskej eufórie, náročná cesta k obhajobe však zároveň zvýšila hodnotu dosiahnutého úspechu.

„Bolo to tesné, ale titul sme udržali v našom bazéne. Som za to rada a hoci sme prehrali, za celú sezónu sme si to zaslúžili. Rozhodli sme v Piešťanoch, kde sme hrali disciplinovane v útoku i v obrane. Aj tam sme však strelili v druhom polčase iba dva góly a nad tým sa musíme zamyslieť,“ poznamenala slovenská reprezentantka, podľa ktorej je však potešiteľné, že košický klub má konečne rovnocenného súpera aj na domácej úrovni. „Sezónu si určite rozoberieme a v novej vyskúšame niečo nové. Konečne tu máme súperky, ktoré nás vedia potrápiť, ale to je pre naše pólo iba dobré a určite nám to pomôže aj z pohľadu reprezentácie. Len ťažké zápasy nás totiž posúvajú dopredu. Takáto prehra nám dá viac ako víťazstvo o dvadsať gólov.“

Hráčky z hlavného mesta mali po víťazstve v košickom bazéne zmiešané pocity. Výhra o štyri góly ich pochopiteľne tešila, strata šance na zisk zlata škrela.

„Boli sme blízko a preto to mrzí. Tešia nás však tie víťazstvá a o rok sa už budeme určite tešiť my,“ vyslovila sa s úsmevom presvedčivým tónom Beáta Kováčiková. Zisk dvoch víťazstiev nad Olympiou vníma ako obrovský impulz do budúcej sezóny. „Pre nás je to veľký úspech. Zdolali sme ich dvakrát v sezóne a škoda toho zápasu v Piešťanoch. Tam sa to rozhodlo, ale taký je šport. V tomto poslednom zápase sme predviedli výbornú obranu v druhom polčase. Tak sme mali hrať od úvodu a možno by sme vyhrali aj o desať.“ Len doplňme, že na treťom mieste skončil KVP Kúpele Piešťany a na štvrtom PIRANA SC Topoľčany.


Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityvodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Majstrovstvá Slovenska žiakov v plávaní v krátkom bazéne v Dolnom Kubíne od piatka do nedele

1.12.2023

Vodnopólový EU Nations v Brne aj s našou ženskou reprezentáciou sledujte NAŽIVO!

30.11.2023

ME v plávaní v krátkom bazéne v rumunskom Otopeni už budúci týždeň aj s 11-tkou našich reprezentantov

1.12.2023

V prvom štvrťfinále LEN Challenger Cupu tesná výhra KVP Nováky nad SC Kreuzlingen

28.11.2023

Mladší juniori v sobotu a v nedeľu v slovinskom Kranji na plaveckom podujatí CECJM Slovenia 2023

24.11.2023

Januárové ME vo vodnom póle majú oficiálne nových organizátorov

28.11.2023

Vodní pólisti KVP Nováky si veria na postup do finále Challenger Cupu!

22.11.2023

Slovenský pohár v zimnom plávaní - 2. a 3.kolo!

22.11.2023

Uznesenie a hlasovanie VSVP SPF č. SPF/2023/VSVP/U60/P

21.11.2023

Uznesenie a hlasovanie VSVP SPF č. SPF/2023/VSVP/U59/P

21.11.2023

Uznesenie a hlasovanie VSVP SPF č. SPF/2023/VSVP/U58/P

21.11.2023

Uznesenie a hlasovanie VSVP SPF č. SPF/2023/VSVP/U57/P

21.11.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK