Majstrovstvá sveta juniorov v plávaní v izraelskom Netanya - aj takto nám na MS plynul čas!

pondelok, 11.09.2023|Posledná aktualizácia 11.9.2023 13:14

Ďalšie z veľkých a ostro sledovaných podujatí s našou plaveckou výpravou máme v tomto roku za sebou. Boli to MS juniorov v plávaní v izraelskom meste Netanya od 4. do 9.septembra 2023 a naša osmička na tomto svetovom šampionáte zaznamenala zaujímavé výsledky. Pozrite sa ako nám na týchto MS plynul čas.

Pondelok 4.9.2023

Úvodnými disciplínami sa v pondelok 4.9.2023 v izraelskom meste Netanya začali MS juniorov v plávaní. Sovensko malo v hre na úvod päticu Kristián Obert, Alexandra Hrnčárová, Stela Megelová, Phillip Osadský a Terézia Horváthová. V disciplíne na 400 metrov polohové preteky si Stela Megelová vyplávala z 33. pretekárov celkové 17.miesto časom 5:05.05 min., Phillip Osadský obsadil z 58 účastníkov na 100 metrov prsia 22.miesto časom 1:04.08 min. Alexandra Hrnčárová na 50 metrov prsia zaplávala 34.17 s a patrí jej 32.miesto z 58 plavkýň, Kristián Obert bol na 400 metrov voľný spôsob 39. za 4:10.35 min. zo 61 plavcov a Terézia Horváthová obsadila na 100 metrov znak 45.miesto časom 1:08.37 min. pričom plávalo celkovo 63 pretekárok.

Utorok 5.9.2023

Druhý súťažný deň priniesol na juniorských plaveckých MS v izraelskom meste Netanya veľkú radosť pre naše farby. O tú sa postarala Lillian Slušná, ktorá v disciplíne na 100 metrov voľný spôsob časom 56,24 s a zaplávaným 11.miestom po zmene kategórií, keďže nemáme evidenciu v nových kategóriách, tak to môžeme považovať za ustanovujúci juniorský rekord, postúpila do večerného semifinále. Stela Megelová na 800 metrov voľný spôsob dosiahla 20-ty najrýchlejší čas 9:16,29 min.V disciplíne na 100 metrov motýlik si osobák vylepšil Samuel Košťál časom 55,18 s pričom obsadil 22.miesto. Rado Polčič zaplával na 100 metrov motýlik čas 56,50 s a pre neho to znamená 30-te miesto, Phillip Osadský na 200 metrov polohové preteky bol 37. za 2:13,99 min.a Kristián Obert na 200 metrov voľný spôsob skončil na 38.priečke za 1:55,64 min.

V semifinále na MS juniorov v plávaní v Netanya na 100 metrov voľný spôsob naša rekordérka Lillian Slušná nakoniec po perfektnom výkone obsadila 11.miesto a dokonca vylepšila slovenský juniorský rekord, keď sa časomer zastavil na krásnej hodnote 55,88 s.

Streda 6.9.2023

V utorok v popoludňajšom programe naša mladá plavkyňa Lillian Slušná pod trénerským vedením Pavla Sirotného vylepšila svoj výkon z rána na 100 metrov voľný spôsob a vylepšila slovenský juniorský rekord na tejto trati a v stredu znova riadne čerila vodu na MS juniorov v plávaní v izraelskom meste Netanya. V disciplíne na 50 metrov motýlik zaplávala čas 26,83 s a zo 4.miesta postúpila do svojho ďalšieho semifinále, v ktorom sa predstavila o 17.05 hod.nášho času. Rado Polčič obsadil 29.miesto na 50 m voľný spôsob časom 23,83 s a Phillip Osadský v tej istej disciplíne zaplával čas 24,59 s a pre neho to znamenalo celkové 50.miesto z celkovo 94 pretekárov. Terézia Horváthová bola na 200 metrov znak na 33.priečke zo 45 účastníčok za 2:26,34 min.

Fantastický výsledok pre Slovensko zaplávala LILLIAN SLUŠNÁ, ktorá časom 26,78 s skončila na piatom mieste a postúpila do štvrtkového FINÁLE. Čas z predpoludnia s hodnotou 26,83 sa jej podarilo stlačiť na spomínaných 26,78 s. Čas víťazky sa zastavil na hodnote 26,37 s, čas poslednej ôsmej postupujúcej na 26,90 s.

Štvrtok 7.9.2023

Vo štvrtok predpoludním malo Slovensko v hre Teréziu Horváthovú na 50 metrov znak, ktorá nakoniec obsadila 41.miesto časom 31,00 s zo 73 plavkýň, Rado Polčič na 50 metrov motýlik skončil na 23.mieste zo 77 plavcov a vylepšil si osobák na 24,91 s, Phillip Osadský na 200 metrov prsia skončil zo 40-tich plavcov časom 2:20,51 min.na 20.mieste a Stela Megelová na 200 metrov polohové preteky bola nakoniec 28.za 2:24,43 min.z 52 pretekárok.

Čo nevidieť 18-ročná mladá slovenská plavkyňa Lillian Slušná zvládla finálové vystúpenie na juniorských MS v izraelskom meste Netanya v disciplíne na 50 metrov motýlik. Jej výsledný čas 26,74 s znamená nakoniec veľmi pekné 7.miesto a po zmene kategórií, keďže nemáme evidenciu v nových kategóriách, môžeme to teda považovať za ustanovujúci juniorský slovenský rekord, ku ktorému jej a aj trénerovi Pavlovi Sirotnému srdečne gratulujeme.

Piatok 8.9.2023

Aj piatok priniesol našim farbám radosť na MS juniorov v plávaní v izraelskom meste Netanya. V disciplíne na 50 metrov voľný spôsob nás potešila dvojica Lillian Slušná a Alexandra Hrnčárová pod trénerským vedením Pavla Sirotného resp. Mariána Hrabovského. Lillian zaplávala výsledný čas 25.53 s a to stačilo na siedme miesto, Alexandra Hrnčárová bola 9-ta za 25.75 s. Naše reprezentantky sa predstavili následne spoločne v druhom semifinále. Rado Polčič na 100 metrov voľný spôsob skončil na 30.mieste časom 51,61 s a Kristián Obert bol 35.za 52,16 s. z celkovo 97 plavcov. Stela Megelová na 1500 metrov voľný spôsob skončila 16-ta z 22 plavkýň časom 17:48,37 min. a Phillip Osadský na 50 metrov prsia bol 22. z 56 pretekárov za 29,23 s.

V druhom piatkovom semifinále sa predstavili dve naše mladé plavkyne Lillian Slušná a Alexandra Hrnčárová. Lillian Slušná postúpila do svojho ďalšieho FINÁLE 7.najrýchlejším časom s hodnotou 25,42 s, Alexandra Hrnčárová obsadila 15-te miesto za 26,17 s.

Sobota 9.9.2023

V sobotu podvečer v rozpätí cca 10 minút sme sa tešili na FINÁLOVÉ vystúpenia našich dvoch želiezok v ohni na vrcholiacich MS juniorov v plávaní v izraelskom meste Netanya. Lillian Slušná nám radosť postupom do ďalšieho finále na MS juniorov v disciplíne na 50 metrov voľný spôsob urobila už v piatok a v sobotu plávala v prvej dráhe o 18.06 hod., Samuel Košťál v disciplíne na 200 metrov motýlik postúpil do finále v sobotu. Samo sa do finále kvalifikoval z 8.miesta časom 1:59,85 min. a vo finále sa predstavil o 18.16 hod.vo ôsmej dráhe. V hre sme mali aj našu mužskú štafetu na 4x100 metrov polohové preteky a tá obsadila nakoniec 13.miesto časom 3:51,63 min.

Svoje FINÁLE absolvovali v sobotu večer Lillian Slušná v disciplíne na 50 metrov voľný spôsob a Samuel Košťál v disciplíne na 200 metrov motýlik. Lillian doplávala na peknom 6.mieste časom 25,59 s a Samuel Košťál za 2:00,08 min.obsadil konečné 8.miesto. Slovensko malo dvojnásobnú radosť na oslavu, pretože v posledný deň MS oslávil Phillip Osadský svoje krásne 18-te narodeniny.

Autor aktualityplávanie

Medzinárodný vodnopólový turnaj Inter Cup 2024 - U16 v Přerove ovládli mladí Slováci!

30.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDS, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

30.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDJ, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

Včera

Záverečné hodnotenie akcie | Multinations Junior Swimming Meet, 06. - 07.04.2024, Graz/Austria

30.4.2024

Začiatok semifinálových sérií v Extralige mužov bez prekvapení

29.4.2024

Dnes sa začne semifinále play-off extraligy vodných pólistov!

27.4.2024

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti