logologo_small

Matej Duša a Tamara Potocká pocestujú do Paríža na LOH 2024!

utorok, 25.06.2024|Posledná aktualizácia 25.6.2024 18:23
MATEJ.jpg

Slovenská výprava pre Hry XXXIII. olympiády v Paríži sa rozšíri o dvoch plavcov. Slovensko získalo univerzálne miestenky do plaveckých súťaží pre jedného muža a jednu ženu. V Paríži sa predstavia na základe rozhodnutia Slovenskej plaveckej federácie Matej Duša a Tamara Potocká.

Svetové plávanie stanovilo pre kvalifikáciu na olympijské hry veľmi tvrdé limity, ktoré sa nepodarilo splniť ani jednému slovenskému plavcovi. Cieľom medzinárodnej federácie je mať pod piatimi kruhmi čo najviac krajín, Slovensko tak získalo miestenku pre jedného muža a jednu ženu.

„Na základe najvyššej bodovej hodnoty výkonov boli na olympijské hry nominovaní Matej Duša a Tamara Potocká,“ povedala v rozhovore pre TA3 generálna sekretárka Slovenskej plaveckej federácie Ivana Lange.

Pred začiatkom minulotýždňových majstrovstiev Európy v Belehrade bola podľa FINA bodov zo slovenských žien na tom najlepšie Andrea Podmaníková. Výbornými výkonmi v srbskej metropole, ktoré ozdobila dvoma slovenskými, troma osobnými maximami a navyše aj 4. miestom na neolympijskej trati 50 metrov motýlik a 5. priečkou na olympijskej krátkej polohovke, sa však pred účastníčku olympijských hier v Tokiu 2020 dostala Potocká.

„S výkonmi v Belehrade som maximálne spokojná, boli najlepšie v kariére. Nebude ľahké udržať formu a načasovať všetko tak, aby vyvrcholila na olympijských hrách. S trénerom však urobíme maximum, aby vydržala,“ povedala po návrate z Belehradu 21-ročná plavkyňa J&T Sport Teamu a VŠC Dukla Banská Bystrica.

Matej Duša je momentálne najrýchlejší Slovák v bazéne. Plavec VŠC Dukla skončil na ME v Belehrade na 16. mieste na 50 m v. sp. za 22,33 s. „Teraz si trocha oddýchnem, potrénujem a doladím formu na olympijské hry. Raz to dám aj pod 22 sekúnd,“ povedal Duša.(zdroj:www.olympic.sk)

TAMI.jpg
Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityplávanie
Mohlo by vás zaujímať

Želáme Vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov a veselú Veľkú noc

Včera

Riadna Konferencia SPF 2025 a doplňujúce voľby do orgánov spravodlivosti!

16.4.2025

Fakulta športu PU v Prešove pripravuje školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa - všeobecná časť

16.4.2025

Na svere Európy to v pondelok večer tri razy medailovo zacinkalo!

15.4.2025

Pod Tatrami prekonala Lillian Slušná bradatý rekord legendy Martiny Moravcovej!

15.4.2025

Všetko dôležité o májovom webinári na tému MIKROBIÓM!

14.4.2025

V Egypte sa skončilo druhé kolo Svetového pohára v synchronizovanom plávaní. Ako sa darilo našim dievčatám?

14.4.2025

Reakcie na udalosti uplynulých dní sa rôznia - Ivana Lange, generálna sekretárka SPF: ,,Šprintéri sa u nás pokladajú za lenivcov a nesprávnym tréningom sú často demotivovaní!"

12.4.2025

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie 03. - 12.03.2025 Zalaegerszeg HUN

11.4.2025

Naši plavci smerujú do Švédska, na Cyprus ale aj do Ľubľany!

10.4.2025

Májový webinár s mimoriadne dôležitou témou - nenechajte si ho ujsť!

9.4.2025

Svetový pohár v synchronizovanom plávaní v egyptskom Somabay aj s našou účasťou!

9.4.2025

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK