logologo_small

Matej Duša na 33. LOH v Paríži do semifinále nepostúpil

štvrtok, 01.08.2024|Posledná aktualizácia 2.8.2024 16:07
MATEJ.jpg

Náš plavec Matej Duša má za sebou svoje vystúpenie na 33.LOH v Paríži. Žiaľ, nakoniec nepostúpil do semifinále na 50 metrov voľný spôsob.

Vo štvrtkovej šiestej rozplavbe obsadil posledné ôsme miesto časom 22,64 s, čo nestačilo na najlepšiu šestnástku.

Pre dvadsaťštyriročného Mateja Dušu to bolo jediné vystúpenie na jeho premiérovej olympiáde. Po doplávaní nám prezradil viac o svojich pocitoch z celkového 39.miesta: "Nebolo to dobré, na začiatku tam hneď prišla chyba na štarte. Prejazd do vody som mal zlý a hneď keď vidím, tam je taká tá čierna čiara, v ktorej keď uvidím pohnúť sa doľava a doprava, tak viem, že som stratil polovicu rýchlosti. Takže som po dvoch sekundách vedel, že je to zlé. Nevadí, skúsil som s tým ešte niečo spraviť, nebolo to také katastrofálne."

Z jeho rozplavby postúpil ďalej iba Ír Thomas Fannon časom 21,79 s. Na semifinále bol potrebný výkon 21,94 sekundy, ktorý prekvapujúco iba tesne splnil obhajca zlata v tejto disciplíne Caeleb Dressel z USA, ktorý prešiel ďalej trinástym časom 21,91 s. V rozplavbách bol najrýchlejší Austrálčan McEvoy s výkonom 21,32 s. (zdroj: TASR, foto:SOŠV)

V piatok má pred sebou svoju disciplínu na 200 metrov polohové preteky Tamara Potocká.


Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityplávanie
Mohlo by vás zaujímať

Od utorka v Šamoríne štartujeme ME juniorov v plávaní, vstupenky už v predaji!

Včera

Posledný súťažný deň na ME juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach zakončený úspechom slovenského páru!

Včera

Plavecký šampionát do 23 rokov úspešný, ocenil ho aj Popovici

29.6.2025

Plavecký šampionát do 23 rokov ozdobili Potockej medaily a Popoviciho európsky rekord

28.6.2025

Štvorlístok Potocká, Slušná, Trníková i Tišťan postúpil do sobotného finále na ME U23!

28.6.2025

Štvrtý súťažný deň na MEJ v synchronizovanom plávaní úspešný pre naše farby!

28.6.2025

Lillian Slušná len 5 stotín od medaily na ME do 23 rokov v Šamoríne!

28.6.2025

Tretí súťažný deň na ME juniorov v Aténach: Slovenský tím medzi elitou Európy!

27.6.2025

V piatkovom finálovom bloku budú plávať o medaily tri Slovenky

27.6.2025

Tamara Potocká sa postarala o prvú slovenskú medailu na ME U23 v Šamoríne, aj s Dublinom už máme tri bronzy!

27.6.2025

Na ME juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach Žofia Strapeková na 8.mieste v technickom sóle.

27.6.2025

V piatok sa v tureckom Istanbule začínajú ME U16 vo vodnom póle žien aj našimi dievčatami!

26.6.2025

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK