Matej Duša spoza veľkej mláky

streda, 17.03.2021|Posledná aktualizácia 17.3.2021 18:37

Našim plavcom a plavkyniam sa za veľkou mlákou darí, sumár zaujímavých informácií prichádza spoza mora prakticky neustále. V závere februára nás perfektným výkonom potešil rodák z Bratislavy, náš 20-ročný plavec pôsobiaci momentálne v Charlotte na tamojšej Queens University Matej Duša. O jeho nováčikovskom úspechu ste sa mohli viac dočítať tu:

Ako to celé vníma za morom Matej ?

,, Pozdravujem domov. Ak sa spätne obhliadnem, prvý semester som vynechal a zostal na Slovensku v bubline v X - bionic sphere v Šamoríne. Priletel som 27.12.2020 a absolvoval som sedem dní v karanténe. Po tom ako som sa dostal von, som dostal koronavírus a musel som byť v karanténe ďalších 10 dní. Reálne trénovať som začal v polovici januára. Moje prvé preteky, to boli Regionálna konferencia. Moja univerzita Queens University of Charlotte vyhrala s náskokom 180 - tich bodov. Plával som 50 vs, 100 vs, 100 m individuálne a 200 vs,400 vs,200 pp,400 pp štafety. Hneď v prvý deň v rozplavbách som prekonal rekord konferencie o 0,3 sekundy. Vo finále som ho znovu vylepšil o 0,02 sekundy a vyhral som s rozdielom vyše pol sekundy. V štafete 4x50 vs som znova zaplával lepšie a to čas 19,33 s. S týmto časom som sa dostal na druhé miesto v celej 2. Divízii a v prvej divízii by som bol na 24. mieste. Takisto som vyhral aj 100 vs časom 43,30 s a tiež som splnil A limit na NCAA D2 championships. Týždeň po NCAA idem na preteky na Floridu, pokúsiť sa spravit limit na ME. Takisto ako aj na Slovensku, aj tu mám mladého trénera, ktorý ešte pred pár rokmi plával a nevidím na tom nič zlé, " doplnil v závere Matej.

Tento víkend držíme Matejovi palce  Birminghame v Alabame a prajeme veľa šťastia :

Autor plávanie

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

Včera

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

Včera

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!