logologo_small

Médiá: Prezident SPF Ivan Šulek pre Noviny TV JOJ

piatok, 09.09.2022|Posledná aktualizácia 9.9.2022 15:57

V novinách TV JOJ sa počas štvrtkového večera objavila zaujímavá reportáž (aj) s prezidentom SPF Ivanom Šulekom, ktorý následne reagoval....

,,Či som riaditeľ SPA, alebo prezident SPF je nateraz jedno a nepodstatné, čo je dôležité a chcem na to včas upozorniť, že mám obavy o opätovné zatváranie bazénov, tentokrát pre zdražovanie cien energií. Po pandémii Covidu prišla pandémia zdražovania cien energií. Dovolím si poukázať na to, že ak sa na tom rýchlo nezačne pracovať už dnes, položí obľúbené športy ako hokej, krasokorčuľovanie, plávanie, vodné pólo či synchronizované plávanie na lopatky ekonomika, proti ktorej sa nedokážeme športovci zaočkovať, aby sme boli imúnni proti zdražovaniu. Alebo pomôže štát, alebo ??? Na zdvihnutý ukazovák nám pomohla spolu s hokejom upozorniť vo včerajších TV novinách TV JOJ, za čo ďakujeme."

Pri otváraní hokejovej školy, Miroslav Šatan povedal, že hokeju hrozia veľké problémy, čo sa týka zdražovania energií. Bazény sú na tom podobne, máte informácie ako to bude vyzerať? 

Taký istý problém majú aj bazény. Tým pádom, že pracujú celých 24 hodín, musí neustále bežať prevádzka. Máme problém, jednak s tým, že očakávame zvýšenie cien a mám informáciu aj o tom, že veľa miest nechce otvoriť bazén, pretože potrebujú šetriť. Je mi jasné, že mestá si to nemôžu dovoliť. 

Ktoré mestá sa obávajú toho, že zavrú bazény?

Mám avízo, že Bratislava rieši tento problém. Iné mestá majú zazmluvnené ešte staré ceny od roku 2019. Je otázne, čo budú robiť od budúceho roka, pretože budú musieť platiť viac. Najideálnejšie by bolo, keby sa zastropovali ceny na všetkých športoviskách. Bohužiaľ, pri bazénoch nevieme šetriť, plavci nemôžu plávať v studenej vode. Tá voda musí cirkulovať celú noc a nemôžeme z ničoho nič odstaviť prevádzku. 

 Podobný problém bol aj pri koronaviruse. Niektoré bazény možno ani neotvoria a iné budú musieť zatvoriť, keď im príde prvá faktúra. 

Ja vravím, že je to ešte horšie ako počas pandémie. Vtedy sme mali aspoň nejakú nádej, že po určitej dobe otvoríme. Pokiaľ vieme, že prevádzka bazénov pôjde tak vysoko ako sa avizuje. Je mi jasné, že mesto si nedovolí otvoriť bazén, ak bude musieť vykurovať školy. Bazén je braný ako nadštandard a je dosť možné, že my - plavci budeme opäť pykať, ako to bolo aj počas pandémie. 

Spomínali ste, že ste komunikovali s Karolom Kučerom ako s poverencom pre šport. 

Áno, aktívne s ním komunikujem. Všetky kluby mu písali, čo ich stojí prevádzka športovísk. Jedna z variant je aj taká, že by nám dofinancovali tie straty. Toto ja nevidím reálne. Môžu nám dať nejaké dotácie ale možno len na mesiac dva. Jediným reálnym riešením, je zastropovanie energie pre športoviská, ktoré sú závislé od energie. (Noviny TV JOJ)

Celý článok na linku:

https://www.noviny.sk/slovensko/705187-riaditel-slovenskej-plaveckej-asociacie-sulek-je-dost-mozne-ze-opat-budu-pykat-plavci?fbclid=IwAR28X7EmuJqsoF7BvWnLILzet5NoclCvV54NCYyqbR9g1jTqWk3dU5hiIKM

Spracoval Patrik Pavelka
Autor SPF
Mohlo by vás zaujímať

Majstrovstvá Slovenska žiakov v plávaní v krátkom bazéne v Dolnom Kubíne od piatka do nedele

1.12.2023

Vodnopólový EU Nations v Brne aj s našou ženskou reprezentáciou sledujte NAŽIVO!

30.11.2023

ME v plávaní v krátkom bazéne v rumunskom Otopeni už budúci týždeň aj s 11-tkou našich reprezentantov

1.12.2023

V prvom štvrťfinále LEN Challenger Cupu tesná výhra KVP Nováky nad SC Kreuzlingen

28.11.2023

Mladší juniori v sobotu a v nedeľu v slovinskom Kranji na plaveckom podujatí CECJM Slovenia 2023

24.11.2023

Januárové ME vo vodnom póle majú oficiálne nových organizátorov

28.11.2023

Vodní pólisti KVP Nováky si veria na postup do finále Challenger Cupu!

22.11.2023

Slovenský pohár v zimnom plávaní - 2. a 3.kolo!

22.11.2023

Výzva na doplnenie Termínovej listiny na rok 2024 !

20.11.2023

Naše synchronizované plavkyne v metropole Maďarska s množstvom pekných výsledkov

14.11.2023

Dôležité materiály a texty z dielne Antidopingovej agentúry Slovenskej republiky!

13.11.2023

Slovenské reprezentantky vo vodnom póle do 17 rokov na medzinárodnom turnaji v Brne na druhom mieste

9.11.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK