logologo_small

Médiá: Prezident SPF Ivan Šulek pre Noviny TV JOJ

piatok, 09.09.2022|Posledná aktualizácia 9.9.2022 15:57

V novinách TV JOJ sa počas štvrtkového večera objavila zaujímavá reportáž (aj) s prezidentom SPF Ivanom Šulekom, ktorý následne reagoval....

,,Či som riaditeľ SPA, alebo prezident SPF je nateraz jedno a nepodstatné, čo je dôležité a chcem na to včas upozorniť, že mám obavy o opätovné zatváranie bazénov, tentokrát pre zdražovanie cien energií. Po pandémii Covidu prišla pandémia zdražovania cien energií. Dovolím si poukázať na to, že ak sa na tom rýchlo nezačne pracovať už dnes, položí obľúbené športy ako hokej, krasokorčuľovanie, plávanie, vodné pólo či synchronizované plávanie na lopatky ekonomika, proti ktorej sa nedokážeme športovci zaočkovať, aby sme boli imúnni proti zdražovaniu. Alebo pomôže štát, alebo ??? Na zdvihnutý ukazovák nám pomohla spolu s hokejom upozorniť vo včerajších TV novinách TV JOJ, za čo ďakujeme."

Pri otváraní hokejovej školy, Miroslav Šatan povedal, že hokeju hrozia veľké problémy, čo sa týka zdražovania energií. Bazény sú na tom podobne, máte informácie ako to bude vyzerať? 

Taký istý problém majú aj bazény. Tým pádom, že pracujú celých 24 hodín, musí neustále bežať prevádzka. Máme problém, jednak s tým, že očakávame zvýšenie cien a mám informáciu aj o tom, že veľa miest nechce otvoriť bazén, pretože potrebujú šetriť. Je mi jasné, že mestá si to nemôžu dovoliť. 

Ktoré mestá sa obávajú toho, že zavrú bazény?

Mám avízo, že Bratislava rieši tento problém. Iné mestá majú zazmluvnené ešte staré ceny od roku 2019. Je otázne, čo budú robiť od budúceho roka, pretože budú musieť platiť viac. Najideálnejšie by bolo, keby sa zastropovali ceny na všetkých športoviskách. Bohužiaľ, pri bazénoch nevieme šetriť, plavci nemôžu plávať v studenej vode. Tá voda musí cirkulovať celú noc a nemôžeme z ničoho nič odstaviť prevádzku. 

 Podobný problém bol aj pri koronaviruse. Niektoré bazény možno ani neotvoria a iné budú musieť zatvoriť, keď im príde prvá faktúra. 

Ja vravím, že je to ešte horšie ako počas pandémie. Vtedy sme mali aspoň nejakú nádej, že po určitej dobe otvoríme. Pokiaľ vieme, že prevádzka bazénov pôjde tak vysoko ako sa avizuje. Je mi jasné, že mesto si nedovolí otvoriť bazén, ak bude musieť vykurovať školy. Bazén je braný ako nadštandard a je dosť možné, že my - plavci budeme opäť pykať, ako to bolo aj počas pandémie. 

Spomínali ste, že ste komunikovali s Karolom Kučerom ako s poverencom pre šport. 

Áno, aktívne s ním komunikujem. Všetky kluby mu písali, čo ich stojí prevádzka športovísk. Jedna z variant je aj taká, že by nám dofinancovali tie straty. Toto ja nevidím reálne. Môžu nám dať nejaké dotácie ale možno len na mesiac dva. Jediným reálnym riešením, je zastropovanie energie pre športoviská, ktoré sú závislé od energie. (Noviny TV JOJ)

Celý článok na linku:

https://www.noviny.sk/slovensko/705187-riaditel-slovenskej-plaveckej-asociacie-sulek-je-dost-mozne-ze-opat-budu-pykat-plavci?fbclid=IwAR28X7EmuJqsoF7BvWnLILzet5NoclCvV54NCYyqbR9g1jTqWk3dU5hiIKM

Spracoval Patrik Pavelka
Autor SPF
Mohlo by vás zaujímať

Aká bola tohtoročná Jarná cena Žiliny?

20.3.2023

Po prehre s Maltou mladí Slováci U17 na vodnopólové ME do Turecka nepostúpia

19.3.2023

Zápas s Poľskom naša vodnopólová U17tka na Malte nezvládla a prehrala o dva góly

18.3.2023

Jarnú cenu Žiliny a jej 22.ročník môžete sledovať NAŽIVO!

18.3.2023

Naša vodnopólová U17-tka porazila na Malte hladko Lotyšško a v sobotu má pred sebou Poľsko a Maltu!

18.3.2023

V kanadskom Markhame v prvom kole Svetového pohára Viktória Reichová v technickom sóle na 8.mieste

17.3.2023

Mladí vodnopóloví reprezentanti do 17 rokov na Malte na úvod kvalifikácie porazili Veľkú Britániu!

16.3.2023

Dnes štartuje kvalifikácia na Malte o postup na augustové vodnopólové ME U17 do Turecka!

16.3.2023

Vodnopóloví reprezentanti do 17 rokov od štvrtka na Malte v kvalifikácii o postup na ME

14.3.2023

Novinky z víkendového zasadnutia LEN-u!

14.3.2023

Aký bol vodnopólový víkend u nás?

13.3.2023

Slovenská vodnopólová chlapčenská U17-tka v generálke pred odchodom na Maltu vyhrala turnaj v Novákoch!

14.3.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK