logologo_small

MS v plaveckých športoch odštartovali vo Fukuoke, v hre boli naše synchronizované plavkyne. Ako sa im darilo?

piatok, 14.07.2023|Posledná aktualizácia 14.7.2023 15:39

Dnes v japonskej Fukuoke odštartovali MS v plaveckých športoch úvodnými súťažami v synchronizovanom plávaní. V hre malo Slovensko v technickom sóle Viktóriu Reichovú, ktorá sa predstavila ako 28. v poradí z celkovo 30-tich súťažiacich a následne v technickom páre Chiara Diky a Lea Krajčovičová vstúpili do hry ako 18-ty pár z 38-mich. Žiaľ, do finálovej 12-tky sa 21-ročná rodáčka z Bratislavy nedostala a so ziskom 181,4233 bodu obsadila nepostupové 13.miesto. Do finále prenikla ako dvanásta Talianka Susanna Pedottiová výkonom 193,1283 bodu. Najvyššiu známku v kvalifikácii dostala domáca obhajkyňa titulu Jukiko Inuiová so ziskom 273,2700 bodu.,,S dnešným výkonom môjho technického sola som spokojná. To iste však nemôžem tvrdiť o výsledku, rozhodcovia mi dali 2x ,,base mark" za jeden pohyb, ktorý mal byť prevedený v 45 - stupňovom uhle a môj uhol sa im asi nezdal byt 45-stupňový. Je to ale okej, túto chybu dnes malo veľmi veľa pretekárok, ktorým sa taktiež výsledky zhoršili. V technickom sóle sú však dôležité aj elementy, ktoré som predviedla správne a aj keď som nedostala čo i len bod za dve stojky z dvoch, ktoré by mi veľmi polepšili pri konečnom výsledku, 13. miesto na MS nie je zlé. Finálové miesto mi vsak uniklo, nedá sa nič robiť, o dva dni mám pred sebou štart voľného sóla na, ktoré sa veľmi teším a budem sa snažiť vyplávať si čo najlepšie miesto," prezradila nám priamo z dejiska MS Viktória Reichová. Následne sme sledovali vystúpenie našich dievčat v technickom páre, Chiara Diky a Lea Krajčovičová skončili na 20.mieste s celkovou známkou 186, 5100 bodu. Prvé miesto patrilo dvojici z Číny Liuyi Wang a Qianyi Wang. Ako sú dnes spokojné Chiara a Lea so svojim výkonom? ,,So samotným výkonom sme spokojné, no výsledok mohol byť oveľa lepší. Keďže sme dostali ,,base mark" v obidvoch hybridoch, tak naše body boli nižšie. Cítime sa ale fajn a tešíme sa na tímovky, ktore o pár dní na MS pôjdeme." Naša trénerka Monika Thuringerová úvodný deň na MS vo Fukuoke hodnotila takto: ,,S výkonom ako takým sme spokojní, no výsledky mohli byť ešte lepšie, keby sme zaplávali svoju obtiažnosť zostavy. Ale i napriek tomu sa nám podarilo predbehnúť konkurenčné krajiny a obsadiť veľmi dobré 20.miesto. Dokonca ani domácim Japonkám, ktoré ašpirovali na domácich MS na zlatú medailu sa nepodarilo zaplávať svoju deklarovanú obtiažnosť a ledva z posledného 12-teho postupového miesta idú do finále. Má to istú dávku napätia a aj tu sa dá povedať, že toľkokrát omieľané nové pravidlá tu úradujú vo veľkom."

Výsledky:

https://www.worldaquatics.com/competitions/1/world-aquatics-championships-fukuoka-2023/results?discipline=SY&disciplines=SYSpracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitysynchro
Mohlo by vás zaujímať

Záver MS Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach s peknými výsledkami našej výpravy

4.9.2023

Úvodný súťažný deň na MS Mladších juniorov v Aténach!

31.8.2023

V stredu ostrý štart MS Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v gréckych Aténach!

29.8.2023

Mladé synchronizované plavkyne dnes odlietajú do Atén na MS Mladších juniorov!

28.8.2023

Vrchol ME juniorov v synchronizovanom plávaní v Portugalsku okorenený slovenským rekordom!

7.8.2023

Technický pár vo finále na ME na Madeire na skvelom piatom mieste!

6.8.2023

Piatok na ME juniorov v synchronizovanom plávaní na Madeire s peknými umiestneniami našich dievčat!

4.8.2023

Skvelý deň pre naše synchronizované plávanie na ME juniorov v Portugalsku!

4.8.2023

Úvodný deň na ME juniorov v synchronizovanom plávaní na Madeire

3.8.2023

Krásny výsledok mladého a ambiciózneho tímu na MS vo Fukuoke v disciplíne voľný tím

20.7.2023

Štartujú MS vo Fukuoke! Chiara Diky a Lea Krajčovičová pred štartom: ,,Určite sme nervózne, ale viac sa tešíme ako myslíme na stres!"

13.7.2023

V Budapešti naša výprava v synchronizovanom plávaní so skvelými výsledkami!

5.7.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK