MSR OPEN Mladších žiakov a juniorov v synchronizovanom plávaní a Zlatá Rybka 2022

utorok, 10.05.2022|Posledná aktualizácia 10.5.2022 10:14

V sobotu dopoludnia odštartovali preteky povinnými figúrami našich najmenších akvabel, pričom vo všetkých kategóriách začiatočníkov štartovalo 93 pretekárok. V kategórii U1 sa na prvom mieste umiestnila Weissová Gréta z klubu Slávia STU Artistic Swimming s počtom bodov 57,42, na druhom mieste Kotuláková Miriam rovnako z klubu Slávia STU Artistic Swimming s počtom bodov 56,17 a na treťom mieste Nováková Olívia z Klubu športového potápania ŽRALOK, o.z. s počtom bodov 56,0. V kategórii U2 sa na prvom mieste umiestnila Herdová Simona, s počtom bodov 62,36 na druhom mieste Krišková Sára s počtom bodov 60,96 a na treťom mieste Pittnerová Nela s počtom bodov 58,16, pričom všetky tri víťazky sú z Klubu športového potápania ŽRALOK, o.z.. V kategórii U3 sa na prvom mieste umiestnila Bakošová Alica z klubu Slávia STU Artistic Swimming s počtom bodov 59,5, na druhom mieste Hollerová Ema z IUVENTA AQUATIX, o.z. s počtom bodov 56,83 a na treťom mieste Petrášová Pavlína z klubu Slávia STU Artistic Swimming s počtom bodov 56,67. Súťaž pokračovala voľnými sólami. V kategórii mladší žiaci sa na prvom mieste umiestnila Vilímová Isabella z IUVENTA AQUATIX, o. z. s počtom bodov 127,32, na druhom mieste Markušová Tamara z IUVENTA AQUATIX, o. z. s počtom bodov 126,48 a na treťom mieste sa umiestnila Matúšová Eva z IUVENTA AQUATIX, o. z. s počtom bodov 125,66. V juniorskej kategórii sa na prvom mieste umiestnila Diky Chiara zo Slovenskej plaveckej federácie s počtom bodov 79,00, na druhom mieste Krajčovičová Lea Anna zo Slovenskej plaveckej federácie s počtom bodov 74,20 a na treťom mieste Strapeková Žofia zo Slovenskej plaveckej federácie s počtom bodov 72,93. Ďalšou kategóriou boli technické páry a zmiešané technické páry. Technický pár v zložení Diky Chiara a Keprtová Lenka zo Slovenskej plaveckej federácie si vyplával 74,94 bodov. Technický zmiešaný pár Domčeková Laura a Solymosy Jozef zo Slovenskej plaveckej federácie si vyplávali 73,97 bodov. Predposlednou kategóriou prvého súťažného dňa boli voľné tímy mladší žiaci a juniori. Prvé miesto v kategórii mladší žiaci si vyplával tím z IUVENTA AQUATIX, o. z. so 122,91 bodmi, na druhom a treťom mieste sa umiestnili tímy zo Slávie STU Artistic Swimming s počtom bodov 99,3 a 85,1. V juniorskej kategórii si prvé a druhé miesto vyplávali tímy zo Slovenskej plaveckej federácie s počtom bodov 76,40 a 72,50 a na treťom mieste skončil tím z IUVENTA AQUATIX, o. z. s 59,73 bodmi. Poslednou kategóriou prvého súťažného dňa bolo juniorské technické sólo, v ktorom si Diky Chiara zo Slovenskej plaveckej federácie vyplávala 79,82 bodov. Druhý súťažný deň pokračoval technickou tímovou zostavou juniorov zo Slovenskej plaveckej federácie, ktorý si vyplával 72,49 bodov. Vo voľných párových zostavách mladší žiaci sa na prvom mieste umiestnili Markušová Tamara, Vilímová Isabella a Matúšová Eva (R) z IUVENTA AQUATIX, o.z. s počtom bodov 129,92, na druhom mieste sa umiestnil pár Lisá Ingrid a Miša Viktória z IUVENTA AQUATIX, o.z. s počtom bodov 119,33 a na treťom mieste Bakošová Alica a Kubicová Lucia zo Slávie STU Artistic Swimming, ktoré za svoju zostavu dostali 103,2 bodov. V juniorských voľných párových zostavách sa na všetkých troch priečkach umiestnili reprezentantky zo Slovenskej plaveckej federácie, na prvom mieste Ďurišová Tereza a McDonnell Linda s počtom bodov 76,00, na druhom mieste Krajčovičová Lea Anna, Zemanová Lisa a Strapeková Žofia (R) s počtom bodov 72,80 a na treťom mieste Ásványiová Veronika a Markušová Hana, ktoré za svoju zostavu dostali 66,36 bodov. V juniorskej kategórii vo voľnej párovej zostave sa na prvom mieste umiestnili Domčeková Laura a Solymosy Jozef zo Slovenskej plaveckej federácie s počtom bodov 74,23 a na druhom mieste Bernáthová Michaela a Solymosy Ivan zo Slovenskej plaveckej federácie s počtom bodov 66,90. Vo voľnej kombinovanej zostave mladší žiaci si pretekárky zo Slávie STU Artistic Swimming vyplávali 50,87 bodov. Záver druhého súťažného dňa patril juniorskému highlight-u pretekárok zo Slovenskej plaveckej federácie, ktoré za zostavu dostali 76,60 bodov. Preteky prebehli hladko, na bazéne prevládala príjemná atmosféra, nakoľko všetci pretekári mali radosť, že môžu opäť súťažiť v športe, ktorému venujú takmer všetok svoj voľný čas. O ceny pre víťazov sa postarali značky Curaprox a Dermacol.

Autor synchro

Lea Krajčovičová zvládla svoju premiéru v technickom sóle na ME na Malte!

Včera

Skvelý vstup našich mladých plavcov na ME juniorov v litovskom Vilniuse, Samo Košťál do finále z 1.miesta!

Včera

Náš voľný pár Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová obhájili na ME na Malte výsledok z minulého roka!

Včera

Lea Anna Krajčovičová na ME juniorov na Malte na 6.mieste vo finále vo voľnom sóle!

1.7.2024

V litovskom Vilniuse štartujú v utorok ME v plávaní juniorov!

1.7.2024

Mladší juniori zavŕšili sezónu prenikavým úspechom!

1.7.2024

Fantastický úspech na majstrovstvách Európy na Malte, Lea Anna Krajčovičová a Žofia Strapeková na krásnom 5.mieste vo svojom debute!

30.6.2024

Žofia Strapeková a Michaela Bernáthová sa kvalifikovali do finále na ME juniorov!

30.6.2024

Lea Anna Krajčovičová postúpila do finále ME na Malte vo voľnom sóle!

30.6.2024

Štartuje juniorský šampionát v synchronizovanom plávaní na Malte aj s našimi dievčatami!

26.6.2024

Šampionátom vyvrcholila olympijská kvalifikácia, na OH bude štartovať Tamara Potocká a Matej Duša!