Multistretnutia našej mládeže na Cypre a v Slovinsku, prehľad výsledkov

pondelok, 11.04.2022|Posledná aktualizácia 19.4.2022 08:25

Naša mládež má za sebou z uplynulého víkendu dve zaujímavé plavecké akcie. Starší juniori sa predstavili na multistretnutí v slovinskom Kranji, na ktorom sa predstavilo spolu 16 krajín a mladší juniori sa za účasti celkovo 15-tich krajín predstavili v cyperskom Limmassole.

Na Cypre sa okrem iného v plnej paráde predstavili okrem našich mladých reprezentantov aj plavci z ďalších krajín ako Poľsko, Chorvátsko, Rumunsko, Ukrajina, Grécko, Litva, Česko, Švajčiarsko, Izrael, Fínsko, Slovinsko, Rakúsko, Bulharsko, Cyprus. Na tomto multistretnutí sa štartovalo celkovo v štyroch poldňoch a bodovalo sa v každej disciplíne 10 výsledkov systémom 11,9,8....1, pri štafetách to bol dvojnásobok bodov. Naše farby reprezentovali Horňáková Nadine, Grožajová Lea, Vetráková Karolína, Špániková Sabina, Kubica Martin, Van Wyk Daniel, Košťál Samuel, Gabriel Jakub, Tomas Oliver, Púček Richard, Martinovič Matej, Radosavljevič Nina, Studená Daniela, Ciesarová Simona, Palkovič Jakub a Stanček Mário. Počas prvého dňa nám radosť urobil Samuel Košťál, ktorý na 400m polohové preteky časom 4:32,68 min. obsadil striebornú pozíciu, splnil limit na EOYF v Banskej Bystrici a B-limit na ME juniorov v Otopeni (Rumunsko). Na 100 metrov motýlik splnil limit na EYOF (56,61 s), čo stačilo na 7. miesto. Po úvodnom dni Slovensko figurovalo na celkovom 7.mieste. Aj druhý deň bol mimoriadne zaujímavý a podarilo sa nám skompletizovať medailovú zbierku. Najskôr Sabína Špániková na 200 metrov prsia obsadila 3. miesto (2:39,93 min.) a limit na EYOF jej ušiel o 0,65 s. Potom nás potešil ešte Samuel Košťál na 200 metrov motýlik (2:04,12 min.), ktorý získal zlato, splnil limit na EYOF a aj B-limit na MEJ. V konečnom poradí u žien vyhralo Grécko, Slovensko obsadilo celkové 14.miesto, u mužov dominovalo Poľsko a Slovensko bolo ôsme. V celkovom poradí Slovensko obsadilo celkové 12.miesto, vyhralo Poľsko.

Výsledky mladších juniorov na linku:

V slovinskom meste Kranj si okrem Slovenka na multistretnutí starších juniorov výdatne zaplávali aj Poľsko, Ukrajina, Izrael, Grécko, Švajčiarsko, Turecko, Česko, Rumunsko, Chorvátsko, Srbsko, Slovinsko, Rakúsko, Bulharsko, Cyprus, Severné Macedónsko. Súťažilo sa počas štyroch poldní o jednotlivé body. Bodovalo sa v každej disciplíne podľa umiestnenia systémom 17,15,14 ...,1 bod. Štafety získavali dvojnásobný počet bodov. Slovensko reprezentovali Šprláková-Zmorová Olivia Ana, Gruchaľáková Laura, Mišúthová Daniela, Slušná Lillian, Ožvaldová Tereza, Hrnčárová Alexandra, Červenková Emma, Dikácz Bence, Poliačik Jakub, Folťan Patrik, Kreta Jakub, Kobilic Kamil, Obert Kristián, Gavran Valentin, Polčič Radoslav, Vonyik Andrej, Behalová Veronika, Tománková Nataša, Čekan Samuel a Gálik Krisztián. Počas úvodného dňa nám najviac radosti priniesla Lillian Slušná, keď na 50 metrov motýlik časom 27,13 a tiež na 50 metrov voľný spôsob (26,07 s) obsadila 2. miesto a splnila A-limit na MEJ. Pekné výsledky zaplávali aj ďalší reprezentanti. Dikácz Bence na 400 metrov polohové preteky časom 4:30:30 min.splnil A-limit na MEJ a obsadil 5. miesto. Na 200 metrov prsia mu B-limit na MEJ ušiel o 0,12s (2:20,91 min). Jakub Kreta na 50 metrov motýlik časom 25,05 s splnil B-limit na MEJ a obsadil 6. miesto. Patrik Folťan na 100 metrov znak časom 57,70 s splnil B-limit na MEJ. Alexandra Hrnčárová na 50 metrov voľný spôsob splnila B-limit na MEJ ( 26.44 s). V prvom štafetovom úseku na 4x200m voľný spôsob Jakub Poliačik časom 1:52,93 min. splnil B-limit na MEJ. Daniela Mišúthová 2:20,36 min. obsadila 5. miesto a B-limit na MEJ jej ušiel len o 0,24s a medaila o 0,3s. Starší juniori mali druhý deň trošku slabší ako ten prvý a pódium nám ušlo. Jakub Poliačik potvrdil B-limit na MEJ na 200 metrov voľný spôsob (1:53,69 min.) a obsadil 8. miesto. Alexandra Hrnčárová na 50 metrov znak (29,84 s) splnila B-limit na MEJ a obsadila 4. miesto, keď na stupne víťazov jej chýbalo 0,03s. Bence Dikácz na 200 metrov polohové preteky (2:07,50 min.) splnil B-limit na MEJ, čo stačilo na 9. miesto. Lillian Slušná v prvom úseku štafety 4x100m voľný spôsob časom 57,32 splnila B-limit na MEJ. 4. miesto vybojovala aj Olivia Ana Šprláková-Zmorová na 400m voľný spôsob (4:27,82 min). U žien dominovalo Poľsko, Slovensko obsadilo ôsme miesto, u mužov triumfovalo tiež Poľsko, Slovensko bolo na 11.mieste. V celkovom poradí vyhralo Poľsko náš výber bol na 9.mieste.

Výsledky na linku:

Celkovo mladší juniori získali 3x pódium a 3x limit na EYOF a 2x B-limit na MEJ. Starší získali 2x pódium, 3x A-limit na MEJ a 7x B-limit na MEJ.

Autor plávanie

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež