logologo_small

Naši vodní pólisti v Turecku po bojovnom výkone prehrali so Srbskom, ženy zdolali v Burgase Maltu a prakticky postúpili na ME 2024

sobota, 24.06.2023|Posledná aktualizácia 24.6.2023 19:43

Po piatkovom víťazstve nad domácim Tureckom 11:6 dnes nastúpili naši vodnopóloví reprezentanti proti deviatemu tímu z posledných ME zo Splitu a dvojnásobným olympijským víťazom zo Srbska pod vedením Uroša Stevanoviča. Znova v bráne s Tomášom Hofericom.

V úvodnej štvrtine sme po góle Mareka Tkáča išli do vedenia 1:0, no súper potrestal Tisajove vylúčenie a vyrovnal na 1:1. Srbi pridali ďalšie dva góly a dostali sa do vedenia na 3:1. Necelú polminútu pred koncom prvej časti premenil pokutový hod náš kapitán Samuel Baláž a znížil na 3:2. V druhej štvrtine naši chlapci inkasovali po štvrtý raz, ale Matej Čaraj v presilovke znížil na rozdiel gólu - 4:3. Po ďalšom presnom presilovkovom zásahu nášho tímu a snajpera Mareka Tkáča to už bolo 4:4. Po vylúčení Kováčika nám Srbsko dalo piaty gól a znova sme prehrávali o gól - 4:5. Necelé dve minúty pred polčasovou prestávkou Marek Tkáč dokonca vyrovnal na 5:5, ale náš súper 54 sekúnd pred koncom znova naklonil misky váh na svoju stranu a vyhrával 6:5. Šancu na vyrovnanie dostali naši reprezentanti 34 sekúnd pred klaksónom pri vylúčení Raduloviča, ale nakoniec túto možnosť premárnili a tak po prvom polčase Slovensko prehrávalo so Srbskom tesne o gól 5:6. V tretej časti hry sa nám vyfauloval Andrej Kováčik a po dvoch góloch po sebe zverenci trénerskej dvojice Roman Polačik a Karol Bačo mladší prehrávali o tri góly 5:8. Samuel Baláž dokázal reagovať na sériu gólov v našej sieti šiestym presným zásahom a znížil na 6:8, ale Zolovčíkov faul vytrestali Srbi a znova sme prehrávali o tri góly - 6:9. Navyše 85 sekúnd pred koncom po faule Sama Baláža súper premenil pokutový hod a už to bolo 6:10. Vylúčenie Srbov sme ešte v závere dokázali potrestať a náš siedmy gól dal Maroš Tkáč a 23 sekúnd pred koncom upravil na 7:10. Za takéhoto stavu sa išlo do záverečných ôsmich minút tohto stretnutia. V poslednej štvrtine skončil po treťom faule Marco Mihál a Srbi pridali ďalšie štyri góly po sebe a už to bolo 7:14. Juraj Zaťovič niečo viac ako dve minúty pred koncom po našej využitej presilovke znížil na 8:14 a po 15-tom góle v našej sieti dostal žltú kartu tréner Roman Polačik. V závere zápasu si ešte obaja tréneri vzali oddychový čas, ale nič vážne sa už neudialo a tak sme Srbom podľahli o sedem gólov 8:15. Škoda nevydareného druhého polčasu, ktorý sme sumárne prehrali 3:9, ale nie je sa za čo hanbiť, ba naopak, chlapcom patrí poďakovanie a vyjadrenie poklony. V nedeľu je pred nami posledný zápas proti Veľkej Británii o 10,30 hod.nášho času.

Slovensko vs Srbsko 8:15 ( 2:3, 3:3, 2:4, 1:5 )

Góly: Marek Tkáč 3, Baláž 2, Zaťovič, Maroš Tkáč a Čaraj po 1:

Zápas:

Slovenské vodnopólové reprezentantky dnes vyhrali nad Maltou 16:10 v prvom zápase kvalifikácie o postup na ME 2024 a prakticky si vybojovali postup na ME2024!

Po včerajšom úvodnom zápase v bulharskom Burgase, v ktorom domáce hráčky porazili Maltu 11:7 dnes zverenky Cinzie Ragusa a Jána Baranoviča nastúpili proti Malte a tú dokázali poraziť o šesť gólov 16:10 a prakticky si zabezpečiť postup na ME 2024 už po tomto stretnutí.

Naše kočky nastúpili do brány s kapitánkou Karolínou Kováčikovou a po góloch Moniky Sedlákovej a Miroslavy Stankovianskej vyhrávali 2:0. Potom však dala Malta dva góly a po prvej časti bol stav nerozhodný 2:2. Do druhej štvrtiny v našej bráne došlo k zmene, keď Kováčikovú vystriedala Emma Dvoranová a sériou 5:0 sme sa dostali do vedenia na 7:2. Dva góly dala Natália Pecková a po jednom pridali Karin Kačková, Miroslava Stankovianska a Dina Telipko. Súperkám sa podarilo korigovať na 7:3 a to 53 sekúnd pred polčasom. V tretej štvrtine padlo spolu 9 gólov, Malta túto časť vyhrala 5:4. Náš ôsmy gól dala Beáta Kováčiková - 8:3, deviaty pridala Katarína Kissová - 9:4, potom síce Malta znížila na 9:6, no Natália Pecková a Barbora Baranovičová upravili na 11:6. Po treťom faule duel nedohrala Janka Kurucová, Malte sa podarilo korigovať v tretej osemminútovke na 11:8. V posledných ôsmich minútach súperky znížili na 11:9, ale naše dievčatá odpovedali sériou troch gólov po sebe, keď uspeli dva razy Martina Kiernoszová a raz Natália Pecková a už to bolo 14:9. 107 sekúnd do konca dala Malta 10-ty gól ale posledné slovo mali naše hráčky po presných zásahoch od Miroslavy Stankovianskej a Beáty Kováčikovej a tak Slovensko vyhralo nad Maltou 16:10. V nedeľnom zápase o prvé miesto v skupine hrajú naše reprezentantky o 11,30 hod.proti Bulharsku.

Malta vs SLOVENSKO 10:16 ( 2:2, 1:5, 5:4, 2:5 )

Góly: Pecková 4, Stankovianska 3, Kováčiková a Kiernoszová po 2, Baranovičová, Kačková, Sedláková, Telipko a Kissová po 1

Zápas:

Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityvodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Európsky pohár v diaľkovom plávaní v talianskom Piombino s našou výpravou!