Na ME vo vodnom póle kategórie U17 naše mladé hráčky s jasným postupom zo skupiny z 1.miesta, v stredu zápas o postup!

utorok, 01.08.2023|Posledná aktualizácia 1.8.2023 14:49

Slovenské vodnopólové reprezentantky do 17 rokov majú za sebou tri skupinové vystúpenia na ME tejto vekovej kategórie v tureckej Manise. Zverenky trénerskej dvojice Cinzia Ragusa a Ján Baranovič porazili Rumunsko 12:4, Maltu 15:5 a Švajčiarsko 17:3 a jasne ovládli skupinu C. V stredajšom mimoriadne dôležitom zápase o postup do prvej osmičky nastúpia proti štvrtému tímu A skupiny, ktorým sa stalo Chorvátsko. Ako sa našim dievčatám darilo v jednotlivých zápasoch?

Skvelý úvod našich dievčat na ME U17 v tureckej Manise. V prvom zápase nedali šancu Rumunkám a vyhrali o osem gólov, pričom udávali jasný tón od začiatku až do konca. Prvú štvrtinu vyhrali naše vodné pólistky 2:1, keď strelecky uspeli Mešterová a dve sekundy pred koncom Kovalčíková. Po góle Petty to už bolo v druhej štvrtine 3:1 a na druhý gól v našej sieti odpovedala štvrtým zásahom Petty 39 sekúnd pred polčasom. Naše dievčatá ho vyhrali o dva góly 4:2.Veľký zlom nastal v tretej štvrtine, v ktorej ambiciózne Slovenky dali 5 gólov a ani raz neinkasovali, presadili sa dva razy Kovalčíková a dvar razy Hennelová a jeden gól dala Petty a pred záverom to už bolo 9:2. V poslednom dejstve súper znížil na 9:3, no Vargová a Mešterová upravili už na 11:3 a 17 sekúnd pred koncom zápasu bodku za vydareným vstupom našich dievčat do ME dala Petty a tak sme Rumunsko na úvod zdolali o osem gólov.

SLOVENSKO vs Rumunsko 12:4 ( 2:1, 2:1, 5:0, 3:2 )

Góly: Petty 4, Kovalčíková 3, Hennelová a Mešterová po 2, Vargová 1

Druhý zápas na ME U17 v tureckej Manise začali naše dievčatá výborne, po góloch Petty a Kovalčíkovej sme sa dostali do vedenia 2:0, súper znížil, ale bodku za vydarenou prvou časťou dala 12 sekúnd pred koncom Hindošová a upravila na 3:1. V druhej osemminútovke Malta znížila po premenenom pokutovom hode na 3:2 a krátko na to sa jej hráčkam podarilo vyrovnať na 3:3. Na tieto dva góly zverenky hlavnej trénerky Cinzie Ragusa dokázali odpovedať gólom Barančekovej a znova sme sa dostali do vedenia na 4:3. Polčas mladé Slovenky vyhrali o dva góly 5:3, keď uspela Držíková. V tretej časti z pokutového hodu uspela Petty a zvýšila už na 6:3. Náš siedmy a ôsmy gól dala Holičová a už to bolo 8:3. Naše dievčatá pokračovali v rozlete a po góloch Kovalčíkovej a Holičovej už to bolo 10:3. Držíková 41 sekúnd pred klaksónom dala náš 11-ty gól a Slovensko viedlo 11:4. Naše hráčky v snahe nepoľavili ani v poslednej časti a po góle Vargovej na ukazovateli skóre svietil stav 12:4. Svoj druhý gól v zápase pridala Barančeková a už to bolo o 9 gólov 13:4. Necelé tri minúty pred koncom Kovalčíková svojim tretím gólom a to z otočky pridala 14-ty gól Slovenska.130 sekúnd pred koncom napriahla Kopolovets a už to bolo o 10 gólov 15:5. Tak sa nakoniec aj zápas skončil a po úvodnej výhre nad Rumunskom sme mali na konte plný počet bodov.

SLOVENSKO vs Malta 15:5 ( 3:1, 2:2, 6:1, 4:1 )

Góly: Kovalčíková a Holičová po 3, Petty, Barančeková a Držíková po 2, Kopolovets, Hindošová a Vargová po 1

Po dvoch výhrach v skupine nad Rumunskom 12:4 a nad Maltou 15:5 nastúpili dobre naladené vodnopólové reprezentantky do 17 rokov na záverečný tretí skupinový duel na ME tejto vekovej kategórie v tureckej Manise proti Švajčiarsku. To vo svojich predchádzajúcich dvoch dueloch nezískalo ani bod. Zverenky hlavnej trénerky Cinzie Ragusa sa pustili do hráčok z krajiny helvétskeho kríža bez rešpektu a prvú štvrtinu vyhrali 5:1, keď sa strelecky presadili dva razy Petty a po góle dali Kopolovets, Mešterová a Hindošová. V druhej osemminútovke skórovali Slovenky znova 5x zásluhou Holičovej, Kovalčíkovej, Vargovej, Petty a Mešterovej a polčas vyhrali hladko 10:1. V tretej štvrtine padli len tri góly, naše dievčatá skórovali raz po presnom zásahu Kovalčíkovej a pred záverom svietilo na ukazovateli skóre 11:3. Posledných osem minút sme začali výborne, Holičová, Hennelová a dva razy Petty poslali Slovensko do vedenia na 15:3 niečo viac ako dve minúty pred koncom. Barančeková dala náš 16-ty gól a minútku pred koncom to už bolo 16:3. Definitívu výsledku dala Kovalčíková, ktorá 9 sekúnd pred koncom upravila na konečných 17:3.

SLOVENSKO vs Švajčiarsko 17:3 ( 5:1, 5:0, 1:2, 6:0 )

Góly: Petty 5, Kovalčíková 3, Holičová a Mešterová po 2, Kopolovets, Hennelová, Barančeková, Hindošová a Vargová po 1

Výsledky na linku:

Fotogaléria zo zápasov:

Autor aktualityplávanie

Medzinárodný vodnopólový turnaj Inter Cup 2024 - U16 v Přerove ovládli mladí Slováci!

Včera

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDS, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

Včera

Nominačný list | Medzinárodné plavecké preteky ISM Vienna 2024, RDJ, 09. - 12.05.2024, Viedeň, Rakúsko

Včera

Záverečné hodnotenie akcie | Multinations Junior Swimming Meet, 06. - 07.04.2024, Graz/Austria

Včera

Začiatok semifinálových sérií v Extralige mužov bez prekvapení

29.4.2024

Dnes sa začne semifinále play-off extraligy vodných pólistov!

27.4.2024

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti