logologo_small

Na obzore sa črtá zaujímavá spolupráca medzi SPF a Duklou Banská Bystrica

streda, 27.04.2022|Posledná aktualizácia 27.4.2022 14:01

Slovenská plavecká federácia a Dukla Banská Bystrica prichádzajú so spoluprácou v spoločnom projekte - Obnovený model centralizovanej prípravy plavcov v podmienkach rezortného športového centra VŠC Dukla Banská Bystrica. 

Týmto by sme vám chceli predstaviť model centralizovanej prípravy plavcov v podmienkach Dukly Banská Bystrica. Cieľom tohto projektu je ponuka najkvalitnejších tréningových podmienok na Slovensku pre juniorských a seniorských plavcov s profesionálnym vybavením a trénerským zabezpečením a skĺbenie so širokou ponukou stredných a vysokých škôl. Oficiálny začiatok projektu je stanovený na 1.9.2022. Trénerské zabezpečenie by mali tvoriť hlavný tréner a asistent a tréningové podmienky tvoria moderný 50 metrový bazén, veľká, kvalitne vybavená posilňovňa, veľká telocvičňa na hry a kondičnú prípravu, atletický ovál a vonkajšie ihrisko. Nájdeme tu tiež podmienky pre cyklistiku a lyžovanie. O našich športovcov bude poriadne postarané aj čo sa týka lekárskej starostlivosti, k dispozícii by malo byť tiež fyzioterapeutické pracovisko, kryokomora, analytický tím pre fyziológiu tréningu ale aj pre biomechaniku a pretlaková komora. Dôležitou súčasťou je aj otázka ubytovania a stravovania, ubytovacie kapacity internátneho typu budú priamo v areáli celého centra za symbolickú cenu a stravovacie možnosti pre športovcov sú priamo v areáli celého centra. Popri športovaní je dôležitou aj otázka vzdelávania, štúdijné možnosti v Banskej Bystrici sú široké a na športovcov čaká široká škála stredných škôl vrátane Športového gymnázia. Ak sa pýtate ďalšie benefity pre športovcov, spomieme aj tie - priame metodické napojenie na reprezentáciu SPF, finančné budgety SPF pre plavcov, ktorí spĺňajú vysoké kritériá, finančné budgety Dukly pre zajistenie atraktívnych sústredení a pretekov. Pozrite si priložený leták v PDF.

V prípade záujmu o zaradenie plavca do tohto systému kontaktujte súčasného hlavného trénera Dukly Miroslava Machoviča na mailovej adrese mmacho76@gmail.com, alebo manažéra slovenskej plaveckej reprezentácie Romana Havrlanta na mailovej adrese havrlant@swimmsvk.sk

Leták SPF-DUKLA.pdf
Spracoval Patrik Pavelka
Autor
Mohlo by vás zaujímať

ME v plávaní v krátkom bazéne v rumunskom Otopeni už tento týždeň aj s 11-tkou našich reprezentantov!

Dnes

Majstrovstvá Slovenska žiakov v plávaní v krátkom bazéne v Dolnom Kubíne od piatka do nedele

1.12.2023

Vodnopólový EU Nations v Brne aj s našou ženskou reprezentáciou sledujte NAŽIVO!

30.11.2023

V prvom štvrťfinále LEN Challenger Cupu tesná výhra KVP Nováky nad SC Kreuzlingen

28.11.2023

Mladší juniori v sobotu a v nedeľu v slovinskom Kranji na plaveckom podujatí CECJM Slovenia 2023

24.11.2023

Januárové ME vo vodnom póle majú oficiálne nových organizátorov

28.11.2023

Vodní pólisti KVP Nováky si veria na postup do finále Challenger Cupu!

22.11.2023

Slovenský pohár v zimnom plávaní - 2. a 3.kolo!

22.11.2023

Výzva na doplnenie Termínovej listiny na rok 2024 !

20.11.2023

Naše synchronizované plavkyne v metropole Maďarska s množstvom pekných výsledkov

14.11.2023

Dôležité materiály a texty z dielne Antidopingovej agentúry Slovenskej republiky!

13.11.2023

Slovenské reprezentantky vo vodnom póle do 17 rokov na medzinárodnom turnaji v Brne na druhom mieste

9.11.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK