logologo_small

Na obzore sa črtá zaujímavá spolupráca medzi SPF a Duklou Banská Bystrica

streda, 27.04.2022|Posledná aktualizácia 27.4.2022 14:01

Slovenská plavecká federácia a Dukla Banská Bystrica prichádzajú so spoluprácou v spoločnom projekte - Obnovený model centralizovanej prípravy plavcov v podmienkach rezortného športového centra VŠC Dukla Banská Bystrica. 

Týmto by sme vám chceli predstaviť model centralizovanej prípravy plavcov v podmienkach Dukly Banská Bystrica. Cieľom tohto projektu je ponuka najkvalitnejších tréningových podmienok na Slovensku pre juniorských a seniorských plavcov s profesionálnym vybavením a trénerským zabezpečením a skĺbenie so širokou ponukou stredných a vysokých škôl. Oficiálny začiatok projektu je stanovený na 1.9.2022. Trénerské zabezpečenie by mali tvoriť hlavný tréner a asistent a tréningové podmienky tvoria moderný 50 metrový bazén, veľká, kvalitne vybavená posilňovňa, veľká telocvičňa na hry a kondičnú prípravu, atletický ovál a vonkajšie ihrisko. Nájdeme tu tiež podmienky pre cyklistiku a lyžovanie. O našich športovcov bude poriadne postarané aj čo sa týka lekárskej starostlivosti, k dispozícii by malo byť tiež fyzioterapeutické pracovisko, kryokomora, analytický tím pre fyziológiu tréningu ale aj pre biomechaniku a pretlaková komora. Dôležitou súčasťou je aj otázka ubytovania a stravovania, ubytovacie kapacity internátneho typu budú priamo v areáli celého centra za symbolickú cenu a stravovacie možnosti pre športovcov sú priamo v areáli celého centra. Popri športovaní je dôležitou aj otázka vzdelávania, štúdijné možnosti v Banskej Bystrici sú široké a na športovcov čaká široká škála stredných škôl vrátane Športového gymnázia. Ak sa pýtate ďalšie benefity pre športovcov, spomieme aj tie - priame metodické napojenie na reprezentáciu SPF, finančné budgety SPF pre plavcov, ktorí spĺňajú vysoké kritériá, finančné budgety Dukly pre zajistenie atraktívnych sústredení a pretekov. Pozrite si priložený leták v PDF.

V prípade záujmu o zaradenie plavca do tohto systému kontaktujte súčasného hlavného trénera Dukly Miroslava Machoviča na mailovej adrese mmacho76@gmail.com, alebo manažéra slovenskej plaveckej reprezentácie Romana Havrlanta na mailovej adrese havrlant@swimmsvk.sk

Leták SPF-DUKLA.pdf
Spracoval Patrik Pavelka
Autor
Mohlo by vás zaujímať

Úvodný deň na ME v synchronizovanom plávaní juniorov v Alicante

Dnes

Predseda klubu PVK Vrútky Dušan Kucharík:,,Kniha? Niečo úžasné, verím, že si v nej každý nájde to svoje!"

Dnes

Uznesenie a hlasovanie VSVP č. SPF/2022/VSVP/U50/P

Včera

Uznesenie a hlasovanie VSVP č. SPF/2022/VSVP/U49/P

Včera

Uznesenie a hlasovanie VSVP č. SPF/2022/VSVP/U48/P

Včera

Uznesenie a hlasovanie VSVP č. SPF/2022/VSVP/U47/P

Včera

Uznesenie a hlasovanie VSVP č. SPF/2022/VSVP/U46/P

Včera

Vyhodnotenie akcie 19th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS BUDAPEST 2022

Včera

Ružinovský plavecký maratón napíše počas víkendu svoju 10.kapitolu, SP v diaľkovom plávaní ponúkne 2. a 3.kolo!

29.6.2022

Naši reprezentanti vycestovali opäť do sveta a to na ME juniorov v španielskom Alicante

29.6.2022

Tréner ženskej vodnopólovej reprezentácie pred odletom na ME U19 Szabolcs Eschwig-Hajts: ,, Všetko pre tím!"

29.6.2022

Fotogaléria z MS v Budapešti - diaľkové plávanie, Tomáš Peciar

29.6.2022

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK