logologo_small

Na obzore sa črtá zaujímavá spolupráca medzi SPF a Duklou Banská Bystrica

streda, 27.04.2022|Posledná aktualizácia 27.4.2022 14:01

Slovenská plavecká federácia a Dukla Banská Bystrica prichádzajú so spoluprácou v spoločnom projekte - Obnovený model centralizovanej prípravy plavcov v podmienkach rezortného športového centra VŠC Dukla Banská Bystrica. 

Týmto by sme vám chceli predstaviť model centralizovanej prípravy plavcov v podmienkach Dukly Banská Bystrica. Cieľom tohto projektu je ponuka najkvalitnejších tréningových podmienok na Slovensku pre juniorských a seniorských plavcov s profesionálnym vybavením a trénerským zabezpečením a skĺbenie so širokou ponukou stredných a vysokých škôl. Oficiálny začiatok projektu je stanovený na 1.9.2022. Trénerské zabezpečenie by mali tvoriť hlavný tréner a asistent a tréningové podmienky tvoria moderný 50 metrový bazén, veľká, kvalitne vybavená posilňovňa, veľká telocvičňa na hry a kondičnú prípravu, atletický ovál a vonkajšie ihrisko. Nájdeme tu tiež podmienky pre cyklistiku a lyžovanie. O našich športovcov bude poriadne postarané aj čo sa týka lekárskej starostlivosti, k dispozícii by malo byť tiež fyzioterapeutické pracovisko, kryokomora, analytický tím pre fyziológiu tréningu ale aj pre biomechaniku a pretlaková komora. Dôležitou súčasťou je aj otázka ubytovania a stravovania, ubytovacie kapacity internátneho typu budú priamo v areáli celého centra za symbolickú cenu a stravovacie možnosti pre športovcov sú priamo v areáli celého centra. Popri športovaní je dôležitou aj otázka vzdelávania, štúdijné možnosti v Banskej Bystrici sú široké a na športovcov čaká široká škála stredných škôl vrátane Športového gymnázia. Ak sa pýtate ďalšie benefity pre športovcov, spomieme aj tie - priame metodické napojenie na reprezentáciu SPF, finančné budgety SPF pre plavcov, ktorí spĺňajú vysoké kritériá, finančné budgety Dukly pre zajistenie atraktívnych sústredení a pretekov. Pozrite si priložený leták v PDF.

V prípade záujmu o zaradenie plavca do tohto systému kontaktujte súčasného hlavného trénera Dukly Miroslava Machoviča na mailovej adrese mmacho76@gmail.com, alebo manažéra slovenskej plaveckej reprezentácie Romana Havrlanta na mailovej adrese havrlant@swimmsvk.sk

Leták SPF-DUKLA.pdf
Spracoval Patrik Pavelka
Autor
Mohlo by vás zaujímať

Budeme spoločne sledovať PRIAME PRENOSY zo Šamorína z MSR, ktoré nám už klopú na dvere? Pridáte sa k nám?

Včera

Skvelý Tibor Tišťan s novým vylepšeným slovenským rekordom!

Dnes

Vrchol ME Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v gréckych Aténach

Včera

Prípravné sústredenie diaľkoplavcov v Lloret de Mar v Španielsku

Včera

Úvodný deň na ME Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach

24.5.2024

Štart v gréckych Aténach s našimi dievčatami už dnes!

23.5.2024

Najbradatejší slovenský rekord v knihe rekordov z roku 1986 konečne padol - rekord Géryho prekonal František Jablčník!

22.5.2024

Pokyny k opakovanej riadnej Konferencii SPF!

20.5.2024

Mladší juniori odlietajú v utorok na ME v synchronizovanom plávaní, šampionát sledujte NAŽIVO!

22.5.2024

Ako dopadli naši diaľkoplavci v prvom kole Európskeho pohára v talianskom Piombino?

20.5.2024

Európsky pohár v diaľkovom plávaní v talianskom Piombino s našou výpravou!

17.5.2024

List prezidenta SPF Ivana Šuleka ku konferenciám SPF

14.5.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK