logologo_small

Na slovíčko s našim diaľkoplavcom Tomášom Peciarom priamo z dejiska MS vo Fukuoke : ,, Prvé dni nebolo cítiť, že sa tu majú konať MS!"

streda, 12.07.2023|Posledná aktualizácia 12.7.2023 20:00

Na slovíčko s našim diaľkoplavcom Tomášom Peciarom priamo z dejiska MS vo Fukuoke : ,, Prvé dni nebolo cítiť, že sa tu majú konať MS!"

V predchádzajúcom článku sme spomínali, že náš najlepší diaľkoplavec Tomáš Peciar spoločne s trénerom Tomášom Vachanom majú za sebou aklimatizačný pobyt v japonskom Tokiu. Veľa sa práve tento pojem skloňuje aj u ďalších plavcov a diaľkoplavcov a tak sme sa ,,Peca" opýtali, prečo je aklimatizačný pobyt tak dôležitý? ,,Každý aklimatizačný pobyt je rozdielny v závislosti od jednotlivýcch faktorov (časový posun, klíma, nadmorská výška). Na mojej aklimatizácii bola potreba sa prispôsobiť hlavne na časový posun, teplotu a vlhkosť. Máme nespočetne mnoho vecí, ktoré si je potreba uvedomiť, avšak pointou je zvládnúť ‘’stres’’ pre organizmus, kedže sa celkový denný režim mení, " zvestoval nám Tomáš z najväčšieho mesta na ostrove Kjúšu. Nedalo nám neopýtať sa, čo všetko už stihol a ako vlastne vyzerajú jeho dni v Ázii? ,, Tréningový proces spočíval v rannom tréningu, následnom strečingu, obedom, relaxom a večerným tréningom. Taktiež som absolvoval silovú prípravu v posilňovni. Vo voľných poldňoch som si prevetral hlavu a ochutnal miestnu kuchyňu, ktorá je výborná." Na niektorých fotografiách je vidieť pomaľované autobusy s logom MS v plaveckých športoch, sem tam vidieť odrátavia do začiatku šampionátu. Fukuoka má okolo 1,5 milióna obyvateľov, je cítiť tam o pár dní vypukne veľkolepý športový sviatok? ,,Prvé dni nebolo cítiť, že by sa tu mali konať MS, avšak ku koncu pobytu v Tokiu sa začali objavovať reklamy v TV a taktiež aj bilbordy." V závere nášho krátkeho rozprávania pridal Tomáš aj jednu perličku: ,, Záujímavosťou je, že na olympijskom bazéne v Tokiu bol zákaz fotenia bez povolenia a taktiež zákaz nosenia obuvi, pričom bolo treba byť na boso." V závere doplňme, že preteky na 10 km sú naplánované na 16.júla a na 5 km trati 18.júla. Ako prezradil Tomáš Peciar: ,,Čo sa týka mojich očakávaní, nemám veľké oči. Snaha je podať maximálny výkon, s ktorým budem spokojný ja a moje blízke okolie. "Spracoval Patrik Pavelka
Autor diaľkové plávanieaktuality
Mohlo by vás zaujímať

Naša reprezentácia v synchronizovanom plávaní v stovežatej bodovala!

Dnes

Štvrté pokračovanie Slovenského pohára v Zimnom plávaní

Včera

ME v plávaní v krátkom bazéne v rumunskom Otopeni už tento týždeň aj s 11-tkou našich reprezentantov!

Včera

Majstrovstvá Slovenska žiakov v plávaní v krátkom bazéne v Dolnom Kubíne od piatka do nedele

1.12.2023

Vodnopólový EU Nations v Brne aj s našou ženskou reprezentáciou sledujte NAŽIVO!

30.11.2023

V prvom štvrťfinále LEN Challenger Cupu tesná výhra KVP Nováky nad SC Kreuzlingen

28.11.2023

Mladší juniori v sobotu a v nedeľu v slovinskom Kranji na plaveckom podujatí CECJM Slovenia 2023

24.11.2023

Januárové ME vo vodnom póle majú oficiálne nových organizátorov

28.11.2023

Vodní pólisti KVP Nováky si veria na postup do finále Challenger Cupu!

22.11.2023

Slovenský pohár v zimnom plávaní - 2. a 3.kolo!

22.11.2023

Uznesenie a hlasovanie VSVP SPF č. SPF/2023/VSVP/U60/P

21.11.2023

Uznesenie a hlasovanie VSVP SPF č. SPF/2023/VSVP/U59/P

21.11.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK