logologo_small

Na úvod ME vo vodnom póle žien U19 vysoká prehra Sloveniek s Francúzskom

nedeľa, 03.07.2022|Posledná aktualizácia 3.7.2022 20:00

Vstup do ME vo vodnom póle žien do 19 rokov našim vodnopólovým reprezentantkám podľa predstáv nevyšiel. Krajine galského kohúta sme podľahli rozdielom 18-tich gólov 5:23, keď tri góly dala naša kapitánka Lenka Garančovská a po jednom góle dali Alexandra Cebová a Martina Kiernoszová.

Zverenky trénera Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa prehrávali po faule Nely Mešterovej, ktorá zavinila pokutový hod a ten súperky premenili. Z protiútoku sa našim hráčkam podarilo vyrovnať na 1:1, ale to bolo z našej strany na dlhé minúty všetko. Do konca prvej štvrtiny sme inkasovali ešte päť gólov a po prvej časti prehrávalo Slovensko s Francúzskom vysoko 1:6. V druhej osemminútovke naše juniorky dostali osem gólov po sebe a na ukazovateli skóre už svietil stav 1:14, na ktorý Lenka Garančovská 13 sekúnd pred koncom polčasu reagovala premenenou penaltou a upravila na 2:14. V treťom dejstve sa znova strelecky presadila opora nášho majstra ŠK Olympia Košice a kapitánka nášho výberu a znižovala na 3:15, 88 sekúnd pred klaksónom Alexandra Cebová dala náš štvrtý gól a pred posledným dejstvom to bolo 4:18. Posledná štvrtina priniesla jediný náš zásah za stavu 4:22, keď dala gól 40 sekúnd pred koncom stretnutia Martina Kiernoszová a posledný sme inkasovali 15 sekúnd pred koncom. Slovensko nakoniec prehralo s Francúzskom 5:23 a po dni voľna na nás čaká v utorok o 11-tej hodine nášho času Chorvátsko. To v prvom stretnutí našej skupiny prehralo s Talianskom o desať gólov 8:18.

Priebeh zápasu na tomto linku:

Spracoval Patrik Pavelka
Autor vodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

Dnes

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

V metropole Maďarska sa našim mladým reprezentantkám v synchronizovanom plávaní darilo!

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

Letná univerziáda SR 2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež