Na záver skupinových bojov vysoká prehra našich juniorov s Chorvátskom na ME U19 v Podgorici

utorok, 20.09.2022|Posledná aktualizácia 20.9.2022 17:10

Tri skupinové stretnutia na ME U19 vodných pólistov v čiernohorskej Podgorici majú naši juniori za sebou. Po prehre s Talianskom 7:14 a s Gruzínskom 9:15 sme dnes nestačili ani na jedného z najväčších favoritov na medailu, tím Chrovátska, ktorému sme podľahli vysoko o 15 gólov 6:21. Naše góly dali po dva Adamec a Štanga a po jednom pridali Zolovčík a Mihál. Po troch stretnutiach nemáme teda na konte ani bod a to znamená našu účasť v skupine o 13.až 16.miesto.Už zajtra bude našim súperom od 11,30 hod. štvrté mužstvo po základnej časti v skupine D, ktorým sa stalo Turecko.

Prvú štvrtinu zverenci trénerskej dvojice Karol Bačo mladší a Miroslav Fábian prehrali vysoko 0:6. Úvodný gól sme dali v druhej časti hry za stavu 0:7, keď v práve končiacej sa presilovke napriahol Štanga a znížil na 1:7.Ďalšie dva góly v našej sieti pred koncom prvého polčasu znamenali, že po prvom polčase Slovensko prehrávalo s Chorvátskom 1:9. Tretie dejstvo prinieslo najviac gólov v tomto stretnutí a to 9, našim strelcom sa podarilo skórovať dva razy, uspeli Mihál, ktorý znižoval na 2:12 a Adamec v presilovke na 3:13. Ďalšie tri góly v závere tretej štvrtiny znamenali, že pred poslednou časťou to už bolo 3:16. V posledných ôsmich minútach sa nám po treťom faule porúčal z hry náš kapitán Mihál, strelecky sa presadil Adamec a Štanga, ktorí znižovali dvoma gólmi po sebe na 4:19 a 5:19 a 21 sekúnd pred koncom duelu v presilovke Zolovčík dal na 6:20. Konečnú podobu výsledku dal náš súper gólom v poslednej sekunde a Slovensko tak prehralo s Chorvátskom vysoko 6:21.(foto:Mona Búryová)

Chorvátsko vs SLOVENSKO 21:6 ( 6:0, 3:1, 7:2, 5:3 )

Góly: Adamec a Štanga po 2, Zolovčík a Mihál po 1

Priebeh zápasu:

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

Dnes

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín

16.4.2024

16.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Swim Open Stockholm, 04. - 09.04.2024, Stockholm, Švédsko

12.4.2024

11.4.2024

Školenie rozhodcov diaľkového plávania

10.4.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 18. - 21.04.2024, Graz, Rakúsko

10.4.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 11. - 20.03.2024, Limassol, Cyprus

9.4.2024

Naši reprezentanti vo švédskom Štokholme na mítingu Swim Open Stockholm 2024

8.4.2024

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

8.4.2024

Starší juniori na Multistretnutí v rakúskom Grazi na 12.mieste

8.4.2024

Multistretnutie mladších juniorov v severomacedónskom Skopje a 7.miesto pre našu mládež