logologo_small

Najmladší a najmenej skúsený výber zanechal v Kyjeve dobrý dojem!

nedeľa, 25.04.2021|Posledná aktualizácia 25.4.2021 21:12

Dvojdňové medzinárodné plavecké multistretnutie v ukrajinskom hlavnom meste v Kyjeve na podujatí pod názvom ,, Multinations Youth Swimming Meet " za účasti domácich plavcov, Slovenska, Turecka, Česka a Rumunska je za nami. Naši mladší juniori ako najmladší a najmenej skúsený výber zanechali podľa nášho trénera Tomáša Trešla dobrý dojem. Počas soboty a nedele sme zaznamenali niekoľko pekných výsledkov, zaujímavých limitov a dosiahnutých osobákov. Pozrite sa spoločne s nami ako oba dni hodnotil tréner Tomáš Trešl.

Sobota v Kyjeve

Aj napriek skutočnosti a faktu, že máme na multistretnutí v ukrajinskom Kyjeve najmladší tím, sa naši mladší juniori počas úvodného dňa nemali za čo hanbiť. Počas úvodného súťažného dňa sme vybojovali celkovo štyri cenné kovy. Samuel Košťál dokázal medzi staršou konkurenciou vybojovať striebornú medailu na 200 metrov znak vynikajúcim časom 2:06, 65 min, čo činí aktuálne 690 FINA bodov. Kristián Obert plával ako o život na 400 metrov voľný spôsob.Čas 4:08, 08 min. znamenal nielen osobný rekord ale aj bronzovú medailu. Naše štafety zabojovali takisto. Baby a chalani vyplávali v Kyjeve bronzové medaily. Chalani dokonca porazili silný český tím. V celkovom hodnotení sme sa dokázali po prvom dni dostať pred silné Rumunsko a boli sme priebežne na 4.mieste. Druhý poldeň bol aj plný veľmi pekných osobných rekordov. V našom výbere pod trénerskou taktovkou Tomáša Trešla a Tomáša Vachana bola dobrá nálada, všetci ťahali za jeden povraz. Nedeľa sľubovala zaujímavé boje a vrchol na samotnom šampionáte.


Nedeľa v Kyjeve

Mladší juniori Slovenska v nedeľnom programe na multistretnutí v ukrajinskom Kyjeve počas druhého súťažného dňa podali heroický výkon a podarilo sa im udržať odstup od rumunského výberu. Do poslednej disciplíny sme boli na 4.mieste, ale po poslednej disciplíne sa objavili nejasnosti v bodoch a konečné poradie sa bude ešte preratávať a v skorých ranných pondelkových hodinách to bude oficiálne. S papierovo najslabším a najmladším tímom počas tohoto víkendu je možné tento výsledok považovať za veľmi dobrý. Záver ešte bude veľmi zaujímavý, s nepríjemným Rumunskom sme bojovali do poslednej disciplíny, samotné výsledky sa ešte budú prerátavať. Ide o pár nejasností v bodovaní, dnes večer sa body ešte prerátavajú. Hviezdou nedeľného programu bol Samuel Košťál. Ráno sa mu podarilo prekonať limit na EYOF 2022 na 100 metrov znak. Popoludní v neuveriteľných pretekoch dokázal na poslednej 50-ke prevlniť svojich súperov a výsledný čas 2:05,41 min. znamenal striebornú medailu a o vyše dve sekundy splnený limit na EYOF. Doplňme, že Samo splnil B limit na ME juniorov. Striebornú medailu na 200 metrov vyplávala Petra Kudláčová a zavŕšila tak našu medailovú zbierku na celkovo 6 cenných kovov. Všetci dnes plávali na maximum svojich možností a videli sme množstvo osobných rekordov. Treba poďakovať celému výberu, menovite : S.Košťál, K. Obert, M. Martinovič, R. Polčič, R.Púček, S.Košec, T. Horváthová, L. Grožajová, S. Urbánková, P. Kudláčová, T. Baloghová.

Spracoval Patrik Pavelka
Autor plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Po prvých pretekoch na ME s Tomášom Peciarom

Včera

V stredu boli v hre na ME v Budapešti Tomáš Peciar a Nada Daabousová

Včera

Do hry na ME v Budapešti vstupuje reprezentant Slovenska Tomáš Peciar

11.5.2021

Fantázia na ME v Budapešti, akvabela Nada Daabousová dosiahla životný úspech, nadchla aj rozhodcov

11.5.2021

Historická premiéra slovenskej skokanky do vody na ME v Budapešti

11.5.2021

Od finále delili naše akvabely len tri desatiny!

11.5.2021

VIDEO! Zora Opalka pred premiérovým vystúpením na ME v Budapešti

11.5.2021

Utorok na ME v Budapešti v našich farbách

11.5.2021

Nada Daabousová do finále, súťaž dvojíc na ME v synchronizovanom plávaní s účasťou SR nedokončili

11.5.2021

V Budapešti sa v utorok z pohľadu Slovenska budú diať veľké veci!

10.5.2021

Nominácia Slovenska na ME v plaveckých športoch v Budapešti

10.5.2021

Mimoriadne dôležité!

9.5.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK