Náš kombinovaný tím v kvalifikácii Ligy majstrov vo vodnom póle nakoniec na piatom mieste s jedným bodom

pondelok, 03.10.2022|Posledná aktualizácia 3.10.2022 08:15

V treťom skupinovom zápase v kvalifikačnej skupine C v Lige majstrov v čiernohorskom Herceg Novi litovský EVK Žaibas Vilnius porazil náš kombinovaný tím KVP Nováky 14:6 ( 4:4, 3:0, 6:0, 1:2 ). Súper vyhrával v prvej štvrtine už 4:0, pričom po prvých dvoch góloch Kováčik nepremenil pokutový hod, no naši chlapci po góloch Kováčika, Zaťoviča, Tisaja a Mihála vyrovnali na 4:4. Na dlhé minúty to ale gólovo bolo z našej strany všetko. V druhej a tretej štvrtine nám dal EVK spolu 9 gólov a fyzicky sme už nevládali, našim vodným pólistom sa nepodarilo žiaľ skórovať ani raz a po troch dejstvách to bolo 13:4. V posledných ôsmich minútach sme už zápas len dohrávali, po 14-tom góle v našej bráne boli gólovo úspešní Tisaj a Dani Bačo a Žaibas Vilnius nakoniec vyhral 14:6.

EVK Žaibas Vilnius vs KVP NOVÁKY 14:6 ( 4:4, 3:0, 6:0, 1:2 )

Góly: Tisaj 2, Zaťovič, Dani Bačo, Kováčik, Mihál po 1

Tréner Peter Nižný:

,, Začiatok stretnutia a nepremenený pokutový hod a potom nám súper odišiel na rozdiel štyroch gólov po zle vyriešených obranách v momentálnych presilovkách. Potom sme sa síce dotiahli a vyrovnali skóre, ale stalo nás to veľa síl. V druhej štvrtine, ktorá zo začiatku bola vyrovnaná, sme nevedeli premeniť ponúknuté presilovky, dokonca ani o dvoch hráčov a súper nás trestal. Tretia štvrtina bola z našej strany najhoršia v tomto stretnutí a fyzicky sme už nevládali. Potom sme už len čestne dohrali tento zápas a potvrdilo sa, že súper sa na nás, ale aj na celý turnaj pripravil zodpovedne a predčil nás vo všetkých herných činnostiach."

Priebeh zápasu:

V poslednom skupinovom zápase v kvalifikačnej skupine C v Lige majstrov Jadran Herceg Novi vyhral nad našim kombinovaným tímom o osem gólov 16:8. K výhre domáceho tímu prispel dvoma gólmi slovenský reprezentačný center Matej Čaraj. V tejto skupine s jedným bodom po remíze s Enka Istanbul 11:11 končíme na piatom mieste a naše kroky smerujú ďalej do Challenge Cupu. Žreb by sa mal uskutočniť už v pondelok.

Do posledného skupinového zápasu sme vstúpili výborne a po góloch Tisaja a Zaťoviča sme vyhrávali 2:0. Domáci hráči dali štyri góly po sebe a otočili výsledok vo svoj prospech na 4:2. Jednu sekundu pred koncom Kováčik znížil na rozdiel gólu a po prvej štvrtine Jadran Herceg Novi viedol tesne nad zverencami Petra Nižného 4:3. Žiaľ, druhá osemminútovka vyznela jasne v prospech organizátora týchto skupinových bojov, ktorý naše konto zaťažil šiestimi gólmi a po polčase vyhrával 10:3. V tretej štvrtine po dvoch presných zásahoch Tisaja sa podarilo našim vodným pólistom znížiť na 10:5, ale následne sme dostali ďalšie tri góly a už to bolo 13:5. V poslednej časti padli po tri góly na oboch stranách. Zaťovič a Iliaš znížili na 13:7, následne sa vyfauloval Kováčik, Jadran sa dostal na 15:7, Zaťovič znížil na 15:8, ale posledné slovo v zápase mal Matej Čaraj, ktorý dal 16-ty gól a duel ovládol druhý tím v skupine 16:8. Matej bol ešte raz gólovo úspešný a to v tretej štvrtine, keď dával gól v presilovke na 11:5, keď potrestal faul Iliaša.

Jadran Herceg Novi vs KVP NOVÁKY 16:8 ( 4:3, 6:0, 3:2, 3:3 )

Góly: Zaťovič a Tisaj po 3, Iliaš a Kováčik po 1

Povedal po zápase Peter Nižný:

,,Vedeli sme, že zápas proti domácemu mužstvu na čele s našim bývalým odchovancom Matejom Čarajom bude veľmi ťažký a navyše skóre, ktoré sme potrebovali uhrať, aby sme skončili na štvrtom mieste v tabuľke, bolo z našej strany takmer nemožné uhrať. Navyše domáce družstvo včera podľahlo v šlágri Mladosti Záhreb a o to viac bolo namotivované proti nám, aby aspoň trocha odčinilo tú prehru. Napriek tomu sme ich v úvode zaskočili a prekvapili vedením 2:0, ale potom súper zapol na vyššie obrátky a predčil nás. Nakoniec sme podľahli 8:16. V niektorých momentoch sa nám darilo aj v obrane, ako aj v útočnej fáze, ale vždy príde nejaký úsek v zápase, kde ako keby zabudneme na taktické pokyny a vlastnými chybami v útoku umožníme súperovi navyšovať skóre z presiloviek. A to nás stojí a stálo vždy veľa síl a klesá nám tým aj sebavedomie. Na druhej strane sa chcem chlapcom poďakovať za vzorné reprezentovanie nášho klubu a teším sa opäť na ďalšie zápasy, ktoré odohráme v nižšej európskej súťaži - Challenge Cupe."

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!