logologo_small

Náš vodnopólový majster KVP Nováky v LEN Challenger Cupe smeruje do tureckého Istanbulu

piatok, 15.09.2023|Posledná aktualizácia 15.9.2023 21:16

Deň pred žrebom základných skupín januárových ME 2024 vo vodnom póle mužov a žien v izraelskej Netanyi sme sledovali žreb v klubovej pohárovej Európe. V hre malo Slovensko oproti minulej sezóne len jedného zástupcu, ktorým je náš majster KVP Nováky. Zverenci trénera Petra Nižného sa teda druhý rok po sebe predstavia v pohárovej Európe, jeho kroky smerovali do LEN Challenger Cupu. Možno si spomeniete, minulý rok náš majster začal v kvalifikácii Ligy majstrov, v tejto sezóne sa predstaví hneď v európskej súťaži číslo tri. Tím KVP Nováky odohrá prvé a jediné kvalifikačné kolo od 19. do 22.októbra 2023 v tureckom Istanbule a jeho súpermi budú domáci Galatasaray, portugalský Sporting Clube de Portuga a britský Polytechnic WP Club. Zo skupiny postupujú ďalej prvé dva kluby. Tréner Peter Nižný nám k žrebu povedal: ,,Domáci Istanbul bude zrejme favoritom skupiny, hlavne kôli domácemu prostrediu. Máme mu čo oplácať za minuloročnú prehru. Uvidíme v akom bude zložení. Verím, že sa pobijeme s domácimi o prvé miesto v skupine. To je náš cieľ. Otázka postupu? Samozrejme, nemôžeme podceniť anglické mužstvo spolu s portugalským, ale spravíme všetko pre to, aby to vyšlo. Každý iný výsledok by bol pre nás sklamaním. Doma by som bol kľudnejší, ale hrať o postup vonku bude veľmi náročné." Kapitán a naša vodnopólová ikona Juraj Zaťovič ho doplnil: ,,Myslím si, že zo skupiny sa dá postúpiť, a to aj napriek tomu, že portugalské a britské mužstvo sú pre nás veľkou neznámou a Galatasaray je jeden z najväčších ašpirantov na titul v Challenger Cupe. Do tureckého Istanbulu ideme s jednoznačným cieľom postúpiť do ďalšej fázy súťaže a pevne verím, že nám to výjde." V závere doplňme, že v uplynulej sezóne sa KVP Nováky stretol vo vzájomnom zápase s Galatasaray Istanbul v domácom bazéne a v rovnakej súťaži prehral o sedem gólov 6:13.

Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityvodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

KVP Nováky so 17.titulom majstra Slovenska je vodnopólovou baštou u nás!

7.6.2023

Majstrom vo vodnopólovej Extralige mužov po 17-ty raz KVP Nováky, bronzový ŠKP Modrí Draci Košice!

5.6.2023

V Extralige vodných pólistov sa v Košiciach o majiteľoch bronzu rozhodne v sobotu!

1.6.2023

V treťom zápase o bronz v Extralige vodných pólistov tesná výhra ŠH Hornets Košice a mečbal pred štvrtým zápasom!

30.5.2023

Majsterkami v prvej lige žien vo vodnom póle sa po piaty raz po sebe stali hráčky ŠK Olympia Košice

22.5.2023

Prvé finále v Extralige vodných pólistov pre KVP Nováky, v boji o bronz prvý zápas pre sršňov z Košíc!

22.5.2023

Chystáte sa na vodnopólové finále v Extralige mužov a na boj o bronz? Pozrite si kedy sa hrá a poznačte si do kalendára!

26.4.2023

Do finále Extraligy mužov vo vodnom póle KVP Nováky a Slávia UK Bratislava, v bitke o bronz košické derby ŠKP Modrí Draci vs ŠK Hornets!

24.4.2023

Odštartovali semifinálové série v Extralige mužov vo vodnom póle, favoriti nezaváhali! U žien v prvej lige plece pri pleci ŠK Olympia a Slávia UK

17.4.2023

Čo ponúkol vodnopólový víkend u nás?

27.3.2023

Žreb ME vo vodnom póle 2024 v izraelskom meste Netanya a spokojnosť s ním u mužov ale aj u žien!

15.9.2023

Slovenské vodnopólové reprezentantky do 17 rokov na ME v Turecku skončili na 10.mieste

4.8.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK