logologo_small

Náš vodnopólový majster KVP Nováky vo štvrťfinále LEN Challenger Cupu 2023 do Švajčiarska!

štvrtok, 26.10.2023|Posledná aktualizácia 26.10.2023 11:55

Reakcie na štvrťfinálového súpera KVP Nováky v LEN Challenger Cupe 2023

Vo štvrťfinále LEN Challenger Cupu nastúpi náš 17-násobný vodnopólový majster Slovenska proti súperovi zo Švajčiarska, ktorým je SC Kreuzlingen

V utorok sa uskutočnil žreb štvrťfinále LEN Challenger Cupu 2023. Náš vodnopólový majster KVP Nováky má namierené na súpera zo Švajčiarska a to na 12-násobného majstra a 10-násobného víťaza pohára od roka 1999 SC Kreuzlingen! Jeho juniorské tímy získali množstvo medailí a titulov majstra krajiny.V bazéne Hörnli to bude isto mimoriadne zaujímavé. Prvý zápas odohrajú Nováčania v domácom bazéne NCVP 25.novembra a odvetu v bazéne súpera 9.decembra 2023.

SC Kreuzlingen vyhral svoju kvalifikačnú skupinu A v portugalskom Porte , keď porazil Vitoriu Sport Clube z Portugalska 12:10, slovinský AVK Triglav Kranj 10:9, Clube Fluvial Portuense z Portugalska 21:8 a cyperský Apoel Nikózia 16:9. Zaujímavé je, že v tejto vetve je aj ďalší zástupca zo Švajčiarska a to Carouge Natation, ktorý pre zmenu vyhral skupinu B, ktorá sa hrala v belgickom Mouscrone.

Pozrime sa spoločne na to, aké sú reakcie Nováčanov na štvrťfinálového súpera?

Manažér KVP Nováky, Michal Gogola:


,,So žrebom sme spokojní. Nemáme síce momentálne žiadne informácie o švajčiarskom time, ale predpokladám, že tak ako v minulosti, tam budú pôsobiť nejakí zahraniční hráči (Balkánci), ktorí tam prišli za prácou, ale aj takí, ktorí sú tam už dlhšie a žijú vo Švajčiarsku. Na dvojzápas s Kreuzlingenom si veríme, súpera rešpektujeme, ale sme sebavedomí. Skúsime si zabezpečiť nejaké informáci, videá a dôkladne si súpera naštudujeme. Našim cieľom je postup do semifinále."

Igor Cagalinec:

,,Myslím si, že sme dostali súperov, ktorí sú hrateľní a podľa mňa a skúsenosti čo mám s týmito mužstvami, by sme sa mali dostať do finále. Samozrejme, že nemôžeme tieto mužstvá podceniť, tiež majú svoju kvalitu, ale verím, že mužstvo ako je to naše, aj keď mladé ( iba ja, Juraj Zaťovič a Michal Türk dvíhame trochu priemer ), je skúsené, plné reprezentantov, tak verím, že to dáme a vo finále sa …… uvidíme."

Michal Turk:

,, So žrebom som maximálne spokojný. Verím tomu, že sa nám otvorila cesta do finále. Spravíme všetko čo je v našich silách, aby sme sa tam dostali a vyhrali celú súťaž. Dúfam, že sa nám zranenia budú vyhýbať a budeme mať aj našu najväčšiu oporu Juraja Zaťoviča."

Adam Šimkovič:

,, Žreb som sledoval, padlo nám to nakoniec na švajčiarsky Kreuzlingen. Nepoznám tento tím, ale určite svoju kvalitu má keď vyhral svoju svoju kvalifikačnú skupinu v Porte. My sa poriadne pripravíme na štvrťfinále a pôjdeme do toho s jasným cieľom - postúpiť ďalej."

Tomáš Bielik:

,, So žrebom môžeme byť spokojní. Mohli sme dostať aj silnejšieho súpera. Švajčiari budú nepríjemní a nebude to jednoduchý dvojzápas, ale verím tomu, že sa ukáže väčšia kvalita nášho družstva a postúpime ďalej do semifinále. A potom sa uvidí čo ďalej."

Ďalšie info o postupe KVP Nováky:

https://www.kvpnovaky.sk/aktuality/challenger-cup-2023-vodnych-polistov-v-kvalifikacnej-skupine-c/

https://www.kvpnovaky.sk/aktuality/po-postupe-nasich-vodnych-polistov-do-stvrtfinale-len-challenger-cupu-2023/Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityvodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

Naša reprezentácia v synchronizovanom plávaní v stovežatej bodovala!

Dnes

Štvrté pokračovanie Slovenského pohára v Zimnom plávaní

Včera

ME v plávaní v krátkom bazéne v rumunskom Otopeni už tento týždeň aj s 11-tkou našich reprezentantov!

Včera

Majstrovstvá Slovenska žiakov v plávaní v krátkom bazéne v Dolnom Kubíne od piatka do nedele

1.12.2023

Vodnopólový EU Nations v Brne aj s našou ženskou reprezentáciou sledujte NAŽIVO!

30.11.2023

V prvom štvrťfinále LEN Challenger Cupu tesná výhra KVP Nováky nad SC Kreuzlingen

28.11.2023

Mladší juniori v sobotu a v nedeľu v slovinskom Kranji na plaveckom podujatí CECJM Slovenia 2023

24.11.2023

Januárové ME vo vodnom póle majú oficiálne nových organizátorov

28.11.2023

Vodní pólisti KVP Nováky si veria na postup do finále Challenger Cupu!

22.11.2023

Slovenský pohár v zimnom plávaní - 2. a 3.kolo!

22.11.2023

Výzva na doplnenie Termínovej listiny na rok 2024 !

20.11.2023

Naše synchronizované plavkyne v metropole Maďarska s množstvom pekných výsledkov

14.11.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK