logologo_small

Náš vodnopólový majster KVP Nováky vo štvrťfinále LEN Challenger Cupu 2023 do Švajčiarska!

štvrtok, 26.10.2023|Posledná aktualizácia 26.10.2023 11:55

Reakcie na štvrťfinálového súpera KVP Nováky v LEN Challenger Cupe 2023

Vo štvrťfinále LEN Challenger Cupu nastúpi náš 17-násobný vodnopólový majster Slovenska proti súperovi zo Švajčiarska, ktorým je SC Kreuzlingen

V utorok sa uskutočnil žreb štvrťfinále LEN Challenger Cupu 2023. Náš vodnopólový majster KVP Nováky má namierené na súpera zo Švajčiarska a to na 12-násobného majstra a 10-násobného víťaza pohára od roka 1999 SC Kreuzlingen! Jeho juniorské tímy získali množstvo medailí a titulov majstra krajiny.V bazéne Hörnli to bude isto mimoriadne zaujímavé. Prvý zápas odohrajú Nováčania v domácom bazéne NCVP 25.novembra a odvetu v bazéne súpera 9.decembra 2023.

SC Kreuzlingen vyhral svoju kvalifikačnú skupinu A v portugalskom Porte , keď porazil Vitoriu Sport Clube z Portugalska 12:10, slovinský AVK Triglav Kranj 10:9, Clube Fluvial Portuense z Portugalska 21:8 a cyperský Apoel Nikózia 16:9. Zaujímavé je, že v tejto vetve je aj ďalší zástupca zo Švajčiarska a to Carouge Natation, ktorý pre zmenu vyhral skupinu B, ktorá sa hrala v belgickom Mouscrone.

Pozrime sa spoločne na to, aké sú reakcie Nováčanov na štvrťfinálového súpera?

Manažér KVP Nováky, Michal Gogola:


,,So žrebom sme spokojní. Nemáme síce momentálne žiadne informácie o švajčiarskom time, ale predpokladám, že tak ako v minulosti, tam budú pôsobiť nejakí zahraniční hráči (Balkánci), ktorí tam prišli za prácou, ale aj takí, ktorí sú tam už dlhšie a žijú vo Švajčiarsku. Na dvojzápas s Kreuzlingenom si veríme, súpera rešpektujeme, ale sme sebavedomí. Skúsime si zabezpečiť nejaké informáci, videá a dôkladne si súpera naštudujeme. Našim cieľom je postup do semifinále."

Igor Cagalinec:

,,Myslím si, že sme dostali súperov, ktorí sú hrateľní a podľa mňa a skúsenosti čo mám s týmito mužstvami, by sme sa mali dostať do finále. Samozrejme, že nemôžeme tieto mužstvá podceniť, tiež majú svoju kvalitu, ale verím, že mužstvo ako je to naše, aj keď mladé ( iba ja, Juraj Zaťovič a Michal Türk dvíhame trochu priemer ), je skúsené, plné reprezentantov, tak verím, že to dáme a vo finále sa …… uvidíme."

Michal Turk:

,, So žrebom som maximálne spokojný. Verím tomu, že sa nám otvorila cesta do finále. Spravíme všetko čo je v našich silách, aby sme sa tam dostali a vyhrali celú súťaž. Dúfam, že sa nám zranenia budú vyhýbať a budeme mať aj našu najväčšiu oporu Juraja Zaťoviča."

Adam Šimkovič:

,, Žreb som sledoval, padlo nám to nakoniec na švajčiarsky Kreuzlingen. Nepoznám tento tím, ale určite svoju kvalitu má keď vyhral svoju svoju kvalifikačnú skupinu v Porte. My sa poriadne pripravíme na štvrťfinále a pôjdeme do toho s jasným cieľom - postúpiť ďalej."

Tomáš Bielik:

,, So žrebom môžeme byť spokojní. Mohli sme dostať aj silnejšieho súpera. Švajčiari budú nepríjemní a nebude to jednoduchý dvojzápas, ale verím tomu, že sa ukáže väčšia kvalita nášho družstva a postúpime ďalej do semifinále. A potom sa uvidí čo ďalej."

Ďalšie info o postupe KVP Nováky:

https://www.kvpnovaky.sk/aktuality/challenger-cup-2023-vodnych-polistov-v-kvalifikacnej-skupine-c/

https://www.kvpnovaky.sk/aktuality/po-postupe-nasich-vodnych-polistov-do-stvrtfinale-len-challenger-cupu-2023/Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityvodné pólo
Mohlo by vás zaujímať

V mixe štafiet na 4x1500 metrov náš štvorlístok na ME na 7.mieste!

Včera

Od piatka do nedele sú v Štúrove pred nami MSR v plávaní mladších žiakov!

Včera

Kemp diaľkoplavcov 2024 v Piešťanoch!

Včera

Slovensko po prvý raz v histórii s rozhodcom v diaľkovom plávaní na ME!

14.6.2024

Na ME v Belehrade celkové 12.miesto vo finále voľného sóla pre Viktóriu Reichovú

13.6.2024

Štvrtok na ME v Belehrade s našimi diaľkolavcami v disciplíne na 5 km

13.6.2024

Na ME v srbskom Belehrade vstúpili v stredu do hry aj naši diaľkoplavci

12.6.2024

Viktória Reichová na ME v Belehrade vo finále technického sóla na 13.mieste

12.6.2024

Naši diaľkoplavci nabrali smer ME v srbskom Belehrade!

11.6.2024

Viktória Reichová postúpila do štvrtkového finále ME v Belehrade vo voľnom sóle!

10.6.2024

Štartujú ME v plávaní v srbskom Belehrade, prvá do hry ide v pondelok Viktória Reichová!

10.6.2024

Dobre naladení plavci sa na MSR v plávaní Open a juniorov postarali o ďalšie národné rekordy!

10.6.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK