Naša vodnopólová U17-tka porazila na Malte hladko Lotyšško a v sobotu má pred sebou Poľsko a Maltu!

sobota, 18.03.2023|Posledná aktualizácia 18.3.2023 11:10

Slovensko U17 na Malte v boji o postup na ME dnes s jasnou výhrou nad Lotyšskom, po dvoch dueloch máme na konte plný počet bodov!

Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia do 17 rokov po úvodnom víťaznom zápase nad Veľkou Britániou 15:12 v kvalifikačnej skupine D na Malte v boji o jedno z dvoch postupových miest na augustové ME tejto vekovej kategórie, ktoré sa budú konať v tureckej Manise, nastúpila v piatok v druhom zápase proti Lotyššku. To hralo v úvodnom zápase proti domácej Malte a dostalo riadnu bundu, keď prehralo mimoriadne vysoko 3:34.

Veľmi ťažko sme sa proti outsiderovi našej skupiny rozbiehali, prehrávali sme po využitej presilovke súpera 0:1, no po góloch Bodokiho a Da Silvu sme ešte do konca úvodného dejstva otočili skóre v náš prospech na 2:1. Druhá osemminútovka priniesla už ofenzívnu jazdu našich mladých reprezentantov a Lotyšom sme dali osem gólov a polčas sme vyhrali 10:1. V nej sa presadili Bezuch 3x, Dnistryan a Zubčák po dva razy, Cebo, Szliva a Da Silva dali po góle. V treťom dejstve góly do brány súpera pribúdali, dva góly dal Bezuch, po jednom pridali Cebo, Valko, Lampart, Luč a Da Silva a po troch častiach sme vyhrávali 17:2, keď sa súper gólovo prihlásil 53 sekúnd pred klaksónom. V posledných ôsmich minútach pridal 18-ty gól Slovenska Dnistryan a po treťom góle Lotyšska sa presadil necelých 5 minút pred koncom zápasu Bezuch a dvoma gólmi po sebe zaokrúhlil skóre na 20:3. Následne sa pridal Valko a tri minúty pred koncom to už bolo 21:3. Dve aj pol minúty pred definitívnym záverom si naši tréneri vzali oddychový čas a Valko pridal 22.presný zásah našich vodných pólistov. V sobotu je pred nami DEŇ s veľkým D.Najprv nastúpime proti výberu Poľska od 11-tej hodiny a následne v Gzire od 20,00 hod v šlágri programu proti domácej Malte.(foto:Dominic Borg, Malta)

Lotyšsko vs SLOVENSKO 3:22 (1:2,0:8,1:7, 1:5 )

Dôležitá štatistika na linku:

Fotogaléria zo zápasu:

Autor aktualityvodné pólo

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

Dnes

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

Dnes

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

Dnes

Dnes

Dnes

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín