logologo_small

Naše akvabely s medailou z úvodného kola Svetového pohára 2024 z Pekingu!

pondelok, 08.04.2024|Posledná aktualizácia 8.4.2024 15:10

PEK5.jpg

Nový súťažný ročník vo Svetovom pohári 2024 v synchronizovanom plávaní sa začal úvodnými disciplínami v piatok v čínskom Pekingu. A je treba povedať, že úvodný súťažný deň si naše dievčatá doslova užili. Obom sa podarilo zaplávať technické sólo čisto a splnili teda svoju deklarovanú obtiažnosť. Naša skúsená reprezentantka Viktória Reichová sa predstavila s úplne novým technickým sólom, s ktorým obsadila celkové 4. miesto. Lea Anna Krajčovičová má za sebou slušnú premiéru v tejto disciplíne medzi seniormi. Lea obsadila konečné 10. miesto.

Slovensko získalo v čínskom Pekingu na Svetovom pohári bronzovú medailu!

Druhý súťažný deň priniesol pre Slovensko zo Svetoveho pohára v synchronizovanom plávaní v Číne fantastické výsledky. Náš seniorský pár Chiara Diky a Lea Krajčovičová obsadil v technickom páre vo veľkej konkurencii v Pekingu vynikajúce 3.miesto a domov si naše reprezentantky nesú cenný bronz!

V dopoludňajších hodinách súťažili naše dievčatá vo voľných sólach. Ani jednej sa, bohužiaľ, nepodarilo zaplávať svoju zostavu čisto bez bodovej zrážky za nesplnenú obtiažosť. Napriek jednej bodovej zrážke sa Viktórii Reichovej podarilo vo veľkej konkurencii vyplávať výborné 5.miesto. Jej mladšia krajanka Lea Krajčovičová zbierala cenné skúsenosti na takomto veľkom podujatí a vyplávala si konečné 11.miesto.

Reakcia trénerky a vedúcej výpravy Moniky Thuringerovej:

,, Dievčatám srdečne gratulujem. Chiara a Lea išli naplno a maximálne koncentrované a vložili do svojho výkonu všetky sily. Z tohto výsledku sa veľmi tešíme."

Záverečný deň bol pre našu malú výpravu v čínskom Pekingu na Svetovom pohári posledným suťažným dňom. Chiara Diky a Lea Krajčovičová súťažili s voľným párom. Dievčatá podľa trénerky Moniky Thuringerovej predviedli dobrý výkon, ale nepodarilo sa im zaplávať svoju napísanú obtiažnosť a odišli s bodovou zražkou za jednu stojku. Úvodné kolo Svetového pohára je za nami a tak je tu priestor aj na hodnotenie toho, ako to naše reprezentantky v Ázii zvládli? ,,Účasť na tomto podujatí hodnotím veľmi pozitívne, nakoľko jej cieľom bolo nazbierať cenné skúsenosti, feedbacky od rozhodcov, technických kontrolórov, trénerov, aby sme vedeli na čom treba viac pracovať a čo prípadne zmeniť v zostavách, " prezradila nám z dejiska podujatia Monika Thuringerová a doplnila: ,,Pravidlá sa v synchronizovanom plávaní po Majstrovstvách sveta v katarskej Dohe opäť upravili, čiže štarty na tomto podujatí beriem ako kontrolné, čo sa týka nastavenej obtiažnosti, choreografie a trénerskej karty každej zostavy." Aj keď ako sme spomínali, hodnotenie bolo a je viac ako pozitívne, nebolo to vôbec tak jednoduché ako sa zdá. ,,Od začiatku Leu sprevádzali zdravotné problémy, ale popasovala sa s tým výborne, zaťala zuby a s Chiarou sa im podarilo pre našu krajinu vyplávať bronz z čoho sa veľmi teším a všetkým veľmi pekne ďakujeme za podporu a gratulácie." A čo Viktória Reichová? ,, Viki prvýkrát štartovala so svojím novým technickým sólom, s ktorým uspela fantasticky, o čom jasne hovorí jej 4.miesto. Zostava má výbornú obtiažnosť, ale aj krásnu choreografiu, čo sa odzrkadlilo aj na známkach od rozhodcov. Taktiež jej trénerka ma feedbacky od rozhodcov a technických kontrolórov na čom majú popracovať, aby sme sa posunuli ešte o čosi vpred." A na záver nechýba poďakovanie pre všetkých, ktorí cestu prvým kolom vo Svetovom pohári 2024 s našimi dievčatami sledovali: ,,Ďakujeme všetkým za pekné a povzbudzujúce slová, ktoré nám posielali do Číny. Už sa nevieme dočkať príchodu na Slovensko, " zakončila naše rozprávanie Monika Thuringerová.


Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitysynchro
Mohlo by vás zaujímať

Vo vodnopólovej Extralige mužov po víkende KVP Nováky s majstrovským mečbalom

Včera

Letná univerziáda SR 2024 už onedlho aj s našimi plavcami!

Včera

Budeme spoločne sledovať PRIAME PRENOSY zo Šamorína z MSR, ktoré nám už klopú na dvere? Pridáte sa k nám?

Včera

Skvelý Tibor Tišťan s novým slovenským rekordom!

Včera

Vrchol ME Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v gréckych Aténach

Včera

Prípravné sústredenie diaľkoplavcov v Lloret de Mar v Španielsku

Včera

Úvodný deň na ME Mladších juniorov v synchronizovanom plávaní v Aténach

24.5.2024

Štart v gréckych Aténach s našimi dievčatami už dnes!

23.5.2024

Nominačný list | Sústredenie reprezentácie a ÚTM DP, 21.05. - 31.05.2024, Lloret de Mar/ESP

22.5.2024

Najbradatejší slovenský rekord v knihe rekordov z roku 1986 konečne padol - rekord Géryho prekonal František Jablčník!

22.5.2024

Pokyny k opakovanej riadnej Konferencii SPF!

20.5.2024

Mladší juniori odlietajú v utorok na ME v synchronizovanom plávaní, šampionát sledujte NAŽIVO!

22.5.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK