logologo_small

Naše akvabely s pocitom dobre vykonanej práce v druhom kole Svetovej série v synchronizovanom plávaní

utorok, 13.04.2021|Posledná aktualizácia 13.4.2021 16:44

Viac ako 400 dní trvala pauza našich reprezentačných synchro plavkýň na medzinárodnom poli. Skončila sa počas uplynulého víkendu na 2. kole Svetovej série v metropole Maďarska kde sa naše dievčatá predstavili pod trénerským vedením reprezentačnej trénerky Nory Szauder v zostave Nada Daabousová, Diana Miškechová a Chiara Diky. Po viac ako roku je naša výprava so svojím vystúpením spokojná. Nada s Chiarou a náhradníčkou Dianou sa predstavili na úvod s ich technickou párovou zostavou a rozhodcovia ocenili ich výkon 77,3872 bodmi čo im prinieslo pekné 4. miesto: ,,Súťaž síce prebiehala bez divákov a s prísnymi hygienickými opatreniami, ale napriek tomu sme sa veľmi tešili, že konečne môžeme štartovať na medzinárodnej scéne. Predviedli sme novú choreografiu, na ktorú sme dostali veľmi pozitívny feedback. Plávalo sa nám dobre a na prvú súťaž sme s našim výkonom aj umiestnením spokojné. Mali sme možnosť po dlhom čase vidieť našu konkurenciu, čo nás namotivovalo do ďaľšej prípravy" prezradila Nada, ktorú doplnila Chiara: ,,Po roku nepretekania sme mali celkom stres ako to celé dopadne, keďže sme štartovali aj v inom zložení, ale samotná zostava sa nám išla dobre a sme veľmi spokojné s našim výkonom a aj s bodovaním. Konkurenciu sme si obhliadli a konečne sa mohli s niekým porovnať. Myslím si, že aj to nás bude viacej motivovať, aby sme o mesiac na ME v Budapešti mohli ukázať náš najlepší výkon." Dievčatá zaznamenali na úvod perfektný výkon a výsledok do novej súťažnej sezóny, v ktorej sa predstavili v novom zložení a s novou choreografiou: ,, Rozhodli sme sa skúsiť novú stratégiu a v technickej zostave sme stavili na elementy. V novej choreografii sme sa snažili byť originálne, čo sa nám myslím podarilo," prezradila nám účastníčka OH v roku 2016 Nada Daabousová.


V súťaži voľných párových zostáv naše farby reprezentovali Nada a Diana a náhradníčkou bola tentokrát Chiara. Nakoniec kočky obsadili piate miesto so ziskom 78,9668 bodov: ,,Myslím si, že sme podali veľmi slušný výkon a piate miesto je pekné. Zároveň sme dostali veľmi užitočné ohlasy na našu choreografiu a rozhodli sme sa zvýšiť level obtiažnosti, aby sme sa posunuli ešte viac vpred," zhodli sa Nada a Diana. To z našej strany nebolo všetko, pretože naša najskúsenejšia pretekárka Nada Daabousová v súťaži voľných sól obsadila krásne 3. miesto keď previedla úplne novú choreografiu, za ktorú dostala 78,3333 bodov: ,,Nová hudba aj choreografia, ktorú sme zvolili na sólovú zostavu sa mi veľmi páčia a som s nimi naozaj stotožnená. Zisk tretieho miesta ma veľmi namotivoval. Mám mesiac na to zostavu nacvičiť ešte lepšie a na ME v Budapešti zabojovať o vyššie bodové skóre, " hodnotí Nada na foto prvej trojice z dielne FINA. Naše dievčatá po týchto výkonoch opúšťali budapeštiansku Duna Arénu s pocitom dobre vykonanej ,,práce." 


A ako hodnotí víkend naša reprezentačná trénerka Nora Szauder? ,,Osobne som s výkonmi dievčat spokojná, myslím, že predviedli to, čo máme momentálne natrénované. Predstavili sme nové choreografie, na ktoré sme mali pozitívne ohlasy. Samozrejme, táto súťaž nám pomohla aj zistiť na čom ešte treba popracovať, takže hor sa do práce." Čo je zaujímavé, ďalším podujatím našich reprezentantiek mala byť olympijská kvalifikácia v Tokiu, ale tá bola zasa presunutá s tým, že ani miesto a ani presný termín stále nie sú známe: ,,Áno je to tak, že to bude už tretí presun termínu tohto podujatia, ale tak ako ja myslím, že aj dievčatá skôr presun na nový termín niekedy po Majstrovstvách Európy uvítame. Posledný termín, ktorý mal byť na začiatku mája bol z pohľadu prípravy a samotného súťaženia veľmi náročný, keďže medzi kvalifikáciou a majstrovstvami Európy bol len necelý týždeň," dodala v závere naša reprezentačná trénerka. Po tomto víkende sa dievčatá vrátili do bubliny v Šamoríne a pokračujú vo svojej príprave na ďalší vrchol sezóny, ktorým sú už spomínané ME v Budapešti. 

Spracoval Patrik Pavelka
Autor synchro
Mohlo by vás zaujímať

Po prvých pretekoch na ME s Tomášom Peciarom

Včera

V stredu boli v hre na ME v Budapešti Tomáš Peciar a Nada Daabousová

Včera

Do hry na ME v Budapešti vstupuje reprezentant Slovenska Tomáš Peciar

11.5.2021

Fantázia na ME v Budapešti, akvabela Nada Daabousová dosiahla životný úspech, nadchla aj rozhodcov

11.5.2021

Historická premiéra slovenskej skokanky do vody na ME v Budapešti

11.5.2021

Od finále delili naše akvabely len tri desatiny!

11.5.2021

VIDEO! Zora Opalka pred premiérovým vystúpením na ME v Budapešti

11.5.2021

Utorok na ME v Budapešti v našich farbách

11.5.2021

Nada Daabousová do finále, súťaž dvojíc na ME v synchronizovanom plávaní s účasťou SR nedokončili

11.5.2021

V Budapešti sa v utorok z pohľadu Slovenska budú diať veľké veci!

10.5.2021

Nominácia Slovenska na ME v plaveckých športoch v Budapešti

10.5.2021

Mimoriadne dôležité!

9.5.2021

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK