Naše vodnopólové reprezentantky si na OH v Tokiu nezahrajú. Rozhodla o tom vysoká prehra s Gréckom!

piatok, 22.01.2021|Posledná aktualizácia 22.1.2021 16:54

Slovenské vodnopólové reprezentantky si na OH v Tokiu tento rok nezahrajú. Rozhodla o tom ich vysoká štvrťfinálová prehra v talianskom Terste s Gréckom 3:22. Zverenky trénera Milana Henkricha si na tomto podujatí zahrajú počas víkendu o celkové 5.až 8.miesto.

Náš skupinový súper z ME v Budapešti z minulého roka v priebehu úvodnej časti hry zaznamenal štyri góly po sebe, na čo dokázala v presilovke reagovať Daniela Kátlovská presným zásahom 16 sekúnd pred koncom a stanovila tak výsledok po úvodných ôsmich minútach na 1:4. V druhej štvrtine súper pridal päť gólov, nám sa nepodarilo skórovať ani raz a tak po prvom polčase Slovensko prehrávalo s Gréckom 1:9. Najviac gólov v tomto zápase padlo v tretej štvrtine, naša kapitánka Beáta Kováčiková využila presilovku a znížila na 2:9, no potom v našej sieti pristálo ďalších päť gólov a už to bolo v náš neprospech 2:14. V poslednej minúte tretieho dejstva sa v presilovke presadila Karin Kačková a upravila stav na 3:14. Do konca tejto časti hry sme dostali ešte dva góly a pred poslednou štvrtinou sme prehrávali 3:16. Posledných osem minút v tomto meraní síl ovládli súperky, ktoré skórovali 6x a tak nakoniec Slovensko po skupinovej prehre na ME v Budapešti s Gréckom 2:18, prehralo aj v talianskom Terste s týmto súperom vysoko 3:22. Na OH v Tokiu si naše hráčky nezahrajú, na tomto turnaji počas víkendu nastúpia ešte v skupine o 5.-8.miesto. ( foto: Marcel tel Bars )

SLOVENSKO vs Grécko 3:22 ( 1:4, 0:5, 2:7, 0:6 )

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

Včera

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

Včera

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!