Naši vodní pólisti v poľskej Lodži na 2.mieste

pondelok, 16.09.2024|Posledná aktualizácia 16.9.2024 11:22

V poľskom meste Lodž bol počas soboty a nedele na programe medzinárodný vodnopólový turnaj POLAND CUP 2024, na ktorom hral aj náš výber pod hlavičkou Slovenska, anglický CSWPC Cheltenham a dva domáce tímy - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski a organizátor podujatia Łódzkie Sportowe Towarzystwo Waterpolowe Łódź. Počas víkendu si v Lodži zahral každý s každým. Pozrite sa ako sa darilo našim reprezentantom pod trénerským vedením Pavla Kertésza.

Náš mladý výber v sobotu v jednom zápase vyhral a v druhom ťahal za kratší koniec. Anglický Cheltenham sme porazili tesne 9:8 keď naši vodní pólisti už vyhrávali 7:2 a v druhom turnajovom stretnutí podľahli domácemu LSTW Lodž 8:11, pričom v ňom sme pre zmenu o 5 gólov prehrávali - 4:9 a 5:10.

SLOVENSKO - CSWPC 9:8 ( 2:0, 2:2, 3:4, 2:2 )

Góly a priebeh zápasu:

1.štvrtina - 1:0 (D.Kleščinský), 2:0 ( M.Mikloda)
2.štvrtina - 3:0 (D.Kleščinský), 3:1, 4:1 (Tomáš Bačo), 4:2
3.štvrtina - 5:2 (M.Kumičák), 6:2 (M.Kumičák), 7:2 (M.Mikloda), 7:3, 7:4, 7:5, 7:6
4.štvrtina - 8:6 (Tomáš Bačo), 9:6 (Tomáš Bačo), 9:7, 9:8

Łódzkie Sportowe Towarzystwo Waterpolowe vs SLOVENSKO 11:8 ( 3:2, 4:1, 2:2, 2:3 )

1.štvrtina - 1:0, 2:0, 2:1 (D.Kleščinský), 2:2 (Tomáš Bačo), 3:2
2.štvrtina - 3:3 (Tomáš Bačo), 4:3, 5:3, 6:3, 7:3
3.štvrtina - 7:4 (Tomáš Bačo), 8:4, 9:4, 9:5 (Tomáš Bačo)
4.štvrtina - 10:5, 10:6 (D.Kleščinský), 11:6, 11:7 (Samuel Bártfay), 11:8 (Dani Bačo)

V záverečnom zápase medzinárodného turnaja Poland Cup 2024 v poľskej Lodži naši reprezentanti zdolali KSZO Ostrowiec hladko 19:7 a po dvoch výhrach na turnaji obsadili celkové 2.miesto. O našej hladkej 12 gólovej výhre rozhodli druhá a štvrtá časť hry, ktoré sme ovládli 13:2.

Slovensko vs KSZO Ostrowiec 19:7 ( 3:2, 7:1, 3:3, 6:1 )

1.štvrtina - 0:1, 1:1 (M.Kumičák), 2:1 (D.Bačo), 3:1 (M.Mikloda), 3:2

2.štvrtina - 4:2 (Tomáš Bačo), 5:2 (M.Kumičák), 6:2 (Tomáš Bačo), 7:2 (M.Mikloda), 8:2 (M.Mikloda), 8:3, 9:3 (M.Kumičák), 10:3 (D.Bačo)

3.štvrtina - 10:4, 11:4 (M.Kumičák), 12:4 (T.Perečinský), 12:5, 13:5 (Tomáš Bačo), 13:6

4. štvrtina - 14:6 (M.Mikloda), 15:6 (D.Bačo), 16:6 (D.Bačo), 17:6 (M.Kumičák), 18:6 ( T.Perečinský), 19:6 (M.Kumičák), 19:7

Zostava SVK na turnaji v Lodži:

1 Filip Balogh, 2 Daniel Kleščinský, 3 Matej Kleščinský, 4 Martin Mrázik, 5 Matej Kumičák, 6 Tomáš Bačo, 7 Matúš Wawrek, 8 Dani Bačo, 9 Samuel Bártfay, 10 Miroslav Mikloda, 11 Alex Hennel, 12 Tomáš Perečinský, 13 Marek Valko

Autor aktualityvodné pólo

Volebná konferencia Slovenskej plaveckej federácie v pondelok 7.10.2024 v Bratislave!

Dnes

Slovenské vodnopólové reprezentantky ovládli jednoznačne medzinárodný turnaj v Chorvátsku

Včera

Zmena dejiska Superfinále SP v diaľkovom plávaní zo Štúrova do Šamorína!

13.9.2024

Mužský výber na víkendový turnaj Poland Cup 2024 do poľskej Lodže!

Včera

Slovenské vodnopólové reprezentantky na medzinárodný turnaj do Lošinj

13.9.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie, 05. - 15.10.2024, Hurghada, Egypt