logologo_small

Navždy nás opustil náš kolega, skvelý človek Zoltán Cakl, osobnosti spomínajú

nedeľa, 21.06.2020|Posledná aktualizácia 21.6.2020 21:35

Ako sme vás na našom FB profile informovali, tento týždeň nás navždy opustil náš priateľ, skvelý človek, kolega, bývalý plavec a rozhodca Zoltán Cakl. Zomrel vo veku 92 rokov a posledná rozlúčka s ním sa konala v stredu 17.júna v bratislavskom krematóriu. Na Zoltána Cakla si radi zaspomínali naše osobnosti ako Darina Moravcová, Juraj Skála a Július Fehér.

Darina Moravcová : ,, Pamätám sa na pána Cakla ako na prísneho rozhodcu nielen k sebe, ale i k pretekárom. Keď zastával funkciu hlavného rozhodcu bol prísny nielen na plavcov, ale i na činnosť rozhodcov na bazéne. K pretekom pristupoval zodpovedne. Plavecký šport mal rád a ako rozhodca sa zúčastňoval i vo vysokom veku.

Július Fehér: ,, Zoltána Cakla som spoznal v roku 1958, najprv ako zanieteného činovníka plaveckého hnutia a neskôr aj ako staršieho kolegu - rozhodcu. Dlhé roky odovzdával svoje skúsenosti mladším, ako dôsledný školiteľ rozhodcov a pravidiel plávania, ale aj ako hlavný rozhodca množstva plaveckých pretekov. Pamätám si ho ako čestného človeka s veľkým citom pre fair play pri rozhodovaní a objektívnym posudzovaním rozhodnutí s cieľom nepoškodiť pretekára. Ako hlavný rozhodca vedel vytvoriť kolegiálnu atmosféru v rámci rozhodcovského zboru, aj voči mladším kolegom, ktorých sa snažil viesť príkladom, pomáhať svojimi skúsenosťami, ale najmä profesionálnym a objektívnym rozhodovaním. Svojim prístupom k plávaniu, ale aj svojou činnosťou bol veľkou osobnosťou, pilierom plaveckého hnutia, rozhodcovského zboru a to nie len slovenského ale aj československého. Som rád, že aj popri ňom, ako výbornom kolegovi, mal som možnosť prežiť mnoho nezabudnuteľných rokov v plaveckom hnutí. Česť jeho pamiatke.


Juraj Skála : ,, Zoli mi zostane už iba v spomienkach. Charizmatický človek, nekompromisný, ale džentlmenský rozhodca a každé stretnutie s ním sa začalo vetou "... a ten poznáš ...?" Vždy mal pripravené aspoň tri vtipy, s ním bolo vždy veselo. Česť jeho pamiatke."

Štefan Tanka :  ,, Na každé preteky prišiel s novými vtipmi. Zoltán Cakl bol skromný, jednoduchý a veľmi inteligentný človek, so znalosťami z vedy a dejín zo Slovenska ale aj zo sveta. Naposledy bol rozhodovať na bratislavských Pasienkoch pred troma rokmi. Sám potom oznámil, že už viac nepríde, nakoľko ho dosť trápilo zdravie. Česť jeho pamiatke.


Česť pamiatke Zoltána Cakla! Navždy zostane v našich srdciach.Spracoval Patrik Pavelka
Autor Patrik Pavelka
Značky
home
top
Mohlo by vás zaujímať

Teta Vierka má osemdesiat  rokov

2.7.2020 | PATRIK PAVELKA

Zápis č. SPF/2020/R/Z8

22.6.2020 | ZUZANA KOŠŤÁLOVÁ

Zápis č. SPF/2020/R/Z7

22.6.2020 | ZUZANA KOŠŤÁLOVÁ

Gejza Gyurcsi, manažér vodnopólovej reprezentácie Slovenska: ,, Benedek bol pre nás ako Boh vodného póla!"

18.6.2020 | VODNÉ PÓLO

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti športu v roku 2020

16.6.2020 | PATRIK PAVELKA

Diaľkoplavecký kemp v Piešťanoch

17.6.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE

Vodnopólové kluby v Košiciach začali s prípravou na novú sezónu

11.6.2020 | VODNÉ PÓLO

Hoferica so Semanom by mali byť lídrami omladeného Miškovca

10.6.2020 | VODNÉ PÓLO

Aktuálne informácie

8.6.2020 | PATRIK PAVELKA

Predbežný termín Konferencie SPF 2020

4.6.2020 | ZUZANA BLAŽOVÁ

Mladí športovci môžu získať grant až 3 000 eur!

3.6.2020 | PATRIK PAVELKA

Opatrenie ÚVZ SR pri ohrození verejného zdravia

2.6.2020 | PATRIK PAVELKA