logologo_small

Navždy nás opustil náš kolega, skvelý človek Zoltán Cakl, osobnosti spomínajú

nedeľa, 21.06.2020|Posledná aktualizácia 21.6.2020 21:35

Ako sme vás na našom FB profile informovali, tento týždeň nás navždy opustil náš priateľ, skvelý človek, kolega, bývalý plavec a rozhodca Zoltán Cakl. Zomrel vo veku 92 rokov a posledná rozlúčka s ním sa konala v stredu 17.júna v bratislavskom krematóriu. Na Zoltána Cakla si radi zaspomínali naše osobnosti ako Darina Moravcová, Juraj Skála a Július Fehér.

Darina Moravcová : ,, Pamätám sa na pána Cakla ako na prísneho rozhodcu nielen k sebe, ale i k pretekárom. Keď zastával funkciu hlavného rozhodcu bol prísny nielen na plavcov, ale i na činnosť rozhodcov na bazéne. K pretekom pristupoval zodpovedne. Plavecký šport mal rád a ako rozhodca sa zúčastňoval i vo vysokom veku.

Július Fehér: ,, Zoltána Cakla som spoznal v roku 1958, najprv ako zanieteného činovníka plaveckého hnutia a neskôr aj ako staršieho kolegu - rozhodcu. Dlhé roky odovzdával svoje skúsenosti mladším, ako dôsledný školiteľ rozhodcov a pravidiel plávania, ale aj ako hlavný rozhodca množstva plaveckých pretekov. Pamätám si ho ako čestného človeka s veľkým citom pre fair play pri rozhodovaní a objektívnym posudzovaním rozhodnutí s cieľom nepoškodiť pretekára. Ako hlavný rozhodca vedel vytvoriť kolegiálnu atmosféru v rámci rozhodcovského zboru, aj voči mladším kolegom, ktorých sa snažil viesť príkladom, pomáhať svojimi skúsenosťami, ale najmä profesionálnym a objektívnym rozhodovaním. Svojim prístupom k plávaniu, ale aj svojou činnosťou bol veľkou osobnosťou, pilierom plaveckého hnutia, rozhodcovského zboru a to nie len slovenského ale aj československého. Som rád, že aj popri ňom, ako výbornom kolegovi, mal som možnosť prežiť mnoho nezabudnuteľných rokov v plaveckom hnutí. Česť jeho pamiatke.


Juraj Skála : ,, Zoli mi zostane už iba v spomienkach. Charizmatický človek, nekompromisný, ale džentlmenský rozhodca a každé stretnutie s ním sa začalo vetou "... a ten poznáš ...?" Vždy mal pripravené aspoň tri vtipy, s ním bolo vždy veselo. Česť jeho pamiatke."

Štefan Tanka :  ,, Na každé preteky prišiel s novými vtipmi. Zoltán Cakl bol skromný, jednoduchý a veľmi inteligentný človek, so znalosťami z vedy a dejín zo Slovenska ale aj zo sveta. Naposledy bol rozhodovať na bratislavských Pasienkoch pred troma rokmi. Sám potom oznámil, že už viac nepríde, nakoľko ho dosť trápilo zdravie. Česť jeho pamiatke.


Česť pamiatke Zoltána Cakla! Navždy zostane v našich srdciach.Spracoval Patrik Pavelka
Autor Patrik Pavelka
Značky
home
top
Mohlo by vás zaujímať

Poznáme rozpis zápasov v novej vodnopólovej extraligovej sezóne mužov

Dnes | VODNÉ PÓLO

Slovenský pohár v diaľkovom plávaní - celkové hodnotenie

Včera | MIROSLAV NOWAK

Finále diaľkoplavcov v Štúrove

Včera | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE

ŠK Hornets Košice obhájil trofej, vo finále žiaril brankár Tomáš Balog

Včera | VODNÉ PÓLO

Rozhodnutie č. SPF/2019/RR/RR1/U3/P

Včera | ZUZANA KOŠŤÁLOVÁ

Zápis č. SPF/2020/R/Z12

18.9.2020 | ZUZANA KOŠŤÁLOVÁ

Na Slovensku štartuje dnes nová vodnopólová sezóna

18.9.2020 | VODNÉ PÓLO

Aktuálne opatrenia, mimoriadne dôležité!

13.9.2020 | PATRIK PAVELKA

Druhý barážový turnaj vo vodnom póle mužov o postup do extraligy sa koná v Košiciach

11.9.2020 | VODNÉ PÓLO

Slovenský pohár v diaľkovom plávaní - hodnotenie po 7. kole

11.9.2020 | DIAĽKOVÉ PLÁVANIE

Výberové konanie pre reprezentačných trénerov vo vodnom póle

8.9.2020 | GEJZA GYURCSI

Výzva, opatrenia!

7.9.2020 | PATRIK PAVELKA

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK