Nedeľa v Ríme na ME so semifinále Nikolety Trníkovej a s finále Viktórie Reichovej

pondelok, 15.08.2022|Posledná aktualizácia 15.8.2022 08:59

Slovenská plavkyňa Nikoleta Trníková sa na ME v Ríme prebojovala do semifinále na 200 m prsia. V nedeľných dopoludňajších rozplavbách obsadila časom 2:28,84 min štrnáste miesto, postúpilo 16 pretekárok. Za najlepšou Lisou Mamieovou zo Švajčiarska zaostala o 4,72 s.

S Trníkovou sa v druhej rozplavbe predstavila aj jej krajanka Andrea Podmaníková, ktorej však postup unikol. Časom 2:32,15 min skončila na 24. priečke (+8,03). Neuspela ani Tamara Potocká, na 100 m motýlik zaplávala 26. najlepší čas (1:01,43). Na najlepšiu Švédku Louise Hanssonovú stratila 3,97 s, od postupu ju delili vyše dve a pol sekundy. František Jablčník obsadil v rozplavbách na 200 m voľný spôsob 38. priečku (1:52,05).

A ako sa darilo Nikoleta v semifinále?

V semifinále obsadila 16. miesto, keď dosiahla čas 2:28,40. V porovnaní s rozplavbami sa zlepšila o 44 stotín. (foto: TASR)

V hre sme v nedeľu mali na ME v Ríme v synchronizovanom plávaní vo finále voľných sól reprezentantku Viktóriu Reichovú.

Tá nakoniec obsadila v nedeľnom finále voľného sóla 12. miesto. Od rozhodkýň dostala celkovú známku 78,2333 b. Zlato získala Marta Fjedinová z Ukrajiny (94,6333), na druhom mieste skončila Talianka Linda Cerruttiová (92,1000) a bronz si vybojovala rakúska reprezentantka Vasiliki Alexandriová (91,8333).

Autor plávaniesynchro

Majstrovstvá Slovenska v kategórii Mladší juniori a zároveň maďarské otvorené majstrovstvá v synchronizovanom plávaní v Duna Aréne v Budapešti

24.4.2024

Vzdelávanie členov SPF - krátky prieskum!

24.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie 12. - 22.05.2024, Tenerife, Španielsko

24.4.2024

24.4.2024

24.4.2024

Košice sa zapoja do prípravy majstrovstiev Európy v plávaní!

21.4.2024

Je pred nami víkend plný zaujímavých podujatí!

21.4.2024

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!

19.4.2024

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu juniorov, 21. - 28.04.2024, Šamorín