Od finále delili naše akvabely len tri desatiny!

utorok, 11.05.2021|Posledná aktualizácia 25.5.2021 11:03

Slovenské akvabely Nada Daabousová s Dianou Miškechovou obsadili v utorňajšej kvalifikácii voľných zostáv na ME v plaveckých športoch v Budapešti 13. miesto. Za prevedenie skladby "Dead Silence" z dielne Charlieho Clousera dostali od rozhodkýň známku 78,5000 bodu.

Od postupu do piatkového 12-členného finále ich delili iba tri desatiny bodu. Pred tromi rokmi v Glasgowe pri spoločnej premiére na ME skončili na 15. priečke. Kvalifikáciu podľa očakávania vyhrali favorizované Rusky Svetlana Kolesničenková so Svetlanou Romašinovou so ziskom 97,400 b. pred Ukrajinkami Martou Fjedinovou a Anastasiou Savčukovou.

Slovenská reprezentačná trénerka Nora Szauderová bola sklamaná, že jej zverenkám tesne ušiel postup. "Sme smutné, veď od finále nás delili tri desatiny. Dievčatá nepodali zlý výkon, výsledná známka však nebola taká, akú sme si predstavovali. Svoju úlohu zohral aj fakt, že štartovali už ako druhé v poradí a ich najväčšie rivalky išli až na konci," uviedla pre TASR Szauderová.

Vo štvrtok sa Daabousová spoločne s Chiarou Diky predstavia v Duna aréne v technických zostavách. Súťaž sa mala pôvodne uskutočniť v utorok, museli ju však prerušiť a preložiť na iný termín pre poruchu podvodných mikrofónov. Pre Slovenky je šampionát v maďarskej metropole generálkou na júnovú olympijskú kvalifikáciu v Barcelone, na ktorej budú v súťaži párov bojovať o miestenky do Tokia. ( teraz.sk, deepbluemedia)

Autor synchro

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 05. - 07.04.2024, Graz, Rakúsko

26.3.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie, 04. - 08.04.2024, Skopje, Severná Macedónia

Dnes

Usmernenie k vyplácaniu ŠO v SPF a najčastešie otázky členov

26.3.2024

Vodní pólisti KVP Nováky vyhrali tretíkrát za sebou základnú časť Extraligy!

26.3.2024

Vodnopólová reprezentácia žien U19 na ME v Záhrebe v skupine C s Rumunskom, Švajčiarskom a Ukrajinou

26.3.2024

Školenie trénerov 1. kvalifikačného stupňa a jeho všeobecná časť

22.3.2024

Prezident SPF Ivan Šulek a generálna sekretárka Ivana Lange na stretnutí s ministrom cestovného ruchu a športu SR Dušanom Keketim