logologo_small

Od pondelka štart plaveckých disciplín na ME v srbskom Belehrade aj s našou reprezentáciou

nedeľa, 16.06.2024|Posledná aktualizácia 17.6.2024 06:51
SVKnaME24.jpg

Po synchronizovanom plávaní s Viktóriou Reichovou (10.-14.6 2024) a diaľkovom plávaní s Tomášom Peciarom, Richardom Urbranom, Hana Krasnohorská a Natália Špániková (12.-15.6.2024) pokračujú 37. ME v srbskom Belehrade od pondelka 17.júna 2024 disciplínami v plávaní aj s našou 12 člennou reprezentáciou. Slovensko 14.júna vyslalo do dejiska šampionátu štyroch plavcov Richada Nagya, Mateja Dušu, Františka Jablčníka a Tibora Tišťana a osem reprezentantiek Andreu Podmaníkovú, Tamaru Potockú, Nikoletu Trníkovú, Lillian Slušnú, Teresu Ivan, Lauru Benkovú, Oliviu Anu Šprákovú-Zmorovú a Zoru Ripkovú. Traja z našich plavcov a to Duša, Jablčník a Tišťan sa predstavia vo dvoch individuálnych disciplínach, Richard Nagy pôjde tri. U žien Podmaníková, Trníková, Ivan, Potocká by mali plávať po tri individuálne disciplíny, Slušná, Benková, Šprláková-Zmorová a Ripková po dve. Samozrejme, Slovensko má v talóne aj účasť v štafetách. Dodajme, že ide vôbec o poslednú šancu kvalifikovať sa na tohtoročné LOH do Paríža, pričom kvalifikačné obdobie sa končí 23.júna, teda posledným súťažným dňom v Belehrade. Bazénové plávanie sa koná od 17. do 23. júna v Športovom centre Milana Gale Muškatirovića, pričom súťažný bazén bol k dispozícii na tréningy od 15. júna. Srbsko hostí ME v plaveckých športoch po prvý raz. ,,Srbsko je už dlhé roky hrdým športovým národom. Je pre nás veľkým potešením a cťou, že budeme v Belehrade hostiť také podujatie, akým sú Majstrovstvá Európy v plaveckých športoch," povedala Snežana Zugićová, prezidentka Srbskej plaveckej federácie a doplnila: ,,Toto podujatie predstavuje pokračujúci odkaz srbských plaveckých športov a úprimne ďakujem európskym plaveckým športom za prejavenú dôveru, že nám zverili organizáciu tohto podujatia.Okrem toho ďakujem našim partnerom, srbskej vláde, ministerstvu športu a mestu Belehrad za ich podporu a angažovanosť pri tomto podujatí. Spoločne vás všetkých radi vítamev hlavnom meste Srbska - Belehrade," povedala pre oficiálnu stránku LEN-u.Prezident LEN Antonio da Silva dodal: ,,Vynaložili sme veľké úsilie na to, aby bazény a zariadenia na otvorenej vode v Belehrade poskytli športovcom čo najlepšie podmienky pre dosiahnutie perfektných výkonov a zabezpečia, že fanúšikovia a milióny televíznych divákov v celej Európe si budú môcť vychutnať naozaj špičkovú súťaž.Toto podujatie je najväčšie a najdôležitejšie v európskom plaveckom kalendári a jeho načasovanie mesiac pred začiatkom olympijských hier 2024 v Paríži ho urobí ešte výnimočnejším." Manažérka našej reprezentácie v plávaní Martina Moravcová: ,,Áno, je to posledná kvalifikačná možnosť pre účasť na LOH v Paríži. Očakávame, že medzi dievčatami to bude vyrovnaný súboj o olympijskú miestenku. Štafety budeme stavať a plávať so zreteľom individuálnych potrieb a plnenia limitov. V individuálnych disciplínach by sme sa potešili každému semifinálovému postupu. Zajtra na 4x200 voľný spôsob u žien veríme v postup do finále."

Počas úvodného súťažného dňa máme v hre v troch individuálnych štartoch Richarda Nagya na 400 metrov polohové preteky, ktorý našu púť na ME odštartuje o 9:30 hod., Teresa Ivan na 100 metrov voľný spôsob o 9:52 hod. a Tibor Tišťan na 50 metrov motýlik o 10:02 hod. Štafeta žien v zostave Olivia Ana Šprláková - Zmorová, Tamara Potoká, Zora Ripková a Laura Benková na 4x200 metrov voľný spôsob sa nám predstaví o 10:33 hod.

Muži:

Matej Duša: 50 vsp, 100 vsp
František Jablčník : 200 vsp, 200 PP
Richard Nagy : 200 PP, 400 PP a 200 M
Tibor Tišťan : 50 vsp a 50 M

Ženy:

Andrea Podmaníková: 50, 100, 200 P
Nikoleta Trníková: 50, 100, 200 P
Teresa Ivan: 50 a 100 vsp, 50 Z
Lillian Slušná: 50 vsp, 50 M
Tamara Potocká: 200 PP, 50 M a 50 Z
Laura Benková: 200 vsp a 400 vsp
Olivia Ana Šprláková_Zmorová: 400 vsp a 400 PP
Zora Ripková: 100 M a 200 vsp

Prehľad výsledkov:

https://www.omegatiming.com/2024/european-aquatics-championships-swm-live-results



Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualityplávanie
Mohlo by vás zaujímať

Kapitánka Slovenska Monika Sedláková deviatimi gólmi režírovala našu výhru v zápase o 15.miesto na ME nad Rumunskom!

Dnes

V skupine o 9. až 16.miesto v nedeľu Slovensko na ME vo Funchale s prehrou proti Turecku o štyri góly 9:13!

Včera

V piatok to na ME vo Funchale nevyšlo ani proti Srbsku, Slovenky skórovali len štyri razy!

Včera

Na záver skupinových vystúpení prehra našich vodných pólistiek na ME s Francúzskom o 8 gólov!

Včera

Hlavný tréner Slovákov Roman Poláčik prežíval po nevydarených ME v Belehrade veľké sklamanie!

28.1.2026

Slovenské vodné pólistky prehrali na ME vo Funchale aj v druhom zápase - s Nemeckom vysoko o 11 gólov!

27.1.2026

V prvom zápase na ME vo vodnom póle žien vo Funchale vysoká prehra Slovenska s Gréckom!

26.1.2026

Hlavná trénerka našich vodných pólistiek Cinzia Ragusa si pred ME na Madeire nedáva za cieľ konkrétne umiestnenie!

21.1.2026

Nominačný list | Sústredenie plaveckej reprezentácie pre kategóriu starších a mladších juniorov, 24.01. - 02.02.2026 Šoproň, Maďarsko

21.1.2026

Slovenskí vodní pólisti obsadili na ME v Belehrade konečné 14.miesto po nedeľnej výhre nad Izraelom!

18.1.2026

Vysoká prehra Slovákov s Maltou na ME v Belehrade v skupine o 13. až 16.miesto!

17.1.2026

Päťdesiatka? To číslo ku mne nepatrí, vraví naša jubilantka Martina Moravcová!

16.1.2026

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK