Odveta za Budapešť v Terste našim vodným pólistkám proti Francúzsku nevyšla

streda, 20.01.2021|Posledná aktualizácia 20.1.2021 22:00

Slovenské vodnopólové reprezentantky nastúpili dnes večer vo svojom druhom zápase olympijskej kvalifikácie v talianskom Terste proti hráčkam z krajiny galského kohúta, proti Francúzsku. Nastúpili s cieľom revanšovať sa súperovi za prehru z minuloročných ME z Budapešti, keď naše dievčatá v zápase o konečné siedme miesto prehrali 25.januára 2020 rozdielom deviatich gólov 8:17. Podobne ako v stretnutí proti Holandsku, aj proti Francúzsku sa však zrodil takmer navlas podobný výsledok, dnes to bol rozdiel jedného gólu.

Do zápasu sme vstúpili výborne keď sa v útoku presadila Mirka Stankovianska a poslala naše dievčatá do vedenia 1:0. Ešte v priebehu prvej štvrtiny však súper dokázal reagovať piatimi gólmi po sebe a razom sme prehrávali 1:5. V závere prvej časti hry sa zaskvela peknou strelou Natália Pecková a znížila na 2:5. V druhej osemminútovke sa začali diať neuveriteľné veci, Natália Halocká pekným padáčikom znížila na 3:5, následne Daniela Kátlovská po presnej a razantnej strele znížila na 4:5, aby Natália Pecková vyrovnala na fantastických 5:5! Niečo viac ako dve aj pol minúty pred koncom prvého polčasu dokázali súperky odraziť náš nápor a dostali sa do vedenia na 6:5, lenže ďalšie slovo v zápase mali zverenky trénera Milana Henkricha. Svoj tretí gól v zápase padáčikom dala Natália Pecková a vyrovnala na 6:6 a misky váh na stranu Slovenska naklonila Daniela Kátlovská, svojim druhým gólom v zápase poslala naše dievčatá do vedenia v polčase o gól 7:6.

V priebehu tretej štvrtiny sa v úvode oprela do strely Natália Halocká a Slovensko už vyhrávalo o dva góly 8:6 a vyzeralo to mimoriadne sľubne. Čo sa však v ďalšom priebehu udialo s našimi dievčatami ťažko povedať. Do konca tretieho dejstva sme už neskórovali, ba naopak, dostali sme 6 gólov po sebe a z vedenia 8:6 sme prehrávali po troch štvrtinách 8:12.

V posledných ôsmich minútach pridali súperky ďalších päť gólov po sebe a dostali sa do vedenia 17:8, aby toto gólové tornádo v našej sieti prerušila Monika Sedláková premenenou šancou v presilovej hre a znížila na 17:9. Do konca zápasu už žiadny gól nepadol a tak Slovensko prehralo dnes večer v talianskom Terste s Francúzskom 9:17. Zajtra od 18-tej hodiny hráme proti domácemu Taliansku.

Francúzsko vs SLOVENSKO 17:9 ( 5:2, 1:5, 6:1, 5:1 )

Skvelé správy dorazili na Slovensko, Peter Plavec s parádnym úspechom!