logologo_small

Otvorený list prezidenta SPF Ivana Šuleka

štvrtok, 05.11.2020|Posledná aktualizácia 06.11.2020 09:49


Vážený pán štátny tajomník pre šport,

Vážený pán hlavný hygienik SR,

Vážený pán poslanec NR SR – splnomocnenec vlády pre šport,

 

dovoľte mi obrátiť sa na Vás so žiadosťou o sprístupnenie športoviska – plaveckého bazénu pre našich reprezentantov v: plávaní, vodnom póle, synchronizovanom plávaní, diaľkovom plávaní a prihováram sa aj za triatlon. Uvedomujeme si vážnosť situácie, ktorá je dnes v súvislosti s pandémiou COVID 19, ale zároveň si dovolíme opätovne Vás upozorniť na mimoriadnu vážnosť situácie našich športovcov, ktorým pomaly, ale isto uniká aj posledná šanca na účasť OH Tokio a to vďaka absencii bazálnych podmienok pre plavecké športy. Od 11. októbra tohto roku sme sa obracali na všetky inštitúcie, aby poskytli našim športovcom rovnaké podmienky ako je to v okolitých krajinách, kde majú športovci v plaveckých športoch na rozdiel od nás možnosť prípravy na vrcholné podujatia v štátom garantovaných mimoriadnych podmienkach. S radosťou a nádejou sme prijali správu o tom, že tento týždeň sa rozhodne o otvorení karanténneho strediska v XBS Šamorín, ktorý ponúka pre naše potreby excelentné domáce podmienky. Dostal som ústny prísľub od pána štátneho tajomníka, ale sledujem aj Vaše fb vyjadrenia v statusoch ku tzv. bubline v Šamoríne. Žiaľ do dnešného dňa nemáme od Vás žiadne pozitívne správy pre športovcov. Sme ochotní pracovať v uzavretých, karanténnych podmienkach aj niekoľko mesiacov, sme ochotní testovať našich športovcov niekoľko krát týždenne. Sme pripravení zaplatiť za strediskové podmienky v zmysle cenníka XBS. Prosím, aby ste nezabúdali aj na fakt, že plávanie je jeden zo základných lokomočných športov a na rozdiel od iných športov, musí z hľadiska bezpečnosti patriť do základnej povinnej výbavy každého človeka.

Nemôžem sa ako prezident SPF nečinne pozerať na to, že niektoré športy môžu dokonca súťažiť /vo veľa prípadoch ide o cudzích štátnych príslušníkov v kluboch/ a naši domáci špičkoví športovci pripravujúci sa na najvyššie medzinárodné športové podujatie majú štátom zakázané trénovať! Cit pre vodu je pre nás neskutočne dôležitý prvok a v prípade výkonov na úrovni olympionika je úplne nemožné kvalifikovať sa na OH bez prípravy vo vodnom prostredí.

 

Žiadame od Vás jednoznačnú odpoveď, kedy môžeme počítať s otvorením bazéna v Šamoríne. V opačnom prípade sme nútení poslať našich športovcov do zahraničia, v čase keď sa celá Európa a svet zmieta v neľahkej situácii. Máme jednoznačný záujem investovať peniaze od štátu do prípravy našich športovcov doma na Slovensku, kde sú v bezpečí a sme ochotní správať sa mimoriadne zodpovedne.

 

V boji o miestenky na OH Tokio máme stále nasledovných športovcov:

Plávanie: Richard Nagy, Nikoleta Trníková, Tomáš Klobučník, Andrea Podmaníková, Vladimír Štefánik

Vodné pólo ženy: 16 dievčat

Synchronizované plávanie: Naďa Daabousová a Diana Miškechová

+

Triatlonista a náš bývalý reprezentant v plávaní Richard Varga potrebuje rovnako ako vyššie uvedení športovci bazén na prípravu pre OH Tokio, je to jeho najsilnejšia disciplína z ktorej doteraz vždy ťažil.

 

Veríme, že sa Vám v čo najkratšom čase podarí uspokojiť potreby našich, ale aj Vašich špičkových športovcov.

 

S úctou a očakávaním Vašej odpovede Ivan Šulek, prezident Slovenskej plaveckej federácie
Spracoval Patrik Pavelka
Autor
Značky
home
top
Mohlo by vás zaujímať

Tréner Karel Procházka o víkende v Budapešti: ,, Náš plavec, či plavkyňa na ISL ? Do dvoch, troch rokov! "

Dnes

Slovenské vodné pólistky vstupujú do šamorínskej „bubliny“

23.11.2020

Nikoleta Trníková a Sabína Kupčová v Oswienčime

23.11.2020

Zomrel profesor Milan Turek, niekdajší dekan pedagogickej fakulty

20.11.2020

Ponuka POISTENIA KLUBOV (trénerov) SPF na rok 2021

18.11.2020

Otvorený list, žiadosť o prehodnotenie opatrení

17.11.2020

Tréningová bublina Šamorín, nástupné dni

17.11.2020

V4 olympijské nádeje - živý prenos

14.11.2020

Karanténne tréningové centrum pre vrcholový šport v Šamoríne

13.11.2020

Navýšenie v kapitole Športu mládeže s príslušnosťou k SPF a v kapitole Rozvoj talentovaných športovcov

12.11.2020

Premiér hovoril so zástupcami športu. Vybrané 50 metrové bazény otvorené nebudú

11.11.2020

Pre športovcov vytvoria dve bubliny, jedna bude v Šamoríne!

10.11.2020

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK