logologo_small

Otvorený list prezidenta SPF Ivana Šuleka

štvrtok, 05.11.2020|Posledná aktualizácia 6.11.2020 09:49


Vážený pán štátny tajomník pre šport,

Vážený pán hlavný hygienik SR,

Vážený pán poslanec NR SR – splnomocnenec vlády pre šport,

 

dovoľte mi obrátiť sa na Vás so žiadosťou o sprístupnenie športoviska – plaveckého bazénu pre našich reprezentantov v: plávaní, vodnom póle, synchronizovanom plávaní, diaľkovom plávaní a prihováram sa aj za triatlon. Uvedomujeme si vážnosť situácie, ktorá je dnes v súvislosti s pandémiou COVID 19, ale zároveň si dovolíme opätovne Vás upozorniť na mimoriadnu vážnosť situácie našich športovcov, ktorým pomaly, ale isto uniká aj posledná šanca na účasť OH Tokio a to vďaka absencii bazálnych podmienok pre plavecké športy. Od 11. októbra tohto roku sme sa obracali na všetky inštitúcie, aby poskytli našim športovcom rovnaké podmienky ako je to v okolitých krajinách, kde majú športovci v plaveckých športoch na rozdiel od nás možnosť prípravy na vrcholné podujatia v štátom garantovaných mimoriadnych podmienkach. S radosťou a nádejou sme prijali správu o tom, že tento týždeň sa rozhodne o otvorení karanténneho strediska v XBS Šamorín, ktorý ponúka pre naše potreby excelentné domáce podmienky. Dostal som ústny prísľub od pána štátneho tajomníka, ale sledujem aj Vaše fb vyjadrenia v statusoch ku tzv. bubline v Šamoríne. Žiaľ do dnešného dňa nemáme od Vás žiadne pozitívne správy pre športovcov. Sme ochotní pracovať v uzavretých, karanténnych podmienkach aj niekoľko mesiacov, sme ochotní testovať našich športovcov niekoľko krát týždenne. Sme pripravení zaplatiť za strediskové podmienky v zmysle cenníka XBS. Prosím, aby ste nezabúdali aj na fakt, že plávanie je jeden zo základných lokomočných športov a na rozdiel od iných športov, musí z hľadiska bezpečnosti patriť do základnej povinnej výbavy každého človeka.

Nemôžem sa ako prezident SPF nečinne pozerať na to, že niektoré športy môžu dokonca súťažiť /vo veľa prípadoch ide o cudzích štátnych príslušníkov v kluboch/ a naši domáci špičkoví športovci pripravujúci sa na najvyššie medzinárodné športové podujatie majú štátom zakázané trénovať! Cit pre vodu je pre nás neskutočne dôležitý prvok a v prípade výkonov na úrovni olympionika je úplne nemožné kvalifikovať sa na OH bez prípravy vo vodnom prostredí.

 

Žiadame od Vás jednoznačnú odpoveď, kedy môžeme počítať s otvorením bazéna v Šamoríne. V opačnom prípade sme nútení poslať našich športovcov do zahraničia, v čase keď sa celá Európa a svet zmieta v neľahkej situácii. Máme jednoznačný záujem investovať peniaze od štátu do prípravy našich športovcov doma na Slovensku, kde sú v bezpečí a sme ochotní správať sa mimoriadne zodpovedne.

 

V boji o miestenky na OH Tokio máme stále nasledovných športovcov:

Plávanie: Richard Nagy, Nikoleta Trníková, Tomáš Klobučník, Andrea Podmaníková, Vladimír Štefánik

Vodné pólo ženy: 16 dievčat

Synchronizované plávanie: Naďa Daabousová a Diana Miškechová

+

Triatlonista a náš bývalý reprezentant v plávaní Richard Varga potrebuje rovnako ako vyššie uvedení športovci bazén na prípravu pre OH Tokio, je to jeho najsilnejšia disciplína z ktorej doteraz vždy ťažil.

 

Veríme, že sa Vám v čo najkratšom čase podarí uspokojiť potreby našich, ale aj Vašich špičkových športovcov.

 

S úctou a očakávaním Vašej odpovede Ivan Šulek, prezident Slovenskej plaveckej federácie
Spracoval Patrik Pavelka
Autor
Značky
home
top
Mohlo by vás zaujímať

Prvý deň na VC Slovenska v Šamoríne je za nami, pokračujeme v sobotu!

Dnes

Piatkový priamy prenos zo Šamorína - LIVE finále

Včera

Štartuje 60.ročník VC Slovenska v plávaní, sledujte naše PRIAME PRENOSY

Včera

Ako vyzeralo naše sústredenie v Taliansku ?

26.5.2022

Veľká cena Slovenska v Šamoríne aj s oceňovaním najlepších plavcov a diaľkoplavcov

26.5.2022

Kemp diaľkoplavcov 2022 - 4.ročník klope na dvere!

25.5.2022

VC Slovenska a jej jubilejný 60.ročník už tento týždeň! Čo to znamená pre prezidenta SPF Ivana Šuleka?

25.5.2022

V4 Olympic Hopes Meet 2022 v Prahe

24.5.2022

Skvelé Slovenky predviedli v gréckych Aténach vynikajúce výkony!

23.5.2022

FINA Artistic Swimming World Series Super Final v Aténach aj s našou výpravou

19.5.2022

,,Ukáž sa" aj tento rok! Nadácia SOŠV znova pomáha plniť športové sny

17.5.2022

Zverejnenie kandidátov na funkcie do orgánov SPF

11.5.2022

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK