logologo_small

Piaty diel - krajské kolá školských športových súťaží v roku 2023 - Bratislava

streda, 24.05.2023|Posledná aktualizácia 24.5.2023 09:09

V Bratislave opäť najvyššia účasť!

Po roku opäť Bratislava potvrdila dominanciu v počte zúčastnených škôl na krajskom kole v plaveckom 3-boji. Z rekordného počtu štrnástich zúčastnených škôl si celkové prvenstvo a postup do SUPERfinále (13. a 14. júna 2023, Šamorín) vybojovali žiaci Základnej školy Mudroňová, Bratislava. Deťom odovzdávali ceny pre víťazov zástupca Národného športového centra Vladimír Černušák a riaditeľ Základnej školy Mudroňová a spoluorganizátor krajského kola Richard Savčinský. Ďalším dejiskom bude mesto Martin, ktoré v utorok 23. mája 2023 bude hostiť súťažiacich Žilinského kraja.

Na prvých troch miestach sa umiestnili:

Disciplína 1 – žiaci 2. a 3. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: ZŠ Pankúchova, Bratislava – 14 bodov

2. miesto: ZŠ Fándlyho, Pezinok – 11 bodov

3. miesto: ZŠ Mlynská, Senec – 8 bodov

1. BABIAK Hugo, ZŠ Fándlyho, Pezinok, čas: 17.07 – 10 bodov

2. KRÁLIK Martin, ZŠ Mlynská, Senec, čas: 18.53 – 8 bodov

3. MANDL Rudolf, ZŠ Pankúchová, Bratislava, čas: 20.14 – 7 bodov

Disciplína 2 – žiačky 2. a 3. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: ZŠ Mudroňova, Bratislava – 25 bodov

2. miesto: SZŠ Zadunajská, Bratislava – 9 bodov

3. miesto: ZŠ Pankúchova, Bratislava – 8 bodov

1. STRAPKOVÁ Lucia, ZŠ Mudroňova, Bratislava, čas: 19.47 – 10 bodov

2. MIKLÁŠ Mia Sophia, ZŠ Mudroňova, Bratislava, čas: 19.65 – 8 bodov

3. KADLEČÍKOVÁ Lilly, ZŠ Mudroňova, Bratislava, čas: 20.26 – 7 bodov

Disciplína 3 – žiaci 4. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: ZŠ Holíčska, Bratislava – 10 bodov

1. miesto: ZŠ Mudroňova, Bratislava – 10 bodov

3. miesto: ZŠ Na bielenisku, Pezinok – 7 bodov

1. ŠIKULA Šimon, ZŠ Holíčska, Bratislava, čas: 16.22 – 10 bodov

2. STRAPKO Ján, ZŠ Mudroňova, Bratislava, čas: 16.49 – 8 bodov

3. WILIAN Alexander, ZŠ Na bielenisku, Pezinok, čas: 16.88 – 7 bodov

Disciplína 4 – žiačky 4. ročník ZŠ 25m voľný spôsob:

1. miesto: ZŠ Mlynská, Senec – 10 bodov

2. miesto: ZŠ Fándlyho, Pezinok – 8 bodov

3. miesto: ZŠ Pankúchova, Bratislava – 7 bodov

1. KRÁĽOVÁ Sofia, ZŠ Mlynská, Senec, čas: 17.86 – 10 bodov

2. NAHÁLKOVÁ Alexandra, ZŠ Fándlyho, Pezinok, čas: 18.96 – 8 bodov

3. KLEINERTOVÁ Silvia, ZŠ Pankúchova, Bratislava, čas: 19.11 – 7 bodov

Disciplína 5 – štafeta MIX (chlapci aj dievčatá) 2. – 4. ročník:

1. ZŠ Mlynská, Senec, čas: 1:16.88 – 10 bodov

(KRÁĽOVÁ Sofia, KRÁLIK Martin, ŠIMONOVÁ Lana, JANČÍK Timothy)

2. ZŠ Mudroňova, Bratislava, čas: 1:19.20 – 8 bodov

(STRAPKO Ján, KOSKA Patrik, STRAPKOVÁ Lucia, KadLEČÍKOVÁ Lilly)

3. ZŠ Fándlyho, Pezinok, čas: 1:21.53 – 7 bodov

(MATLOVIČOVÁ Ema, MIHALOVIČ Marek, NAHÁLKOVÁ Alexandra, BABIAK Hugo)

Disciplína 6 – mini vodné pólo MIX ZŠ:

Podrobné výsledky zápasov vo vodnom póle:

1. zápas: ZŠ Pankúchova, Bratislava – ZŠ Dunajská, Bratislava 5:3

2. zápas: ZŠ Fándlyho, Pezinok – ZŠ Sokolíkova, Bratislava 3:4

3. zápas: ZŠ Mlynská, Senec – ZŠ Mudroňova, Bratislava 1:6

4. zápas: ZŠ Černyševského, Bratislava – ZŠ Turnianska, Bratislava 4:7

5. zápas: ZŠ Na bielenisku, Pezinok – SZŠ Bílikova, Bratislava 2:4

6. zápas: SZŠ Zadunajská, Bratislava – ZŠ Vazovova, Bratislava 6:5 pp

7. zápas: ZŠ Pankúchova, Bratislava – ZŠ Sokolíkova, Bratislava 3:6

8. zápas: ZŠ Mudroňova, Bratislava – ZŠ Turnianska, Bratislava 8:3

9. zápas: SZŠ Bílikova, Bratislava – SZŠ Zadunajská, Bratislava 2:3

Finálová skupina:

ZŠ Sokolíkova, Bratislava – ZŠ Mudroňova, Bratislava 3:9

ZŠ Mudroňova, Bratislava – SZŠ Zadunajská, Bratislava 9:2

ZŠ Sokolíkova, Bratislava – SZŠ Zadunajská, Bratislava 2:4

Poradie na prvých troch miestach:

1. miesto: ZŠ Mudroňova, Bratislava – 16 bodov

2. miesto: SZŠ Zadunajská, Bratislava – 12 bodov

3. miesto: ZŠ Sokolíkova, Bratislava – 10 bodov

Plavecký 3-boj – konečné poradie škôl:

1. miesto: ZŠ Mudroňova, Bratislava – 59 bodov

2. miesto: ZŠ Pankúchova, Bratislava – 45 bodov

3. miesto: ZŠ Mlynská, Senec – 36 bodov

Na SUPERfinále postupuje ZŠ Mudroňová, Bratislava s celkovým počtom 59 bodov.


Spracoval Patrik Pavelka
Autor
Mohlo by vás zaujímať

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

Včera

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!

Včera

V druhý deň súťaží na CECJM 2024 v Belehrade strieborná medaila pre Slovensko

Včera

Fotogaléria z ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni

Včera

O slovo sa hlási 3.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Piešťanoch!

Včera

Vo Viedni štartujú ME juniorov v diaľkovom plávaní

11.7.2024

Úvodný deň na CECJM 2024 v srbskom Belehrade!

11.7.2024

Vodné pólistky Slávie UK Bratislava sú premiérovo majsterky Slovenska!

9.7.2024

Viktória Reichová má za sebou Supefinále v Budapešti, vo voľnom sóle obsadila 9.miesto

8.7.2024

Záverečný deň na 50.ME v plávaní juniorov vo Vilniuse

7.7.2024

Vo večernom finále na 4x200 metrov voľný spôsob naša štafeta na 7.mieste v zlepšenom slovenskom rekorde!

6.7.2024

Viktória Reichová v piatok v Budapešti v technickom sóle na 7.mieste!

6.7.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK