logologo_small

Pilotný projekt sekcie diaľkového plávania SPF, sústredenie v talianskom Turíne s finálnym reportom!

štvrtok, 13.04.2023|Posledná aktualizácia 13.4.2023 10:18

Pilotný projekt sekcie diaľkového plávania SPF

Sústredenie Turín 8.-18.marec 2023

V mene opakovane zmieňovanej spolupráce SPF a Talianskej plaveckej federácie FIN, s ktorou sekcia DP SPF nadviazala pred rokom spoluprácu, sa uskutočnil pilotný projekt - stáž plavcov v Turíne v dňoch 08. – 18. marca 2023. Slovenskí diaľkoplavci Filip Lányi, Krisztián Gálik a Samuel Čekan absolvovali 10 dňové sústredenie v  Športovom klube AQUATICA (FIN Piemonte) pod vedením jedného z úspešných trénerov talianskej reprezentácie, trénera Maurizia DIVANO / osobnosť talianskeho vrcholového plávania - bývalý taliansky reprezentant v plávaní,olympionik,viacnásobný účastník MS a ME,dlhoročný tréner reprezentácie/. Tréningy sa uskutočnili v športovom komplexe Aquatica C.so Galileo Ferraris 290 v Turíne.

Sekcia diaľkového plávania SPF sa pred pár mesiacmi obrátila na Regionálny výbor FIN Piemonte s prosbou o možnosť realizovať sústredenie našich plavcov v jednom z talianskych plaveckých stredísk s cieľom poznať v priamom kontakte štýl a metodiku trénovania diaľkoplavcov v jednej z najúspešnejších krajín v tomto športovom odvetví.

Športový klub Aquatica, spravovaný administrátorom Stefanom DE MARCH, prijal výzvu FIN Piemonte a ponúkol našim plavcom bezplatné hosťovanie na 10 dňovom tréningovom cykle. Pán tréner Maurizio Divano prijal chlapcov do svojej skupiny a intenzívne sa im aj so svojim asistentom počas celej doby pobytu venoval.

Podrobnú správu zo sústredenia, ako aj hodnotenie trénera Maurizia Divano viď v prílohe./ preklad Mária Straková Nannini, asistentka pre spoluprácu s FIN/

Z reakcii plavcov aj ohlasov ich osobných trénerov dnes vieme,že šlo o dobre smerovaný krok. Priniesol nielen nové možnosti,skúsenosti,metódy,postupy,ale aj sebareflexiu a nutnosť prehodnotiť niektoré aspekty a začať pracovať na nových programoch v súlade so svetovým trendom tréningovej prípravy v diaľkovom plávaní.Sme vďační za túto skúsenosť.Bude snahou sekcie DP rozvíjať spoluprácu aj v tomto stredisku, tak ako v Trevise,kde je o mesiac plánované pokračovanie spolupráce s reprezentačnou trénerkou Barbarou Bertelli/ Hydros Treviso, počas sústredenia v Lignano Sabbiadoro, kde sa bude pripravovať reprezentácia Slovenska a plavci z ÚTM v diaľkovom plávaní počas 11-tich dní.

AQUATICA finálny report SK.pdf
AQUATICA report finale ITA.PDF
Pilotný projekt Torino final report SK .pdf
Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitydiaľkové plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Ako vyzerali vo Viedni preteky na 7,5 km trati na ME v diaľkovom plávaní juniorov?

Včera

Úvodnými disciplínami odštartovali ME juniorov v diaľkovom plávaní vo Viedni, na úvod z našich skvelá Megelová s parádnym 11.miestom!

Včera

V druhý deň súťaží na CECJM 2024 v Belehrade strieborná medaila pre Slovensko

Včera

O slovo sa hlási 3.kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní v Piešťanoch!

Včera

Vo Viedni štartujú ME juniorov v diaľkovom plávaní

11.7.2024

Úvodný deň na CECJM 2024 v srbskom Belehrade!

11.7.2024

Záverečné hodnotenie akcie | Prípravný zraz pred Majstrovstvami Európy Juniorov, 24. - 29.06.2024, Šoproň, Maďarsko

10.7.2024

Naša mládež smeruje do Belehradu a do Viedne na ďalšie významné podujatia!

9.7.2024

Vodné pólistky Slávie UK Bratislava sú premiérovo majsterky Slovenska!

9.7.2024

Nominačný list | Medzinárodné preteky plaveckej reprezentácie CECJM, 10. - 12.07.2024, Belehrad/SRB

9.7.2024

Viktória Reichová má za sebou Supefinále v Budapešti, vo voľnom sóle obsadila 9.miesto

8.7.2024

Záverečný deň na 50.ME v plávaní juniorov vo Vilniuse

7.7.2024

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK