logologo_small

Pilotný projekt sekcie diaľkového plávania SPF, sústredenie v talianskom Turíne s finálnym reportom!

štvrtok, 13.04.2023|Posledná aktualizácia 13.4.2023 10:18

Pilotný projekt sekcie diaľkového plávania SPF

Sústredenie Turín 8.-18.marec 2023

V mene opakovane zmieňovanej spolupráce SPF a Talianskej plaveckej federácie FIN, s ktorou sekcia DP SPF nadviazala pred rokom spoluprácu, sa uskutočnil pilotný projekt - stáž plavcov v Turíne v dňoch 08. – 18. marca 2023. Slovenskí diaľkoplavci Filip Lányi, Krisztián Gálik a Samuel Čekan absolvovali 10 dňové sústredenie v  Športovom klube AQUATICA (FIN Piemonte) pod vedením jedného z úspešných trénerov talianskej reprezentácie, trénera Maurizia DIVANO / osobnosť talianskeho vrcholového plávania - bývalý taliansky reprezentant v plávaní,olympionik,viacnásobný účastník MS a ME,dlhoročný tréner reprezentácie/. Tréningy sa uskutočnili v športovom komplexe Aquatica C.so Galileo Ferraris 290 v Turíne.

Sekcia diaľkového plávania SPF sa pred pár mesiacmi obrátila na Regionálny výbor FIN Piemonte s prosbou o možnosť realizovať sústredenie našich plavcov v jednom z talianskych plaveckých stredísk s cieľom poznať v priamom kontakte štýl a metodiku trénovania diaľkoplavcov v jednej z najúspešnejších krajín v tomto športovom odvetví.

Športový klub Aquatica, spravovaný administrátorom Stefanom DE MARCH, prijal výzvu FIN Piemonte a ponúkol našim plavcom bezplatné hosťovanie na 10 dňovom tréningovom cykle. Pán tréner Maurizio Divano prijal chlapcov do svojej skupiny a intenzívne sa im aj so svojim asistentom počas celej doby pobytu venoval.

Podrobnú správu zo sústredenia, ako aj hodnotenie trénera Maurizia Divano viď v prílohe./ preklad Mária Straková Nannini, asistentka pre spoluprácu s FIN/

Z reakcii plavcov aj ohlasov ich osobných trénerov dnes vieme,že šlo o dobre smerovaný krok. Priniesol nielen nové možnosti,skúsenosti,metódy,postupy,ale aj sebareflexiu a nutnosť prehodnotiť niektoré aspekty a začať pracovať na nových programoch v súlade so svetovým trendom tréningovej prípravy v diaľkovom plávaní.Sme vďační za túto skúsenosť.Bude snahou sekcie DP rozvíjať spoluprácu aj v tomto stredisku, tak ako v Trevise,kde je o mesiac plánované pokračovanie spolupráce s reprezentačnou trénerkou Barbarou Bertelli/ Hydros Treviso, počas sústredenia v Lignano Sabbiadoro, kde sa bude pripravovať reprezentácia Slovenska a plavci z ÚTM v diaľkovom plávaní počas 11-tich dní.

AQUATICA finálny report SK.pdf
AQUATICA report finale ITA.PDF
Pilotný projekt Torino final report SK .pdf
Spracoval Patrik Pavelka
Autor aktualitydiaľkové plávanie
Mohlo by vás zaujímať

Vydarené 4.kolo EP v diaľkovom pohári v Šamoríne v žičlivej atmosfére!

21.8.2023

Vo štvrtok a v sobotu sa pozornosť fanúšikov diaľkového plávania sústredí výlučne do Šamorína

16.8.2023

Príprava diaľkoplavcov pred EP a MEJ v diaľkovom plávaní na Korfu v plnom prúde v Šamoríne!

16.8.2023

Diaľkoplavec Tomáš Peciar na MS vo Fukuoke v disciplíne na 5 km trati skončil na 41.mieste

19.7.2023

Na slovíčko s našim diaľkoplavcom Tomášom Peciarom priamo z dejiska MS vo Fukuoke : ,, Prvé dni nebolo cítiť, že sa tu majú konať MS!"

12.7.2023

Metodický materiál nielen pre diaľkoplavcov!

5.6.2023

Svetový pohár v diaľkovom plávaní - 2. kolo Golfo Aranci Sardínia aj s našou diaľkoplaveckou jednotkou!

20.5.2023

Druhé kolo Európskeho pohára v diaľkovom plávaní v talianskom Piombino aj s našou výpravou

14.5.2023

Ako vyzeralo sústredenie našich diaľkoplavcov v Lignano Sabbiadoro 2023? Pozrite si sumár a pekné foto!

12.5.2023

Sústredenie našich diaľkoplavcov v talianskom Lignano

11.5.2023

Diaľkoplavci za novými poznatkami vycestovali za odborníkmi do sveta!

12.4.2023

V plnej paráde odštartoval kemp diaľkoplavcov!

31.7.2023

SWIMMSVK.SK
Sportnet online
WEBDESIGN © BART.SK